Oddział przedszkolny

 strona główna
rok szkolny 2020/2021

01.06.2021.                                 DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Tego dnia przedszkolaki spędziły wspaniały dzień na wspólnych zabawach, świeżym powietrzu oraz na zjedzeniu grillowanej kiełbasy. Najwięcej radości sprawiły dzieciom sportowe wyzwania np. przeciąganie liny, wyścig w workach.

 

 

Dziękujemy Rodzicom za  pomoc w zorganizowaniu dzieciom tak wspaniałego dnia .

31.05.2021.                                 DZIEŃ MATKI U PRZEDSZKOLAKÓW

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszym przedszkolu wspaniałe święto - DZIEŃ MAMY, do którego dzieci przygotowywały się od dawna. Przedszkolaki zaprezentowały wierszyki, piosenkę i taniec, a także wręczyły po powrocie do domu wykonane prezenty.

20.05.2021.                                 KONKURS EKOLOGICZNY  "ZABAWKA Z RECYKLINGU" - DLA KLASY 0a

W ostatnich dniach rozstrzygnięto konkurs ekologiczny - "Zabawka z Recyklingu”. Dzieci pod opieką swoich Rodziców wykazały się niezwykłą inwencją twórczą
i udowodniły, że z odpadów przeznaczonych do recyklingu można zrobić wspaniałe zabawki. Trudno było wyłonić zwycięzcę z pośród autorów dzieł. W związku z czym wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni wyróżnieniem wraz z małymi upominkami.
Dziękujemy rodzicom, którzy wraz
z dziećmi wykonali ekologiczną zabawkę

25.03.2021                          WKRÓTCE WIELKANOC - RZEŻUCHA I OWIES

Jako, że Wielkanoc już tuż- tuż, dzieci z klasy 0 „B” zmierzyły się z zasianiem nasion rzeżuchy i owsa. Z dużym zaciekawieniem słuchały wskazówek nauczyciela po czym z zaangażowaniem i ochotą samodzielnie zasiały nasiona.

Mamy nadzieję, że powstałe z nich rośliny zazielenią koszyczki wielkanocne dzieci.
 

23.03.2021                          WIOSENNE PRZEDSTAWIENIE

 

Kontynuując radość z nadejścia nowej pory roku -  Wiosny,  dzieci z klasy 0”B” przygotowały przedstawienie. Samodzielnie wykonały  opaski na głowę – chłopcy byli żabkami i bocianami, natomiast dziewczynki ozdobiły swoje głowy kolorowymi wianuszkami.

 

 

W tym dniu dzieci były ubrane w kolorach wiosennych . Każdy pięknie i odważnie odegrał swoją rolę. Na przedstawienie została zaproszona Pani Dyrektor, która z zachwytem i pełna podziwu gratulowała aktorom wspaniałego występu. Poczuliśmy się jak w prawdziwym teatrze.

22.03.2021                          POWITANIE WIOSNY

22 marca w klasie 0 „B” odbyło się powitanie nowej pory roku – WIOSNY. W tym dniu przedszkolaki wykonały kwiaty, którymi ozdobiły suknię Pani Wiosny wykonanej wspólnie przez dzieci. Kolejną atrakcją tego dnia była Marzanna, która na chwilę odwiedziła naszą salę, po czym udała się do krainy zimy dając przedszkolakom nadzieję , że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami i zazieleni łąki, drzewa i trawy. Na zakończenie dnia dzieci wykonały pracę plastyczną „ wiosenna łąka”, wykorzystując farby plakatowe, patyczki higieniczne oraz tekturę. To był dzień pełen wrażeń.
 

22.03.2021                          PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W dniu 22 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zabaw i piosenek o wiośnie. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna.

26.02.2021                          DZIEŃ DINOZAURA U NAJMŁODSZYCH

26  lutego w naszym przedszkolu odbył się „DZIEŃ DINOZAURA”. Tego dnia poznawaliśmy historię dinozaurów- dowiedzieliśmy się jak wyglądały i czym się żywiły oraz jak wyginęły. Dzieci podczas zajęć doskonaliły sprawność rąk podczas: rysowania, kolorowania, pisania szlaczków, wycinania oraz wykonywania prac plastycznych.   
Dzieci miały okazję pobawić się w paleontologów - same wykopywały szkielety dinozaurów.

26.02.2021                          W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH TEŻ MAMY JĘZYK ANGIELSKI

Dzieci uczą się angielskiego metodą TPR - wszystkimi zmysłami. Towarzyszy im bohater zajęć, czyli pacynka - uwielbiana przez wszystkich Małpka Cheeky Monkey. Dzieci śpiewają piosenki, używają i rozumieją proste wyrażenia, nazywają przedmioty, a wszystko przy okazji dobrej zabawy. 
Zajęcia z języka angielskiego prowadzi P. Beata Wiktor.

11.02.2021                          BAL KARNAWAŁOWY U TROCHĘ STARSZYCH

11 lutego – Jak co roku w Karnawale, wszyscy bawią się wspaniale !!!

W oddziale 0 „B” odbył się bal karnawałowy. W ten dzień każde dziecko przyszło do szkoły w wybranym przez siebie stroju karnawałowym. Mogliśmy spotkać przeróżnych bohaterów z bajek i baśni , były biedronki, motylki, wróżki pszczółki a także nie zabrakło policjantów, strażaków i innych  „ superbohaterów”.

Sala balowa, była pięknie udekorowana, a w trakcie balu towarzyszyła nam skoczna muzyka oraz wiele konkurencji.  Znalazł się także czas na słodki poczęstunek. Ten dzień przyniósł przedszkolakom wiele radości.

11.02.2021                          BAL KARNAWAŁOWY U NAJMŁODSZYCH

W dniu 11.02.2021r. w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy – niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i radości.

Tego dnia dzieci miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: księżniczkę, biedronkę, pszczółkę, rycerza, Spider - Mana i wiele innych postaci. Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy.

Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze.  Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków.

09.02.2021                          MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

9 lutego na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszym przedszkolu, również obchodziliśmy ten smaczny dzień.
 
Tego dnia wszystkie zabawy i aktywności związane były z tematyką tego popularnego włoskiego dania. Na zakończenie zajęć przedszkolaki pokolorowały pizzę według własnego pomysłu.

21.01.2021                         DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.  W tym roku nie mogliśmy spotkać się wspólnie w przedszkolu, by świętować ten ważny Dzień. Mimo to przedszkolaki nauczyły się piosenki oraz wierszyka, które mogły zaprezentować w domu swoim babciom i dziadkom.  Na zajęciach w przedszkolu wykonały także własnoręcznie prezenty upominkowe.

07.12.2020                                  ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

  

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci na całym świecie. 4 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Przedszkolaki przywitały upragnionego gościa pięknym śpiewem piosenek oraz recytacją wiersza. Na zakończenie Św. Mikołaj osobiście wręczał wszystkim przedszkolakom prezenty.

04.12.2020                                  ŚWIĘTY MIKOŁAJ ZAWITAŁ DO "ZERÓWKI"

  
Na ten dzień przedszkolaki cierpliwie czekają cały rok. Dlatego niezawodnie i w tym roku  święty Mikołaj odwiedził dzieci z oddziału 0 „B” . Przedszkolaki przywitały upragnionego gościa piosenką i wierszem.

Święty Mikołaj sprawił dzieciom wielką radość wręczając każdemu prezent.  Przedszkolaki serdecznie dziękowały, a uśmiech na ich twarzach towarzyszył im przez resztę dnia ;)

26.11.2020                                 ZABAWA ANDRZEJKOWA - ODDZIAŁ 0 A

W czwartek 26.11.2020 r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. Były tańce, wróżby, konkursy i poczęstunek. Nie obeszło się od tradycyjnego lania wosku, przestawiania butów przez próg, losowania imion przyszłych sympatii.

Było przy tym dużo, dużo radości i zabawy. Przedszkolaki świetnie się bawili tworząc magiczny i wyjątkowy klimat andrzejkowy.

26.11.2020                                 ZABAWA ANDRZEJKOWA - ODDZIAŁ 0 B

Dzieci z oddziału 0 „B” miały okazję uczestniczyć w zabawie andrzejkowej podczas której brały udział w wielu andrzejkowych wróżbach.  Zabawie towarzyszyła różnorodna i wesoła  muzyka . Przedszkolaki spędziły ten dzień w miłej atmosferze.

25.11.2020                                 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

5

25 listopada – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO  MISIA -

Zatem dzieci z oddziału przedszkolnego 0 „B” przyniosły  do szkoły swojego ulubionego pluszaka . Misie towarzyszyły im przez cały dzień.  Ponadto pluszowe misie brały udział w zabawach ruchowych co stanowiło fantastyczną odmianę zajęć sportowych. Każdy przedszkolak mógł skorzystać z możliwości zrobienia sobie zdjęcia w foto – budce, wcześniej przygotowanej  przez Panią.

10.11.2020                             ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Z okazji Święta Niepodległości dzieci z naszego przedszkola dumnie obchodziły narodowe święto. W tym dniu odbywały się zajęcia o tematyce patriotycznej, które miały na celu kształtowanie miłości i przywiązania do ojczyzny.

Dzięki temu dzieci utrwaliły znajomość symboli narodowych naszego państwa oraz poznały wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. W ramach pracy plastycznej przedszkolaki wykonały piękne kotyliony oraz każde z dzieci odbiło odcisk dłoni pomalowanej farbą na biało - czerwoną.

01.10.2020                                 JESIEŃ ZAWITAŁA DO ODDZIAŁU O B Przedszkolaki z grupy 0 „B” przywitały nową porę roku – Jesień. W ten dzień, ku zaskoczeniu dzieci Pani Jesień przybyła do ich Sali. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać prelekcji przybyłego gościa oraz obejrzeć przyniesione przez nią dary.  Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez Panią Jesień, wspólnie zaśpiewały z nią piosenkę o jesieni, która oficjalnie rozpoczęła BAL … Podczas balu towarzyszyła im świetna zabawa, tańce i pląsy.

01.10.2020                                 BAL  JESIENNY W 0 A 

 01.10.2020 r. w przedszkolu odbył się Bal Jesienny. W naszej sali pojawiły się jesienne dekoracje, które odzwierciedlały tematykę spotkania. Dzieci miały na głowach piękne korony w jesiennych barwach. Nie obyło się bez wspólnych tańców i rozwiązywania zagadek o tematyce jesiennej.

Dużo radości sprawiła dzieciom konkurencja przystrojenia postaci ,,Pani Jesieni” . Przedszkolaki bawiły się doskonale, czego dowodem były przepiękne uśmiechy na ich twarzach.

 

 Nasz adres: Szkoła Podstawowa w Młynnem, 34-651 Limanowa 3, tel.18 33-76-158    email: spmlynne@vp.pl        

M.W. Sochaccy