Oddział przedszkolny

 strona główna
rok szkolny 2020/2021

11.02.2021                          BAL KARNAWAŁOWY U TROCHĘ STARSZYCH

11 lutego – Jak co roku w Karnawale, wszyscy bawią się wspaniale !!!

W oddziale 0 „B” odbył się bal karnawałowy. W ten dzień każde dziecko przyszło do szkoły w wybranym przez siebie stroju karnawałowym. Mogliśmy spotkać przeróżnych bohaterów z bajek i baśni , były biedronki, motylki, wróżki pszczółki a także nie zabrakło policjantów, strażaków i innych  „ superbohaterów”.

Sala balowa, była pięknie udekorowana, a w trakcie balu towarzyszyła nam skoczna muzyka oraz wiele konkurencji.  Znalazł się także czas na słodki poczęstunek. Ten dzień przyniósł przedszkolakom wiele radości.

11.02.2021                          BAL KARNAWAŁOWY U NAJMŁODSZYCH

W dniu 11.02.2021r. w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy – niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i radości.

Tego dnia dzieci miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: księżniczkę, biedronkę, pszczółkę, rycerza, Spider - Mana i wiele innych postaci. Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy.

Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze.  Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków.

09.02.2021                          MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

9 lutego na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszym przedszkolu, również obchodziliśmy ten smaczny dzień.
 
Tego dnia wszystkie zabawy i aktywności związane były z tematyką tego popularnego włoskiego dania. Na zakończenie zajęć przedszkolaki pokolorowały pizzę według własnego pomysłu.

21.01.2021                         DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.  W tym roku nie mogliśmy spotkać się wspólnie w przedszkolu, by świętować ten ważny Dzień. Mimo to przedszkolaki nauczyły się piosenki oraz wierszyka, które mogły zaprezentować w domu swoim babciom i dziadkom.  Na zajęciach w przedszkolu wykonały także własnoręcznie prezenty upominkowe.

07.12.2020                                  ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

  

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci na całym świecie. 4 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Przedszkolaki przywitały upragnionego gościa pięknym śpiewem piosenek oraz recytacją wiersza. Na zakończenie Św. Mikołaj osobiście wręczał wszystkim przedszkolakom prezenty.

26.11.2020                                 ZABAWA ANDRZEJKOWA - ODDZIAŁ 0 A

W czwartek 26.11.2020 r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. Były tańce, wróżby, konkursy i poczęstunek. Nie obeszło się od tradycyjnego lania wosku, przestawiania butów przez próg, losowania imion przyszłych sympatii.

Było przy tym dużo, dużo radości i zabawy. Przedszkolaki świetnie się bawili tworząc magiczny i wyjątkowy klimat andrzejkowy.

26.11.2020                                 ZABAWA ANDRZEJKOWA - ODDZIAŁ 0 B

Dzieci z oddziału 0 „B” miały okazję uczestniczyć w zabawie andrzejkowej podczas której brały udział w wielu andrzejkowych wróżbach.  Zabawie towarzyszyła różnorodna i wesoła  muzyka . Przedszkolaki spędziły ten dzień w miłej atmosferze.

25.11.2020                                 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

5

25 listopada – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO  MISIA -

Zatem dzieci z oddziału przedszkolnego 0 „B” przyniosły  do szkoły swojego ulubionego pluszaka . Misie towarzyszyły im przez cały dzień.  Ponadto pluszowe misie brały udział w zabawach ruchowych co stanowiło fantastyczną odmianę zajęć sportowych. Każdy przedszkolak mógł skorzystać z możliwości zrobienia sobie zdjęcia w foto – budce, wcześniej przygotowanej  przez Panią.

10.11.2020                             ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Z okazji Święta Niepodległości dzieci z naszego przedszkola dumnie obchodziły narodowe święto. W tym dniu odbywały się zajęcia o tematyce patriotycznej, które miały na celu kształtowanie miłości i przywiązania do ojczyzny.

Dzięki temu dzieci utrwaliły znajomość symboli narodowych naszego państwa oraz poznały wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. W ramach pracy plastycznej przedszkolaki wykonały piękne kotyliony oraz każde z dzieci odbiło odcisk dłoni pomalowanej farbą na biało - czerwoną.

01.10.2020                                 JESIEŃ ZAWITAŁA DO ODDZIAŁU O B Przedszkolaki z grupy 0 „B” przywitały nową porę roku – Jesień. W ten dzień, ku zaskoczeniu dzieci Pani Jesień przybyła do ich Sali. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać prelekcji przybyłego gościa oraz obejrzeć przyniesione przez nią dary.  Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez Panią Jesień, wspólnie zaśpiewały z nią piosenkę o jesieni, która oficjalnie rozpoczęła BAL … Podczas balu towarzyszyła im świetna zabawa, tańce i pląsy.

01.10.2020                                 BAL  JESIENNY W 0 A 

 01.10.2020 r. w przedszkolu odbył się Bal Jesienny. W naszej sali pojawiły się jesienne dekoracje, które odzwierciedlały tematykę spotkania. Dzieci miały na głowach piękne korony w jesiennych barwach. Nie obyło się bez wspólnych tańców i rozwiązywania zagadek o tematyce jesiennej.

Dużo radości sprawiła dzieciom konkurencja przystrojenia postaci ,,Pani Jesieni” . Przedszkolaki bawiły się doskonale, czego dowodem były przepiękne uśmiechy na ich twarzach.

 

 Nasz adres: Szkoła Podstawowa w Młynnem, 34-651 Limanowa 3, tel.18 33-76-158    email: spmlynne@vp.pl        

M.W. Sochaccy