Aktualności

 strona główna
rok szkolny 2023/2024

26.02.2024                                            REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Szczegóły rekrutacji do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego dostępne na stronie głównej w zakładce "Rekrutacja". Tam do pobrania wniosek oraz terminarz rekrutacji.

09.02.2024                                            84 ROCZNICA DEPORTACJI NA SYBIR - MŁYNNE 09.02.2024

W kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Młynnem wspominano męczeństwo Polaków wywiezionych do Związku Sowieckiego.
Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Pasek, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie. Razem z nim modlił się rektor kościoła, ks. Stanisław Trela.
Przypominając heroizm wywiezionych Polaków, wśród których znajdowały się też osoby pochodzące z Limanowszczyzny (także z Młynnego), ks. Pasek podkreślał znaczenie narodowej tożsamości, dzięki której zachowali oni w nieludzkich warunkach swoją godność.

– Dzisiaj są przykładem dla młodego pokolenia Polaków, ucząc nas wszystkich szacunku dla polskości, ale i wiary w Boga, która pomagała naszym rodakom nie stracić sensu życia i przetrwać ekstremalne warunki bytowania – mówił kaznodzieja.

Po nabożeństwie historyk i regionalista Konrad Wojtas przypomniał powody wywiezienia Polaków ze wschodnich rejonów II Rzeczypospolitej, a także dramat długotrwałej podróży na Wschód, w bydlęcych wagonach, bez dostępu do świeżej wody, jedzenia, w ekstremalnie niskich temperaturach.

– Wielu umierało w trakcie podróży, a ich ciała bywały wyrzucane z pociągu jak śmieci, bez należytego pochówku i uszanowania. Kto nie zginął w obozach jenieckich, ten był wywożony na wschód Związku Radzieckiego, trafiając do kołchozów lub do pracy w tajdze – mówił Karol Wojtas.

 Radny gminy Limanowa Stanisław Sajdak przywołał cud jeziora i ryb w Oziornoje w Kazachstanie.

– Dzięki tym rybom przebywający tam Polacy zostali uratowani od śmierci głodowej – podkreślał radny, dodając że zjawisko było łączone ze wstawiennictwem Maryi.

– Będziemy pamiętać o naszych rodakach. Takie spotkania są dowodem szacunku dla tych, którzy zostali już na zawsze na nieludzkiej ziemi. Są też okazją do edukacji młodego pokolenia i kształtowania ich charakterów, by byli duchowo mocni, przygotowani na trudne czasy. Obyśmy nigdy nie zaznali takiego dramatu, który przyszło przeżywać naszym rodakom – mówił obecny na spotkaniu wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut.

W modlitwie i wykładzie wzięli udział nie tylko mieszkańcy Młynnego i przedstawiciele samorządów gminy i powiatu, ale także uczniowie miejscowej szkoły z nauczycielami, harcerze z drużyny „Dzieci Gór” z Limanowej
i żołnierze WOT.

 

 

żródło: TV28.pl

   

08.02.2024                                            ZABAWA KARNAWAŁOWA

W dniu dzisiejszym w naszej szkole od rana trwała zabawa karnawałowa. Najpierw bawili się najmłodsi z kl.0, później klasy I-III, a na deser były zabawa dla najstarszych naszych uczniów. W trakcie zabawy wiele konkursów , nie tylko muzycznych. Na deser mieliśmy pyszne pączki ufundowane przez Radę Rodziców i napoje oraz słodycze , które przygotowali dla uczniów rodzice z poszczególnych klas. Nie zabrakło także cieszącej się dużą popularnością foto - budki.

08.02.2024                                            PANCAKE DAY

Czy Brytyjczycy też obchodzą Tłusty Czwartek? Czy objadają się pączkami? Niezupełnie, ale obchodzą za to Shrove Tuesday, inaczej Pancake Day, czyli święto łasuchów ze sportowym akcentem, które przypada na wtorek przed Środą Popielcową. Uczniowie klas 0-2 poznali tę tradycję na lekcji j.angielskiego w ramach projektu "Angielski jest fun-tastyczny". Dzieci spróbowały swoich sił w konkurencjach, takich jak podrzucanie naleśników oraz wyścig (Pancake Race), a także obejrzały po angielsku kreskówkę, do której wykonały zadania.
     
     
     

07.02.2024                                            84 ROCZNICA DEPORTACJI NA SYBIR - MŁYNNE 09.02.2024

09 lutego br. w kościele parafialnym w Młynnem odbędzie się uroczystość 84. Rocznicy deportacji Polaków na Sybir. Celem tego wydarzenia jest oddanie czci ofiarom zsyłki, którymi byli m.in. mieszkańcy gminy Limanowa.
 

 

 
Patronat nad wydarzeniem objął Jan Skrzekut - Wójt Gminy Limanowa.
 
   

02.02.2024                                             "AKTYWNA KLASA" DZIEŃ PODUSZKIDrzemka na przerwie? A może spanie na lekcji? Oczywiście, że tak! Samorząd Uczniowski w ramach konkursu " Aktywna Klasa " zorganizował Dzień Poduszki. Nasi uczniowie jak zwykle stanęli (a właściwie położyli się) na wysokości zadania i poszukiwali miejsca do odpoczynku w każdej sali. Natomiast zerówkowicze w szlafrokach i piżamach relaksowali się cały dzień. Życzymy wszystkim słodkich snów!

02.02.2024                                             WYPRAWA NA ŁYŻWY

Uczniowie klas 6, 7 i 8 sprawdzili swoją sprawność fizyczną na lodowisku. Niektórzy doskonalili swoje umiejętności a inni dopiero zaczynali swoją przygodę z łyżwami. Gratulacje dla wszystkich odważnych.

01.02.2024                                             KOLĘDA W SZKOLE

W naszej szkole od lat pielęgnujemy tradycję kolędowania połączonego z  przyjmowaniem w klasach wizyty duszpasterskiej.

 

Tak było również w tym roku. Uczniowie przygotowali z wychowawcami swoje sale i odświętnie ubrani uczcili zakończenie okresu kolędowania. Po południu odbyły się także jasełka, na które przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy Limanowa.

31.01.2024                                             CIEKAWE LEKCJE - CO TO JEST TRIORAMA?

.Co to jest triorama? Nasi czwartoklasiści już wiedzą, że to otwarty ostrosłup beż jednej ścianki. Po omówieniu lektury pt. "Mikołajek " stworzyli takie przestrzenne notatki dotyczące tytułowego bohatera oraz jego przyjaciół.

 

30.01.2024                    DZIEJE SIĘ W NASZEJ BIBLIOTECE

Aktywni w Bibliotece:

Klasa 1
Antoni Dębski
Emilia Kęska
Kinga Puchal
Erwin Wątroba

Klasa 2
Nikola Kita
Maksymilian Kurzeja
Wojciech Matras
Małgorzata Setlak
Kamila Smoter
Tomasz Troska
Izabela Wątroba

Klasa 3
Dominika Bukowiec
Milena Duplak
Mateusz Piórkowski
Wanda Piszczek
Mikołaj Serafin
Sowa Wojciech
Anna Stypuła
Szymon Stypuła
Kamil Wojsław
Emilia Zamora

Klasa 4
Nadia Janór
Grzegorz Lesiecki
Filip Matras
Jakub Matras
Michał Wojsław
Amelia Puchal
Hanna Wiktor

Igor Zelek

Metamorfoza Biblioteki szkolnej
Wraz z rozpoczęciem obecnego roku szkolnego Biblioteka szkolna dzięki pracowitym dzieciom zyskała nowy wygląd. Chętni uczniowie przygotowywali książki do oprawy pomagając w ściąganiu zniszczonych, szarych, papierowych okładek.
Biblioteka została przeorganizowana, znalazło się miejsce na „Kącik czytelniczy”, w którym można teraz poczytać, odrobić zadanie czy zwyczajnie odpocząć. Książki zostały podzielone wg kategorii wiekowej dla klas 1-3, 4-6, 7-8, utworzono półeczkę książek polecanych. Księgozbiór został podzielony tematycznie, utworzono działy: Literatura piękna dla młodzieży, Literatura piękna, Literatura popularnonaukowa, Poezja, Dramat, Biografie, Religia, Nasz region. Cały czas trwa oprawa książek w folię, obecnie ponad pół tysiąca książek zyskało nową okładkę.
Wszyscy uczniowie pomagający w bibliotece otrzymali pozytywne uwagi.

 

23.01.2024                    DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

Wspaniałe chwile na uroczystości Dnia Babci i Dziadka z udziałem przedszkolaków i klas 1-3!  Tańce, urocze występy i wzruszające jasełka stworzyły niezapomnianą atmosferę. Kolędowanie przy akompaniamencie akordeonu dodatkowo dopełniło magicznego ducha okresu świątecznego, który dobiega końca. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za niezapomniane wspomnienia! Wychowawcom za przygotowanie programu artystycznego, dzieciom za występy i odwagę, rodzicom za wyśmienity poczęstunek oraz Babciom i Dziadkom za przybycie oraz ciepło i miłość, którymi obdarzają naszych uczniów.

19.01.2024                    NARCIARSKIE ZMAGANIA KLASY III


W dniu dzisiejszym klasa III wraz z wychowawcą i rodzicami wybrała się na trasy narciarskie pod Mogielicą , gdzie miała okazję po raz pierwszy zapoznać się z narciarstwem biegowym. Była to świetna zabawa, choć niektórzy potrzebowali czasu żeby się przełamać. Wszyscy uczestnicy wycieczki dali z siebie wszystko.
Podziękowania dla P. Marka Wiśniewskiego i Ryszarda Piszczka za profesjonalną pomoc podczas tej narciarskiej wycieczki.

 

18.01.2024                    CHŁOPCY Z PLACU BRONI - KLASA V

W ostatnich dniach uczniowie 5 klasy na lekcjach j. polskiego omawiali " Chłopców z Placu Broni". Podczas pracy w grupach wykonywali makiety tytułowego placu wykorzystując opisy umieszczone w lekturze. Kreatywnie podeszli do tego zadania i znakomicie współpracowali że sobą!

16.01.2024                    ANGIELSKI JEST FUN-TASTYCZNY

Dzieci z klas 0-2 wykonały część zadań przewidzianych w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Angielski jest fun-tastyczny.

Głównym celem projektu jest pokazanie uczniom, jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi, budzenie i rozwijanie ciekawości poznawczej uczniów poprzez stworzenie im różnorodnych możliwości obcowania z językiem angielskim. Koordynatorem projektu jest p. Beata Wiktor

11.12.2023                     MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA ANNY STYPUŁA I WOJTKA SOWY

22 miłośników tenisa stołowego z naszej szkoły uczestniczyło w dniu dzisiejszym w Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego. To była już 20 edycja popularnego wśród najmłodszych turnieju dla klas 1-3.
W kategorii dziewcząt 1 m Ania Stypuła. 2m Dominika Bukowiec . 3m Karolina Darczuk. Wśród chłopców wygrywa Wojtek Sowa przed Szymonem Stypuła i Mikołajem Serafinem. Cała szóstka otrzymała piękne puchary ufundowane przez UKS Patria Młynne, a wszyscy uczestnicy słodkie Mikołaje od Prezesa Klubu Witka Sochackiego. Gratulujemy!!!
 
 

06.12.2023                     SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Ho, ho, ho! Ale mieliśmy dziś gościa! Spotkanie ze św. Mikołajem to dzień, na który wszyscy czekają... Od rana na korytarzach słychać było gwar, a w oczach mieniło się od czerwieni mikołajkowych strojów. Każdy został obdarowany prezentem, Rada Rodziców pomogła także rozdawać słodkie "rózgi"

05.12.2023                     SPORT - DWA "ZŁOTA" W PŁYWANIU

Podczas Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w pływaniu znakomicie spisała się dwójka naszych pływaków. W kategorii dzieci znakomite zwycięstwo odniósł uczeń klasy III - Mikołaj Serafin, natomiast ósmoklasista Antoni Bałaziński był bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej. Brawo chłopcy!!!

04.12.2023                     "DIGITALE FAMILIE" - PROJEKT KLASY VII

Klasa 7 bierze udział w projekcie eTwinning. To pomysł na realizację podstawy programowej j.niemieckiego w nieco inny sposób. Czy Uczniowie wraz z p.Beatą Wiktor zapracują na krajową odznakę jakości? 

Projekt nosi tytuł “Digitale Familie” - uczniowie budują cyfrową rodzinę wraz z innymi szkołami.

W projekcie mieści się wiele działań nauczycieli oraz uczniów. Stworzyli już padlet, gdzie się przedstawili i umieścili swoje awatary. Zbudowali postaci dwóch członków rodziny do wspólnej interaktywnej książki oraz podłożyli głos pod postaci innych uczestników.

Grali w gry interaktywne przygotowane przez nauczycieli oraz wykonali kartki świąteczne dla członków swojej cyfrowej rodziny. A to jeszcze nie koniec…

30.11.2023                     CIEKAWE LEKCJE GEOGRAFIIKlasa 7 na lekcji geografii z panią Katarzyną Piórkowską zapoznała się z profilami glebowymi, które możemy spotkać na terenie Polski. W celu utrwalenia wiedzy wykonali na lekcji jadalne profile glebowe,  a następnie je skonsumowali. To była słodka i smaczna lekcja. Brawa dla małych gleboznawców / cukierników.

W ostatnim czasie klasa 6 ciężko pracowała na lekcjach geografii tworząc wspaniałe modele Układu Słonecznego. A oto efekty ich starań. Brawa dla szóstoklasistów za ich zdolności artystyczne i ciężką pracę.

 

30.11.2023                     SAMORZĄD UCZNIOWSKI Z DNIEM KOLORÓW

Na korytarzach naszej szkoły zrobiło się kolorowo! Andrzejki świętowaliśmy kolejnym dniem tematycznym zorganizowanym przez SU w ramach konkursu "Aktywna Klasa". Dziękujemy za liczny udział.

 

29.11.2023                     SZKOLNE ANDRZEJKI

Wszystkie klasy, od przedszkolaków po klasę ósmą, wzięły dziś udział w zabawie andrzejkowej. Były tańce, gry i wróżby. Rodzice w klasach zadbali o pyszne jedzenie i napoje, a Rada Rodziców zorganizowała w tym dniu słodką loterię. Nad uczniami czuwali wychowawcy klas.

 

24.11.2023                     PRZEDPOŁUDNIE Z ANIĄ Z ZIELONEGO WZGÓRZA

Piątkowe przedpołudnie 24 listopada uczniowie z klasy 4, 5 i 6 spędzili w LDK w Limanowej na spektaklu w formie musicalu pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" w wykonaniu TEATRU CRACOVIA. Inscenizacja powieści o niezwykłej dziewczynce z rudymi włosami i o ogromnej wyobraźni bardzo podobała się naszym uczniom.
Żywiołowo reagowali - zachęcani przez aktorów - na wszystkie piosenki, głośno śmiali się z zabawnych sytuacji i dialogów. Na koniec nagrodzili wszystkich aktorów gromkimi brawami.  Dwie godziny spędzone na Zielonym Wzgórzu minęły błyskawicznie!

24.11.2023                     DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały 24.11.2023r. Dzień Pluszowego Misia. Każdy przyniósł swojego ulubionego pluszaka i razem z nim uczestniczył w ciekawych zabawach i tańcach tego dnia. Przedszkolaki dowiedziały się, skąd wziął się pluszowy miś, poznały sławne misie, które są bohaterami bajek znanych od pokoleń, wykonały prace plastyczne, opaski. Pluszaki brały nawet udział w zajęciach języka angielskiego, podczas których dzieci słuchały opowieści "Brown bear" oraz śpiewały piosenki. Misie będą znów miały swój dzień w przedszkolu za rok. Nad przebiegiem święta czuwały wychowawczynie p. Anna Florek i Sylwia Gawlik
 

14.11.2023                     SKO W SZKOLE

W bieżącym roku szkolnym oszczędzając i zbierając pieczątki „świnki” uczniowie otrzymują od Banku Spółdzielczego w Limanowej nagrodę gwarantowaną.

  • za pierwszą książeczkę - oszczędności w wysokości 220 zł – pudełko śniadaniowe

  • za drugą książeczkę - oszczędności w wysokości 440 zł – worek sportowy

  • za trzecią książeczkę - oszczędności w wysokości 660 zł – bidon

  • za czwartą książeczkę - oszczędności o wartości 2 200 zł – skakanka.

W dniu 9. 11. 2023 r. podczas apelu uczniowie otrzymali 12 nagród gwarantowanych – 10 pudełek śniadaniowych i 2 worki sportowe.

SKO w naszej szkole prowadzi P. Anna Pytel.

10.11.2023                     AKADEMIA Z OKAZJI 105 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


 

10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.
Ciekawy program artystyczny przygotowali uczniowie z klas starszych , a o oprawę muzyczną zadbali laureaci naszego Konkursu Pieśni Patriotycznych.
Nad przebiegiem uroczystości czuwała Pani Maria Pytel.
 

O symbolicznej godzinie 11:11, nasza szkoła oraz przedszkolaki wspólnie odśpiewały  "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. To było coś pięknego!!!

09.11.2023                     KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH - "ŚPIEWAMY DLA OJCZYZNY"KONKURS
PIEŚNI
PATRIOTYCZNEJ

9 listopada w naszej szkole odbył się konkurs pieśni patriotycznych zorganizowany przez p. Annę Kwit oraz p. Annę Florek. Dzieci wystąpiły w kategoriach indywidualnych oraz grupowych. Celem konkursu było popularyzowanie pieśni zawierających treści patriotyczne, stanowiących ważny element narodowego dziedzictwa.
Po przesłuchaniach komisja w składzie p. Dyr. Bożena Golonka, p. Anna Kita, p. Katarzyna Pasionek ogłosiła wyniki.
 
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kotyliony,  a laureaci nagrody. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

09.11.2023                     KLUB PRZYJACIÓŁ GIER PLANSZOWYCH

9 listopada 2023r. uczniowie klasy 4 wraz z p. Bibliotekarką Beatą Burnus uczestniczyli w warsztatach Klubu Przyjaciół Gier Planszowych w Bibliotece Pedagogicznej w Limanowej. Bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, doskonale znali historię Misia Wojtka z książki Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i Niedźwiadek”. Wspaniale bawili się grając w grę planszową „Miś Wojtek” wspólnie z wolontariuszkami Szkolnego Koła Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej.
Uczniowie odwiedzili również Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli księgozbiory wypożyczalni dla dzieci i dorosłych, zasoby multimedialne oraz zapoznali się z działaniem książkomatu.
Czwartoklasiści jako pierwsi mogli obejrzeć wystawę malarstwa i rzeźby „Pędzlem, dłutem, sercem” w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej, na koniec udało nam się obejrzeć próbę Zespołu „Wilkowicanie”, która odbywała się w tym czasie na dużej scenie Limanowskiego Domu Kultury.
Dla wszystkich uczniów panie bibliotekarki przygotowały upominki i słodkie misie, w podziękowaniu za tak ciekawie spędzony czas uczniowie wręczyli paniom ręcznie wykonane, piękne laurki.

08.11.2023                     "PATRIA" NIEPODLEGŁEJ - XXV JUBILEUSZOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCIJak co roku "Patria" Młynne wraz ze Szkołą Podstawową i Radą Rodziców zorganizowała XXV Bieg Niepodległości. W tym roku udział w Biegu wzięło ponad 120 zawodników w wieku od 3 do 15 lat.
Było sporo emocji i radości.
 
Zaproszeni goście na czele z Wójtem Gminy Limanowa P. Janem Skrzekutem uczestniczyli w uroczystości podsumowania Biegu Niepodległości i najlepszym wręczali puchary, medale i dyplomy, a dzięki Radzie Rodziców i członkom UKS "Patria" Młynne rozlosowali wśród uczestników ponad 100 nagród rzeczowych. Piękne puchary powędrowały także w ręce najmłodszych uczestników Biegu. Fundatorem tych pucharów była Pani Dyrektor Bożena Golonka.
Sztab organizacyjny XXV Biegu Niepodległości:
Kierownik Zawodów: Miłosz Król
Sędzia Główny : Witold Sochacki
Sędzia Startu: Artur Janik
Sędziowie Mety: Agnieszka Dunikowska, Marek Wiśniewski i Edyta Mordarska
Biuro Zawodów : Maria Pytel

07.11.2023                     ZMARŁA P. ELŻBIETA JURGIELEWICZ - WIELOLETNIA DYREKTOR NASZEJ SZKOŁY 

03.11.2023                     SUKCES TENISISTÓW STOŁOWYCH!

Michał Matras i Marcin Wiktorek - Mistrzami w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w drużynowym tenisie stołowym! Opiekunem zawodników był p. Marcin Stanisz. Gratulujemy!  

 

 

31.10.2023                      PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW

W poniedziałek 30 października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników Biblioteki Szkolnej.
 

Uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki, złożyli uroczyste przyrzeczenie oraz wypożyczyli książeczki. Każdy czytelnik otrzymał piękną zakładkę.
#przerwanaczytanie
 

 

26.10.2023                      "PRZERWA NA CZYTANIE"W czwartek 26 października w naszej szkole ponad 100 uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły wzięło udział w „Przerwie na czytanie” – IV Międzynarodowej edycji akcji promującej czytelnictwo połączonej z biciem rekordu w czytaniu na przerwie. 

Na przerwach uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły czytali książki, które ze sobą przynieśli lub wypożyczyli w bibliotece szkolnej.

                                                                         Wasza Biblioteka

25.10.2023                      BAL JESIENI U PRZEDSZKOLAKÓW

25.10.2023r. w oddziałach przedszkolnych odbył się bal jesieni. Dzieci ubrane w jesienne kolory zawitały w pięknych opaskach zrobionych wraz z rodzicami. Na rozpoczęcie porozmawialiśmy o tym, jakie dary przynosi nam jesień i co jesienią robią zwierzęta. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt. "Pani Jesień", były tańce, konkursy. W międzyczasie grupy spotkały się w jednej sali, gdzie przedstawiły przed sobą poznane piosenki o jesieni. Dzieci zajadały się smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

24.10.2023                      LEKTURA W PUDEŁKU -  OPOWIEŚCI Z NARNII

Piątoklasiści po omówieniu z p. Katarzyną Pasionek "Opowieści z Narnii" przygotowali pudełka lekturowe, w których znalazły się postacie i przedmioty związane z magiczną krainą.

Aby się do nich dostać, należało otworzyć drzwi pudełkowej szafy i odsunąć ubrania. Wówczas można było podziwiać własnoręcznie wykonanych bohaterów, świecące latarnie lub prawowitego władcę Narnii - Aslana. Gratulujemy naszym uczniom zaangażowania i znakomitych pomysłów! 

23.10.2023                      W AKADEMII PANA KLEKSA


Niezwykłe lekcje w Akademii pana Kleksa? Są i u nas! Już od tygodnia uczniowie klasy czwartej wraz z p. Katarzyną Pasionek postanowili zamienić naukę w szkole na zajęcia w najlepszej na świecie akademii.

 Uczestniczyli w lekcjach geografii, kleksografii, przędzenia liter i kolorystyki. Na koniec odtwarzali postać pana Kleksa na podstawie treści lektury. Kreatywność, ćwiczenie motoryki małej i doskonalenie umiejętności pisania, czyli nauka przez zabawę!

21.10.2023                      W BESKIDZIE SĄDECKIM - WYCIECZKA21 października klasy 5 i połowa 6 były na wycieczce krajoznawczo – turystycznej w Beskidzie Sądeckim. Pojechaliśmy do Rytra i zdobyliśmy Cyrlę. W schronisku zostaliśmy poczęstowani kiełbaskami z ogniska, które sami sobie zapaliliśmy, i pyszną herbatą z sokiem malinowym. Zregenerowani ruszyliśmy w stronę Jaworzyny Krynickiej, gdzie oddaliśmy cześć i pomodliliśmy się za duszę Mieczysława Rembiasza „Orlika”,  zastępcy dowódcy oddziału partyzanckiego „Żandarmeria”, który tam poległ w walce z komunistycznymi oddziałami KBW. Oddaliśmy hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Ostatni punkt programu to zamek ryterski i zachwycające widoki z jego murów.

Dziękujemy P. Ewie Furtak i P Agacie Furtak za pomoc w opiece nad nami. To Babcia i Mama Gabrysi. DZIĘKUJEMY!
 

17.10.2023                      DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

„Święty Jan Paweł II – cywilizacja życia”. Pod tym hasłem obchodziliśmy 23 Dzień Papieski w tym roku. Klasa V pod kierownictwem wychowawczyni Barbary Jajeśnicy przygotowała 17. X krótki montaż słowno muzyczny. Zaśpiewaliśmy hymn „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który był napisany w 100 rocznicę urodzin Papieża.

 
Przypomnieliśmy najważniejsze słowa św. Jana Pawła II o świętości życia i te wypowiedziane w Polsce: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”. Na koniec cała szkoła odśpiewała słynną „Barkę”.

16.10.2023                      UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIE KLASY IW dniu 16 października 2023r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie naszych pierwszaków. Każdy został uroczyście pasowany na Ucznia Szkoły Podstawowej w Młynnem. Jesteśmy z Was dumni, życzymy sukcesów i rozwijania pasji! Powodzenia!
Podczas tej uroczystości obecni byli
goście :
Wójt Gminy Limanowa P. Jan Skrzekut oraz Dyrektor GZOS - P. Edyta Król, a także rodzice uczniów.

Nad całością czuwała P. Dyrektor Bożena Golonka, a program przygotowała wychowawczyni klasy I P. Anna Kita.

Prowadzący : Przewodniczący Samorządu Szkolnego Nikodem Odroniec

13.10.2023                      DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez Samorząd Szkolny. Pani Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy dziękują Rodzicom oraz Uczniom za życzenia, podziękowania i wyrazy uznania.
Jest to święto oświaty i szkolnictwa, a w tym roku przypada 250. rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała z inicjatywy króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego.

10.10.2023                      PROJEKT E TWINNING W KLASIE VII

Ruszamy z projektem eTwinning Digitale Familie. W projekcie wezmą udział uczniowie klasy 7. Będzie on realizowany na lekcjach języka niemieckiego od października 2023 do lutego 2024r. Stworzymy wirtualną rodzinę, gry, quizy, książeczki. Pokażemy, że już na początku nauki, można podjąć wiele aktywności i dzielić się nimi z uczniami innych szkół w Polsce i Europie. Zajmiemy się również tematyką bezpieczeństwa w sieci. A wszystko, by budować motywację wewnętrzną i czerpać radość z nauki języka.

09.10.2023                      PRZEDSZKOLAKI W "WIŚNIOWYM GAJU"

Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego w Zielonym Gaju, gdzie uczestniczyły w warsztatach pt. ,,Kolory jesieni". W czasie wycieczki dzieci mogły nakarmić zwierzęta, przejść ścieżką przyrodniczą obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie . Miały okazję zwiedzić ponad stuletni dom wyposażony w starodawne sprzęty domowe. Na zakończenie przyszedł czas na pieczoną kiełbaskę i pieczonego ziemniaka.
Mimo złej pogody uśmiech z twarzy dzieci nie znikał.

09.10.2023                      W LIMANOWSKIM LDK - SEANS Z LEKTURĄ

 

W dniu 9 października klasy młodsze wybrały się do limanowskiego LDK na seans filmowy. Tym razem oglądaliśmy piękny i wzruszający film "O psie , który jeździł koleją". To był naprawdę świetny film.

 

08.10.2023                      NASZA "PATRIA" POSZALAŁA JESIENIĄ

Znakomite rezultaty uzyskali zawodnicy naszego UKS "Patria" Młynne tej jesieni.
We wrześniu uczestniczyli w zawodach na Słowacji, byli też na Klubowych Mistrzostwach Polski w Przemyślu, na Mistrzostwach Małopolski w Chrzanowie, a sezon zakończyli na Śląsku - w Gliwicach i Bytomiu podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Mistrzostw  Śląska w sprincie oraz podczas XX "Rybino" - Mistrzostwa Rybnika w biegu klasycznym.

Medali spory "wór", a szczegółowe relacje z poszczególnych zawodów na stronie Patria Młynne.

05.10.2023                      NASZE DZIEWCZĘTA WYGRYWAJĄ MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE NOŻNEJ!

5 października  br. na Hali sportowej w Pasierbcu rozegrano Mistrzostwa Gminy Limanowa w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej.

W Kategorii Młodzieży:I miejsce – SP Młynne w składzie:
Bulanda Karolina, Łącka Monika, Łącka Patrycja, Matras Kamila, Sajdak Milena, Sobczak Magdalena, Zamora Karolina, Zelek Nadia.

Zawodniczki zostały przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego- Marcin Stanisza.

W kategorii dzieci dziewczęta z Młynnego zajęły trzecie miejsce

Wręczenia nagród oraz pucharów uczestnikom rozgrywek piłkarskich dokonał  Dyrektor Szkoły Podstawowej w  Pasierbcu-Zbigniew Król

04.10.2023                      EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE

W zeszłym tygodniu z okazji Europejskiego Dnia Języków odbyły się okolicznościowe lekcje oraz szkolne konkursy dla naszych uczniów. Dziękujemy sponsorom nagród, a byli to: Rada Rodziców SP Młynne, Wydawnictwo Macmillan oraz Wydawnictwo DRACO.

My English Pictionary - dzieci z klas 1-3 w bardzo pomysłowy sposób zobrazowały angielskie słówka.
Running Dictation - drużyny z klas 3-5 musiały się sporo nabiegać, żeby odczytać tekst zawieszony na drugim końcu boiska, zapamiętać, podyktować go i zapisać...
Quiz wiedzy o językach europejskich - klasy 6-8 mogły sprawdzić się w quizie pełnym ciekawostek. Do quizu należało się przygotować, zapoznając się z informacjami na wystawie, która znajdowała się na korytarzu.

Europejski Dzień Języków w naszej szkole przygotowała P. Beata Wiktor

 

04.10.2023                      CHŁOPCY Z WICEMISTRZOSTWEM GMINY W PIŁCE NOŻNEJ!

W dniu 04 października br.  w hali sportowej w Rupniowie rozegrano Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce halowej chłopców. W walce o podium uczestniczyło aż 7 drużyn z gminnych szkół. 

Po zaciętej sportowej rywalizacji  zwycięską  drużyną  okazała się drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Mordarce. Drugie miejsce przypadło naszym chłopcom!

Wręczenia nagród oraz pucharów  uczestnikom rozgrywek piłkarskich dokonał Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, oraz
dyrektor Szkoły Podstawowej w Rupniowie Robert Piwowarczyk.
 
Serdecznie gratulujemy!

29.09.2023                      MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Międzynarodowy Dzień Kropki– święto kreatywności, odwagi i zabawy.
W naszej szkole dziś najmłodsze maluszki od samego rana cieszyły się tym dniem! Przedszkolaczki wyglądały pięknie w ubraniach w kropki.
Dlaczego kropka? Ponieważ to od niej wszystko się zaczęło!

 

W grupie opowiedziana została historia małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości i nabrała odwagi by rozwijać swoją pasję.

Następnie przedszkolaczki wspólnie bawiły się przy muzyce oraz wykonywały kropkowane prace.

29.09.2023                      KLASA IV W PROJEKCIE "JUŻ PŁYWAM"

Uczniowie klasy 4 kontynuują udział w projekcie "Już pływam".
Samorząd Województwa Małopolskiego od roku 2007 współpracuje z małopolskimi samorządami gminnymi w związku z projektem „Już pływam” w ramach zadania Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Projekt realizowany jest przez Województwo w formie pomocy finansowej gminie.

 

29.09.2023                      TALENCIAKI Z LIDLA

Zbieramy talenciaki! Liczymy na Wasze wsparcie.

Codziennie uczniowie Samorządu Szkolnego zbierają talenciaki, które później zamienimy na pomoce szkolne. Zaglądajcie do Lidla i pamiętajcie o Talenciakach.
 

27.09.2023                      WYBRANO NOWY SAMORZĄD SZKOLNY

W ubiegłym tygodniu wybrano nową Radę Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny  2023/2024.

Nikodem Odroniec (kl.8) - przewodniczący
Nina Dunikowska (kl.6) - zastępca
Franciszek Bulanda (kl.5) - sekretarz
Justyna Motal (kl.8), Kamila Matras (kl.7) - pełnomocnicy do spraw uroczystości i imprez szkolnych

Opiekun SU: Katarzyna Pasionek

30.08.2023                      ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

 Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie! 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w dniu 4 września 2023r. według planu:

1.      godz. 8,00 - uroczysta Msza święta w Kaplicy w Młynnem

2.      godz. 9,00 – inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej
               w Młynnem - sala gimnastyczna -kl.I -VIII 
                                              
   godz. 10.00 – spotkanie uczniów z wychowawcami klas

                                                               Dyrektor Szkoły - Bożena Golonka
 

30.08.2023                     ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY - ZEBRANIE OGÓLNE

 

W dniu 1 września 2023r. (piątek) o godz. 15.30 w budynku Szkoły Podstawowej w Młynnem odbędzie się zebranie ogólne z Rodzicami dzieci z oddziałów przedszkolnych                                                                         
 


 

 Nasz adres: Szkoła Podstawowa w Młynnem, 34-651 Limanowa 3, tel.18 33-76-158    email: spmlynne@vp.pl        

M.W. Sochaccy