Aktualności

 strona główna
rok szkolny 2022/2023

25.06.2023                     JUŻ POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS. KONIEC ROKU SZKOLNEGOKONIEC
ROKU SZKOLNEGO
2022/2023

No i ruszają w świat.... Pożegnaliśmy Absolwentów naszej szkoły podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Im oraz pozostałym Uczniom i Uczennicom gratulujemy osiągnięć, pasji, wytrwałości, zapału, a także potencjału, który trudno mierzyć jakąkolwiek skalą oraz podziwiamy, jakimi są wspaniałymi młodymi ludźmi.

     

22.06.2023                     KREATYWNE DNI NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO

Ostatnie dni roku szkolnego obfitują w twórcze działania. Powstały eko-zabawki w zerówce, barwne latawce w klasie pierwszej i pomysłowe prezentacje o zwierzętach w klasie drugiej.

21.06.2023                     PROJEKT EDUKACYJNY - "ANGIELSKI JEST FUN-TASTYCZNY"

W tym roku szkolnym klasa pierwsza, druga i oddziały przedszkolne brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Angielski jest fun-tastyczny". W ramach projektu uczniowie wykonywali różne zadania w czasie lekcji języka angielskiego, m. in. pomoce naukowe w postaci pacynek ze skarpetek, plakatów, kart obrazkowych, gazetek. Jednym z zadań było obejrzenie bajki w języku angielskim, do której powstały ilustracje, innym stworzenie książeczki o sobie. Zorganizowano obchody irlandzkiego święta Dnia Św. Patryka oraz występ dzieci podczas Dnia Języków Obcych. Dzieci uczyły się wierszyków, piosenek paluszkowych, w sali przedszkolaków powstał też kącik książek w języku angielskim. Placówki z całej Polski wymieniały się fotografiami wykonanych zadań. Na zakończenie poszczególne klasy i nasza szkoła otrzymały certyfikaty.

20.06.2023                     NAGRODY WÓJTA GMINY LIMANOWA DLA NASZYCH BIEGACZY.

W dniu 20 czerwca nasi najlepsi biegacze na orientację : Antek Bałaziński i Krystian Król uczestniczyli w uroczystości wręczenia nagród w Gminie Limanowa za wysokie wyniki sportowe w roku 2022. Z rąk Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody finansowe.  Gratulujemy naszym uczniom- Antoniemu Bałazińskiemu z kl. 7 i Krystianowi Królowi z kl. 4 oraz ich trenerowi Witoldowi Sochackiemu.

15.06.2023                     "AKTYWNA KLASA"  NA FINISZU

15 czerwca uczniowie wspólnie z wychowawcami wzięli udział w ostatnim już w tym roku szkolnym wyzwaniu związanym z konkursem "Aktywna Klasa" organizowanym przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia każdą klasę można było z daleka rozpoznać po ubraniach w wylosowanym wcześniej kolorze. Było barwnie i wesoło!

14.06.2023                     KONKURS PLASTYCZNY - "BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, NIEBEZPIECZNYCH SUBSTANCJI UNIKAMY".

Nasi Uczniowie wzięli udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” organizowanym przez KRUS. Konkurs był organizowany w ramach działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Celem działania skierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Konkurs przebiegał pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

12.06.2023                     3 MIEJSCE ANTONIEGO JUSZCZAKA W KONKURSIE "ŚLADAMI MATEMATYKÓW".

Sukces ANTONIEGO JUSZCZAKA w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Śladami Matematyków ".
Wyniki, na które czekaliśmy okazały się bardzo dobre! Antoni Juszczak zdobył 3 miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Śladami matematyków", który odbył się 30 maja w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej. Wielkie gratulacje! Opiekunem ucznia była p. Anna Rosiek

   

29.05.2023                     UDANY FESTYN RODZINNY W NASZEJ SZKOLE

28 maja 2023 r. odbył się przy naszej szkole Piknik Rodzinny. Był to dzień, w którym trzy okazje połączyły naszą lokalną społeczność. Obchodziliśmy Dzień Dziecka oraz Dzień Mamy i Taty, a Klub Sportowy Patria Młynne XXV-lecie istnienia.   Dziękujemy wszystkim zaangażowanym; pani dyrektor, gronu pedagogicznemu, rodzicom, członkom klubu Patria, pracownikom szkoły oraz sponsorom. Wasz wkład w tę uroczystość jest nieoceniony!

 
Nauczyciele wraz z dziećmi przygotowali część artystyczną dla Rodziców, podczas której można było posłuchać wzruszających piosenek, wierszy, życzeń czy podziwiać układy taneczne. Nie zabrakło także rodzinnych konkurencji.  

Tego dnia Klub Sportowy Patria obchodził również swój jubileusz, który rozpoczął się Mszą Świętą w kościele w Młynnem, następnie przy szkole odbyły się sportowe konkurencje przygotowane przez klub, m.in. rodzinny bieg na orientację, czy tor przeszkód. Znaczną część zawodników klubu stanowią nasi Uczniowie. Niektórzy zatem świętowali potrójnie.

 
Ogrom pracy w to wydarzenie włożyła Rada Rodziców, aby zapewnić Dzieciom rozmaite atrakcje z okazji ich święta m.in. tańce, dmuchane zjeżdżalnie, wędka szczęścia, animacje, pyszne jedzenie oraz losowanie upominków i większych prezentów.  

22.05.2023                     GO JUMP, GO AIR I KRAKOWSKIE ZOO - KLASY I-III NA WYCIECZCE

W dniu 22 maja klasy I-III wraz ze swoimi wychowawcami wybray się na wycieczkę autokarową do Krakowa. O poranku zawitali do pięknego krakowskiego zoo, gdzie zachwycali się przede wszystkim spacerującym pawiem, wesołymi pingwinami, czy też lwem i tygrysem. Z zaciekawieniem przyglądali się 5 - metrowej żyrafie i karmili zwierzaki w mini zoo.
Drugim punktem programu była super zabawa w Parku Trampolin - Go Jump i Go Air. Było super!
Na koniec jeszcze pyszne lody i powrót do domu.

 
 
 

20.05.2023                     PIKNIK RODZINNY W NASZEJ SZKOLE!

W dniu 28 maja 2023r. w Szkole Podstawowej w Młynnem odbędzie się Piknik Rodzinny organizowany przez Radę Rodziców i Szkołę Podstawową w Młynnem.
Na wszystkich czeka moc atrakcji (szczegóły na plakacie).

 

Serdecznie zapraszamy!!!

18.05.2023                     DOMINIKA GIZA Z TRZECIM MIEJSCEM W KONKURSIE PLASTYCZNYM O JANIE PAWLE II

17 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym o Janie Pawle II organizowanym już po raz 11 w Szkole im. Jana Pawła II w Męcinie. Tym razem uczestnicy tworzyli portret Lolka, czyli Karola Wojtyły w jego latach dziecięcych. Wśród pięknych prac znalazły się także te autorstwa naszych uczniów: Patrycji Łąckiej kl.VI, Agaty Dudek kl. VI, Bartłomieja Łąckiego kl. IV i Dominiki Gizy kl. IV. Dominika Giza zdobyła III miejsce. Gratulacje!!!!!!!

13.05.2023                     KLASA IV NA WYCIECZCE W KRAKOWIE

13 maja 2023 klasa IV była na wycieczce w Krakowie wraz z wychowawczynią.

Zwiedziliśmy Muzeum Armii Krajowej im. gen. Augusta Fieldorfa "Nila". Dotknęliśmy historii II wojny światowej i bohaterstwa Polaków. Następnie drogą królewską przeszliśmy przez centrum Starego Miasta, odwiedzając kościół Mariacki, kościół franciszkanów aż pod Wawel do krzyża katyńskiego.

W Katedrze Wawelskiej widzieliśmy groby królewskie , dzwon Zygmunta i nagrobki Józefa Piłsudskiego oraz pary prezydenckiej: Marii i Lecha Kaczyńskich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej w 2010 r.

Wycieczka była także okazją do zacieśnienia naszych więzi koleżeńskich. Dziękujemy Mamie Dominika za pomoc w opiece nad nami.

11.05.2023                    AKCJA - "ZBIERAMY ELEKTROŚMIECI"

Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci. Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: 16 maj 2023r.  Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa w Młynnem

 

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE,
AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

28.04.2023                     MAJOWE ŚWIĘTAW piątek, 28kwietnia 2023r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowała klasa VI wraz ze swoim wychowawcą - P. Marcinem Staniszem.
Godło, hymn, flaga - pięknie odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego, montaż słowno - poetycki i piękne flagi narodowe w dłoniach najmłodszych. na tej akademii warto było być.

21.04.2023                     ANTONI JUSZCZAK LAUREATEM KONKURSU CHEMICZNEGO!

W piątek, 21 kwietnia 2023r. w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Wśród nagrodzonych był Antoni Juszczak z klasy VIII, który pod kierunkiem Pana Grzegorza Długosza zdobył tytuł Laureata Małopolskiego Konkursu Chemicznego. Gratulujemy sukcesu!

 
     

17.04.2023                     DZIEŃ AUTYZMU

Żeby pomóc, trzeba zrozumieć i poznać... Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju, które dotyka 1 na 100 dzieci. Na znak solidarności z osobami w spektrum autyzmu próbowaliśmy zrozumieć jak takie osoby funkcjonują, jakie mają problemy w codziennym życiu. Na znak, że je widzimy włożyliśmy niebieskie ubrania i przygotowaliśmy gazetkę edukacyjną, która miała na celu ukazanie  trudności, jakie  może mieć kolega z ławki, jak może on postrzegać świat w sposób odmienny ode mnie oraz jak może być wyjątkowy.

12.04.2023                     DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Na początku trudno jest pojąć, jak noszenie pary kolorowych, niedopasowanych skarpet może być związane z czymś tak poważnym, jak zespół Downa. Organizacja Narodów Zjednoczonych  od 2012r. ustanowiła 21.03. Światowym Dniem Zespołu Downa, na znak którego wkładamy kolorowe, niedopasowane do siebie  skarpety, by zwrócić uwagę na obecność w naszym życiu osób tym zaburzeniem genetycznym.

Zespół Downa jest spowodowany trisomią 21 chromosomu co oznacza, że osoby te mają jeden dodatkowy chromosom 21 w całości lub jego część, co przekłada się na charakterystyczny wygląd tych osób lub problemy zdrowotne. Dodatkowy chromosom jest wyjątkowy jak każda osoba z tym zaburzeniem genetycznym, jednakże warto rozmawiać o ich wyjątkowości, różnorodności, akceptacji oraz integracji osobami, które tych zaburzeń nie mają, by ich lepiej rozumieć.

04.04.2023                     REKRUTACJA ZAKOŃCZONA

SZANOWNI RODZICE!

W zakładce "Rekrutacja" znajduje się lista dzieci przyjęta na rok szkolny 2023/2024 do oddziału przedszkolnego oraz do klasy 1.
 
                                              Dyrektor Szkoły mgr Bożena Golonka
 


 

31.03.2023                     DZIEŃ PARASOLA

W piątek 31 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym dniu tematycznym organizowanym przez Samorząd Uczniowski w ramach konkursu „Aktywna Klasa”. Tym razem, wbrew słonecznej aurze panującej na zewnątrz, młodsi i starsi założyli kalosze oraz peleryny przeciwdeszczowe, natomiast nad głowami rozłożyli kolorowe parasole. Natura chyba dostrzegła, że chcieliśmy jej zrobić wcześniejszy żart prima aprilisowy, bo dwa dni później sypnęło śniegiem.

 
     

18.03.2023                     DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI - 24 MARCA


Im więcej dobra dajesz, tym więcej go dostajesz…. Takie motto przyświeca akcji  DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI” jaką chcielibyśmy zorganizować w szkole w piątek 24.03.2023r.

Na całym świecie 21.03. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z zespołem Downa. Jest to data nieprzypadkowa, ponieważ osoby z zespołem Downa mają dodatkowy chromosom numer 21.  W ich genotypie jest ich trzy zamiast dwóch.  Z tego powodu ta choroba genetyczna nazywana jest trisomią 21.

W związku z tym, że dzień ten przypada w czasie, gdy w naszej szkole przypadają rekolekcje prosimy,  aby w najbliższy piątek (24.03) każdy z naszych uczniów włożył dwie różne kolorowe skarpetki na znak solidarności z ludźmi wyjątkowymi, różnymi od nas, by pokazać że żyją w naszym otoczeniu spróbować zrozumieć z jakimi trudnościami zmagają się w codziennym życiu. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji!

SZANOWNI RODZICE!
 
W zakładce "Rekrutacja" znajduje się lista dzieci przyjęta na rok szkolny 2023/2024 do oddziału przedszkolnego oraz do klasy 1.
 
                                              Dyrektor Szkoły mgr Bożena Golonka
 


 

18.03.2023                     DZIEŃ ŚW. PATRYKA W NASZEJ SZKOLE

W czwartek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii.

Na korytarzach można było przyjrzeć się symbolom irlandzkim oraz ich angielskim nazwom, a także dowiedzieć się czegoś o samym święcie. Dzień rozpoczął się od poszukiwania pytań ukrytych na szkolnych korytarzach. Uczniowie wymieniali prawidłowe odpowiedzi na monety prosto z garnca złota znalezionego podobno na końcu tęczy... A może to sam Leprechaun podrzucił nam swój skarb?

W tym dniu w szkole królował kolor zielony, a wielu uczniów zamieniło się na moment w irlandzkie skrzaty, co zostało uwiecznione na zdjęciach w fotobudce. 
 

10.03.2023                     KONKURSY, LAUREACI, NAGRODY

W dniu 10 marca podczas uroczystego apelu Dyrektor Szkoły P. Bożena Golonka, P. Anna Pytel i P.Katarzyna Pasionek  wręczyły uczniom nagrody za udział w konkursach, które odbywały się w naszej szkole w styczniu i lutym.

W konkursie "Kolęd i Pastorałek" najlepsi wokaliści i muzycy otrzymali dyplomy i książki ufundowane przez Dyrektora Szkoły i nauczycieli oraz cenne nagrody rzeczowe, które ufundował Przewodniczący Rady Rodziców P. Robert Sajdak.

Konkurs  „Cuda – wianki z wytłaczanki”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie: „Cuda – wianki z wytłaczanki”.  Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-6 szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy przestrzennej na bazie wytłaczanek po jajkach. Cele konkursu to m.in. pobudzenie uczniów do twórczego działania, zachęcenie dzieci do aktywnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu z dala od smartfonów i urządzeń elektronicznych, a także ukazanie różnorodnych sposobów wtórnego wykorzystania odpadów. Prace można było wykonać w następujących kategoriach:
- Zwierzęta,
- Roboty, postacie,
- Pojazdy,
- Sztuka użytkowa,
- Budowle, makiety.
W dniu 10 marca 2023 r. uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Za zajęcie I miejsca –
Piotr Matląg – kategoria: Pojazdy;
Małgorzata Setlak – kategoria: Roboty,
Maksymilian Kurzeja – kategoria: Zwierzęta,
Filip Matras – kategoria: Makiety, budowle.
 


Za zajęcie II miejsca – Kamila Smoter – kategoria: pojazdy.

Wyróżnienia:
Wanda Piszczek – kategoria: Makiety,
Karolina Darczuk – kategoria: Pojazdy.

Najlepsze prace zostały wysłane do powiatowego etapu konkursu w Szkole Podstawowej w Pasierbcu.

Nagrody za oszczędzanie w SKO

W dniu 10.03.2023 r. uczniowie systematycznie oszczędzający w SKO otrzymali nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Limanowej. Uczniowie wpłacając pieniądze na książeczki SKO otrzymują za każde wpłacone 5 zł pieczątkę z wizerunkiem „ świnki”. Po zapełnieniu całej  książeczki „Świnkami” otrzymują:  notes EKO i odblask – za I książeczkę;

- domek EKO z karteczkami – za II książeczkę;

 – butelkę na wodę – za III książeczkę;

 - pendrive – za X książeczkę.


Na uroczystym apelu zostało wręczonych 12 nagród. Uczennica klasy II – Emilia Zamora otrzymała 3 nagrody, zapełniła pieczątkami 3 zielone książeczki , gromadząc w tym roku na swojej książeczce 660 zł.
W konkursie plastycznym "Mój przyjaciel z książki" nagrody z rąk pani Katarzyny Pasionek - opiekuna biblioteki otrzymali: Julia Kulig, Igor Zelek, Wanda Piszczek i Małgorzata Setlak

Rozstrzygnięcie konkursu „Cuda – wianki z wytłaczanki”

W dniu 3 marca 2023 r. w budynku Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej miało miejsce podsumowanie Powiatowego Konkursu Artystycznego CUDA-WIANKI Z WYTŁACZANKI.

Wśród osób nagrodzonych było dwóch uczniów z naszej szkoły.

W konkursie tym praca Piotrusia Matląga – ucznia klasy I, zajęła III miejsce w kategorii: Pojazdy. Piotr wykonał z wytłaczanek traktor.  Natomiast wykonany smok przez Maksymiliana Kurzeję – również ucznia klasy I – otrzymał wyróżnienie w kategorii: Zwierzęta. Obaj uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej obecni byli: Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, Wojciech Korabik - Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Gminy Limanowa oraz Mateusz Pietrzak – Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki Powiatu Limanowskiego.

Lista osób nagrodzonych oraz galeria znajduje się na stronie Szkoły Podstawowej w Pasierbcu oraz Urzędu Gminy Limanowa

http://zspasierbiec.pl/uroczyste-rozstrzygniecie-powiatowego-konkursu-art

24.02.2023                     CZYTANIE NA DYWANIE

Co tydzień podczas długiej przerwy w oddziale przedszkolnym odbywa się spotkanie z bajką. Ósmoklasiści z inicjatywy p. Kasi Pasionek odwiedzają naszych najmłodszych Wychowanków , aby im poczytać. Dzieci chętnie słuchają nowości, które pojawiły się w szkolnej bibliotece. O pozytywnym wpływie czytania nie musimy się rozpisywać, ale te spotkania uwrażliwiają także najstarszych Uczniów na potrzeby Maluszków, integrują i sprzyjają budowaniu relacji w naszej szkolnej społeczności.  Wydaje się, że nie tak dawno część tej klasy zaczynała szkolną przygodę pod skrzydłami właśnie pani Sylwii, a dziś czytają jej Wychowankom.

17.02.2023                     ZABAWA KARNAWAŁOWA

Bal karnawałowy Przedszkolaków i klas I-III
Zjawiskowe kostiumy, udana zabawa i tańce! Rodzicom dziękujemy za zorganizowanie poczęstunku dla poszczególnych klas. Nie zabrakło również pączków ufundowanych przez Radę Rodziców z okazji Tłustego Czwartku.
Klasy starsze świętowały koniec karnawału po południu.

15.02.2023                     WALENTYNKI W SZKOLE

14 lutego świętowaliśmy w naszej szkole Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii, przyjaźni i miłości. Samorząd Uczniowski uruchomił pocztę walentynkową, która cieszyła się dużą popularnością. Niejedna osoba była bardzo zaskoczona, gdy otrzymała kartkę od tajemniczego wielbiciela!
W tym dniu obowiązywał też specjalny dress code – ubiór w kolorze czerwonym i nasza szkoła zapełniła się uczniami we wszelkich odcieniach czerwieni i różu. Niepowtarzalna atmosfera Walentynek trwała cały dzień.

26.01.2023                     SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEKW dniu 26 stycznia w naszej szkle odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek.
W konkursie udział wzięło 16 wykonawców z klas 0-VII.
 
Jury w składzie : Anna Pytel, Sandra Wilczek, Maria Pytel oraz Barbara Jajeśnica na zakończenie konkursu ogłosiło wyniki:

W kategorii klas 0-I najlepsi wykonawcy to:
1. Małgorzata Setlak (I) - 21,5pkt
2. Liliana Wiktor - (0)19,5pkt
3. Milena Woźniak (0)- 17pkt
W kategorii klas I-IV zwyciężyli:
1. Wanda Piszczek (II) - 25,5pkt
2. Anna Stypuła (II) - 25pkt
3. Mateusz Piórkowski (II) - 24,5pkt


Wyróżnienie otrzymali uczniowie klasy VII - Antoni Bałaziński (perkusja) i Antoni Jędrzejek (akordeon)

18.12.2022                      GORE GWIAZDA JEZUSOWI

Na scenie LDK podczas konkursu kolęd i pastorałek "Gore Gwiazda Jezusowi" stanęły dwie uczennice klasy II - Ania Stypuła i Wanda Piszczek. Gratulujemy Wandzi i Ani odwagi i talentu!

16.12.2022                     FROHE WIEIHNACHTEN

Uczniowie klas 7-8 wykonali kartki świąteczne, które wypełnili życzeniami w języku niemieckim. Kartki zostały wysłane do rówieśników z różnych szkół w Polsce, którzy także uczą się języka niemieckiego. Nasi uczniowie również otrzymali od nich życzenia.

08.12.2022                      Z MEDALAMI Z MISTRZOSTW POWIATU LIMANOWSKIEGO W PŁYWANIU

Podczas Mistrzostw Powiatu Limanowskiego w kategorii szkół podstawowych Antoni Bałaziński , uczeń klasy VII wywalczył złoto w stylu klasycznym! Z medalem z tych samych zawodów wraca Mikołaj Serafin - uczeń klasy 2, który wywalczył brąz w stylu grzbietowym.

Gratulujemy!

 

 

08.12.2022                      ANGIELSKI JEST FUN-TASTYCZNY - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT


Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-II biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie „Angielski jest fun-tastyczny”, którego głównym celem jest rozbudzenie zainteresowania językiem angielskim oraz kulturą państw anglojęzycznych. Zrealizowaliśmy dotąd niektóre zadania wyznaczone w projekcie.

- „Pacynka” – pacynki ze skarpetek świetnie sprawdziły się jako rekwizyty przy podsumowaniu działu o zwierzętach domowych. Uczniowie klasy II przedstawili swoich pupili, oczywiście po angielsku!
- „Kącik książki po angielsku” – czytanie dzieciom ma moc również w języku obcym i jest fantastyczną okazją do osłuchania się z językiem oraz do rozwoju sprawności rozumienia ze słuchu.
- „I can sing” – Oddział przedszkolny oraz klasa I zaprezentowały na Dniu Języków piosenki po angielsku oraz taniec , a także wykonały plakaty na gazetkę o Wielkiej Brytanii i Irlandii.
- „Rozśpiewane paluszki” – Przedszkolaki nauczyły się paluszkowej piosenki o rodzinie.
- Zajęcia okolicznościowe – za nami zajęcia związane z Mikołajkami i Świętami poszerzanie słownictwa za pomocą zabaw i gier.
To be continued… Zamierzamy nadal budzić i rozwijać ciekawość najmłodszych uczniów przez stworzenie im różnorodnych możliwości obcowania z językiem.

p.Beata Wiktor - nauczyciel języka angielskiego realizujący z dziećmi projekt w naszej szkole

 
 
 
 

06.12.2022                      ŚW. MIKOŁAJ W SZKOLE


6 grudnia Samorząd Uczniowski zachęcił wszystkich uczniów do założenia czapek mikołajowych oraz ubrań i dodatków z motywami świątecznymi. Do zabawy dołączyły również dzieci z oddziałów zerowych. A wszystko to w związku z odwiedzinami Św. Mikołaja.
Ten dzień to sporo radości i uśmiechu na twarzach dzieciaków.

 

05.12.2022                      MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA KLAS I-III


W dniu 05 grudnia 2022r. w naszej szkole jak co roku rozegrany został Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego dla klas I-III. W kategorii dziewcząt wystąpiło 10 zawodniczek, a wśród chłopców 9 zawodników.
I - III. W kategorii dziewcząt wystąpiło 10 zawodniczek, a wśród chłopców 9 zawodników.

Wyniki dziewcząt:
1. Ania Stypuła
2. Amelia Puchal
3. Nadia Janór
4. Karolina Darczuk
5.Emilia Zamora
6. Hania Wiktor
7.Milena Duplak
8. Iza Wątroba
9. Wiktoria Domiter
10.Kamila Smoter
Wyniki chłopców:
1. Mikołaj Serafin
2. Szymon Stypuła
3. Wojciech Sowa
4. Filip Matras
5. Mateusz Piórkowski
6. Wojciech Matras
7. Kamil Wojsław
8. Kacper Zdebski
9. Robert Zaborowski
Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary za miejsca 1-3, a wszystkich uczestników turnieju Pani Dyrektor Bożena Golonka udekorowała pamiątkowymi medalami. Organizatorem turnieju był UKS "Patria" Młynne,
a sędzią głównym Witold Sochacki.
Więcej zdjęć na stronie www.patria mlynne.pl

01.12.2022                      TENIS STOŁOWY INDYWIDUALNY - NASI WYGRYWAJĄ!

Marcin Wiktorek Mistrzem Powiatu w Tenisie Stołowym!! Magdalena Sobczak wicemistrzynią!!
Dodatkowo Nadia Zelek na wysokim 4 miejscu! Gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu rejonowym gdzie wspomniana trójka uzyskała awans!!!

   

30.11.2022                      AKTYWNA KLASA - "DZIEŃ W KRATKĘ"


W środę 30 listopada uczniowie wraz z wychowawcami wzięli udział w kolejnym wyzwaniu związanym ze szkolnym konkursem „Aktywna Klasa” organizowanym przez Samorząd Uczniowski. Królową tego dnia była kratka! Dominowały kolorowe koszule w kratkę, ale nie zabrakło też plecaków, chust, spodni i skarpetek!  Cykliczna zabawa związana z Dniami Tematycznymi cieszy się sporym zainteresowaniem wśród uczniów.

22.11.2022                      SP MŁYNNE - TENIS STOŁOWY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI - wygrywamy wszystko!

W dniu 22 listopada br. odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowej w tenisie stołowym w kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Przy stołach spotkali się reprezentanci szkół gminnych rywalizujących w zawodach indywidualnych i drużynowych. Uczestnicy turnieju oprócz walki o nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy toczyli sportowy bój o awans na zawody powiatowe.|
Klasyfikacja końcowa:
Dziewczęta drużynowo:
I miejsce – SP Młynne w składzie: Łącka Paulina, Zamora Karolina – opiekun: Janusz Zelek

II miejsce – SP Rupniów
III miejsce – SP Wysokie
Dziewczęta indywidualnie:
I miejsce – Łącka Paulina /SP Młynne/

II miejsce – Rojek Wiktoria /SP Rupniów/
III miejsce – Zamora Karolina  /SP Młynne/Wręczenie nagród oraz pucharów uczestnikom rozgrywek w tenisie stołowym dokonała Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rupniowie Robert Piwowarczyk. Nagrody otrzymali również najlepsi zawodnicy w rozgrywkach indywidualnych.
Gratulujemy naszym tenisistom!Chłopcy drużynowo:
I miejsce –  SP Młynne w składzie: Dygas Dawid, Ubik Jarosław – opiekun: Janusz Zelek
II miejsce – SP Wysokie
III miejsce – SP Mordarka
IV miejsce – SP Rupniów
Chłopcy indywidualnie:
I miejsce – Ubik Jarosław /SP Młynne/
II miejsce – Dygas Dawid /SP Młynne/
III miejsce – Załupski Piotr /SP Mordarka/ 

16.11.2022                      CIEKAWE LEKCJE - WARSTWY LASU

Klasa II podsumowała cykl przyrodniczy o lesie wykonując makiety przedstawiające warstwy  lasu. Ciekawa forma, zaangażowanie, zgodna praca w grupach i o efekt nie trzeba się było martwić.
  

09.11.2022                      TENIS DRUŻYNOWY W POWIECIE DLA MŁYNNEGO!

W dniu 9 listopada br. odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym Drużynowym Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej.
Do zawodów zgłosiło się dziewięć drużyn.
Po przeprowadzonych zawodach Mistrzami Powiatu Limanowskiego zostali nasi chłopcy: Krystian Król i Marcin Wiktorek. Opiekę nad tenisistami sprawował pan Marcin Stanisz.  

08.11.2022                      XXIV BIEG NIEPODLEGŁOŚCI JUŻ ZA NAMI

 

W dniu 14 listopada w Młynnem  odbył się się XXIV Bieg Niepodległości, w którym udział wzięło prawie 100 uczniów SP w Młynnem - od przedszkolaka do ósmoklasistów. Organizatorem Biegu był UKS Patria Młynne, a współorganizatorami Gmina Limanowa i SP Młynne wraz z Radą Rodziców.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: P. Edyta Król - Dyrektor GZOS Limanowa, P. Bożena Golonka - Dyrektor SP Młynne, P. Leszek Twaróg - sołtys wsi Młynne, P. Robert Sajdak - Przewodniczący Rady Rodziców SP Młynne oraz P. Wojciech Korabik - Kierownik Wydziału Promocji i Sportu Gminy Limanowa.
Zawodnicy wystartowali w 10 kategoriach wiekowych. Na przedszkolaków i uczniów klasy 0 czekały pamiątkowe medale, a dla uczniów szkoły dyplomy, medale i puchary ufundowane przez UKS Patria Młynne.
Najmłodszą zawodniczką XXIV Biegu Niepodległości była Wiktoria Domiter , a najmłodszym zawodnikiem Dominik Janór, którzy otrzymali pamiątkowe puchary z rąk fundatora - P. Dyrektor Bożeny Golonka.
 

Wśród wszystkich startujących rozlosowano liczne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz rodziców uczniów z UKS Patria Młynne. Smartband trafił w ręce Kingi Bołoz, która startowała w pięknej biało - czerwonej kreacji. Nagrodę tą wręczał P. Robert Sajdak - Przewodniczący Rady Rodziców SP Młynne.
Gorące podziękowania klub kieruje na ręce sponsorów: Midrew Paweł Michura, Indeco Piotr Wilczek, Elfach Marek Golonka, Gmina Limanowa. Dziękujemy także właścicielowi terenu na którym rokrocznie rozgrywany jest Bieg Niepodległości - P.Janowi Rysiowi.
Sztab organizacyjny: Sędzia główny - Witold Sochacki, Kierownik zawodów Miłosz Król, Kierownik Mety - Edyta Mordarska, Sędzia mety : Agnieszka Dunikowska, Biuro zawodów: Maria Pytel i Barbara Jajeśnica foto: Karolina Zaborowska.
Do zobaczenia za rok na Jubileuszowym XXV Biegu Niepodległości.
  

02.11.2022                       DZIEŃ NIETYPOWEGO STROJU - "AKTYWNA KLASA"

W obecnym roku szkolnym Samorząd Uczniowski postanowił kontynuować konkurs „Aktywna Klasa” i w piątek 28 zorganizował Dzień Nietypowego Stroju. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli i zdecydowana większość wykazała się niezwykłą pomysłowością. Pojawili się w szkole ubrani na cebulkę, w szlafrokach i piżamach, w ubraniach założonych tyłem na przód lub na lewą stronę, w strojach sportowych oraz w nietypowych nakryciach głowy. Do zabawy włączyły się również dzieci z zerówek. Dziękujemy za wspólną zabawę!


 

02.11.2022                       POŻEGNANIE PANI BEATY MOLL KOWALSKIEJ


 

     W dniu 28 października cała społeczność szkolna, rodzice i nauczyciele na czele z Panią Dyrektor pożegnali odchodzącą na emeryturę Panią Beatę Moll - Kowalską - wieloletnią bibliotekarkę i nauczycielkę geografii oraz  przyrody w naszej szkole.
Miłe słowa pożegnania przekazała Pani Dyrektor Bożena Golonka,
a kwiatami za trud pracy pedagogiczno - wychowawczej podziękowali uczniowie, Rada Rodziców i klasa V wraz z rodzicami, której to klasą Pani Beata była wychowawczynią w ostatnim roku. pracy. 

26.10.2022                       WYCIECZKI SZKOLNE Z PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ"


W dniach 18 i 19 października uczniowie klas V – VIII wraz z opiekunami: p. Barbarą  Jajeśnicą, p. Marią Pytel, p. Katarzyną Pasionek oraz p. Marcinem Staniszem wyjechali na wycieczkę do Wrocławia dofinansowaną z programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Głównym celem wyjazdu była edukacja dzieci i młodzieży poprzez poznanie tego zakątka Polski, jego zabytków, tradycji i historii.

Zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska rozpoczęliśmy od podziwiania monumentalnego dzieła Jana Styki i Wojciecha Kossaka upamiętniającego 100. rocznicę insurekcji kościuszkowskiej, czyli „Panoramy Racławickiej”. Obraz rozmiarów 15 x 114 metrów zrobił na nas ogromne wrażenie. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się na pieszą wycieczkę po Starym Mieście. Zobaczyliśmy najstarszą część Wrocławia – Ostrów Tumski wraz z Katedrą, Ossolineum, Plac Solny oraz późnogotycki Ratusz. Urządziliśmy również zabawę w poszukiwanie wrocławskich krasnali, jednak nie udało nam się odnaleźć wszystkich, gdyż jest ich ponad 600. Wieczorem udaliśmy się do hotelu, gdzie czekał nas pyszny posiłek oraz zasłużony odpoczynek.

Drugiego dnia po obfitym śniadaniu odwiedziliśmy Hydropolis, czyli jedyne w Polsce multimedialne muzeum wody. Dużym zaskoczeniem była dla nas kurtyna wodna, przez którą weszliśmy do środka (choć nie wszyscy suchą stopą!). Dalej było już tylko bardziej niesamowicie. W pierwszej części dzięki projekcji 360° na 65-metrowym ekranie dowiedzieliśmy się, skąd się wzięła woda na Ziemi. W kolejnych strefach, po których każdy mógł przemieszczać się samodzielnie, mogliśmy zobaczyć m.in.: mieszkańców morskich głębin, symulator zamieci śnieżnej, makiety największych statków czy batyskaf. Słuchaliśmy dźwięków waleni, dotykaliśmy ognia z pary wodnej, bawiliśmy się replikami starożytnych wynalazków i graliśmy w gry interaktywne.

Ostatnią atrakcją była wizyta w najstarszym w Europie ogrodzie zoologicznym dającym schronienie ponad 7000 zwierząt. Rozpoczęliśmy wędrówkę od Afrykarium, czyli największego oceanarium w Polsce. Mieliśmy możliwość poznać przedstawicieli fauny afrykańskiej, zarówno tych żyjących w morzach, oceanach, na lądzie, jak i w powietrzu. Następnie prawie przez trzy godziny spacerowaliśmy alejkami ZOO oglądając zwierzęta z różnych stron świata: od najmniejszych pająków, gadów i płazów, do największych ssaków.

 

Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się ponownie na wrocławską starówkę, gdzie w klimatycznej restauracji spożyliśmy pyszny obiad. Gdy przejeżdżaliśmy autokarem przez miasto, pani pilot zapoznawała nas z jego historią, zabytkami oraz przykładami nowoczesnego budownictwa. Pełni wrażeń późnym wieczorem powróciliśmy do Młynnego.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

            W dniu 25 października w ramach Programu "Poznaj Polskę" na jednodniową wycieczkę do Bochni i Nowego Wiśnicza wybrali się uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami.
 


            Pierwszym punktem programu było zwiedzanie najstarszej kopalni w Polsce - Kopalni Soli w Bochni. Był zjazd windą pełen emocji, przejazd kolejką "Kubusiem", zwiedzanie kopalni i zabawy rekreacyjno - sportowe.


             Następnie znaleźliśmy się w Nowym Wiśniczu, gdzie zwiedzaliśmy piękny Zamek Lubomirskich. Pani przewodnik opowiadała nam o bardzo ciekawym życiu na zamku sprzed 400 lat - mieliśmy też szansę zobaczyć jak pracowano w kuchni, jak urządzano bale, w jakich strojach paradowali mieszkańcy zamku, jakie było uzbrojenie rycerstwa, a na koniec wcieliliśmy się w nietoperze, aby odbyć niesamowitą wirtualną podróż po zamku i po Nowym Wiśniczu.


             Była to naprawdę ciekawa ze względów edukacyjnych wycieczka, nie pozbawiona czasu na relaks i zabawę. Oby takich wycieczek więcej.

 

26.10.2022                       KONTO JUNIOR DLA UCZNIÓW W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W LIMANOWEJ

Niedawno rozpoczęła się akcja promocyjna kont dla uczniów 13 +.
Dedykowane młodzieży junior Konto 13+jest formą kontynuacji i rozszerzenia oszczędzania w SKO.
Teraz dodatkowo uczeń może otrzymać premię w wysokości 50 zł

 

17.10.2022                       DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ - "DZIEŃ NAUCZYCIELA"
 

Uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej odbyły się w naszej szkole w poniedziałek 17 października.

Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z  przedstawicielami poszczególnych klas upamiętnili to święto życzeniami dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz programem artystycznym.
Na początku wystąpili piątoklasiści, którzy zaśpiewali piosenkę pt. „Nauczycielom (Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…)”.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Sandra Odroniec przedstawiła krótką informację historyczną, w której wyjaśniła pochodzenie święta nauczycieli.
Następnie uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali program artystyczny: recytowali wiersze oraz składali życzenia nauczycielom.

Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała wszystkim pedagogom za sumienną pracę i życzyła im docenienia ich wysiłków przez uczniów oraz rodziców. 

16.10.2022                       ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ 

W dniu 16 października 2022r. klasa pierwsza złożyła ślubowanie. Było uroczyście, poważnie i radośnie. Pięknie przygotowany montaż słowno - muzyczny, ślubowanie i ... prezenty. A na koniec wspólne zdjęcie i słodki poczęstunek.
Mianowanie na uczniów pięknym ołówkiem z rąk Pani Dyrektor Bożena Golonka na pewno zapadnie wszystkim głęboko w pamięci.
Klasę I do ślubowania przygotowała wychowawczyni P. Anna Pytel - . 

13.10.2022                       WYCIECZKA KLASY II - JESIEŃ W PEŁNEJ KRASIE.W dniu 13 października klasa II wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę krajoznawczo - turystyczną połączoną z klasowym ogniskiem. Był to świetny czas na relaks na łonie przyrody. Pogoda i humory dopisały. Dzięki wielkiej pracy Państwa Piszczków mieliśmy świetnie przygotowane ognisko. Dzięki rodzicom obok kiełbaski czekały na nas pyszne sałatki i słodkości.
Była to też okazja na obserwację zmian w przyrodzie jesienią.
Aż żal było wracać do szkoły.

 

 

07.10.2022                       ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

7.10.2022 r. świętowaliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
 

Wychowawcy klas 1-3 przeprowadzili w klasach bardzo ciekawe  zajęcia.
Klasy 1 i 2 wycinały i składały sówki oraz przemierzały labirynty i wykazywały się umiejętnościami obliczeniowymi kolorując obrazki.
Klasa 3 poruszała się po stacjach zadaniowych niczym po mapie.

Uczniowie klas 4-8 mogli wykazać się pomysłowością rozwiązując zagadki związane z tabliczką mnożenia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na „Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia”.
W dwóch kategoriach wiekowych (klasy 3-5 i 6-8) konkurowało aż 35 osób. Rywalizacja była bardzo zacięta.

W młodszej kategorii bezkonkurencyjna była Anna Juszczak. Drugie miejsce dla Julity Mordarskiej, a trzecie po dogrywce wywalczył Michał Sajdak. Brawa należą się również dla Niny Dunikowskiej, która dzielnie walczyła o podium.


 
Mistrzem w starszej kategorii wiekowej został Stanisław Baca. Dogrywka zdecydowała o kolejności na pozostałych miejscach na podium. Drugie miejsca wywalczył Antoni Bałaziński, a trzecie ostatecznie dla Antoniego Juszczaka. Czy w przyszłym roku poznamy nowych mistrzów?
Głównym organizatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole była P. Anna Rosiek. 

06.10.2022                       JESIENNY WYPAD NA PATRIĘ
6 października  klasa VII wraz z wychowawczynią oraz tatą i dziadkiem A. Bałazińskiego wybrała się na piknik na górę Kamionna.       

Najpierw wyjechaliśmy busem na szczyt Widoma, z którego podziwialiśmy panoramę Beskidu Wyspowego, Gorców oraz Tatr od strony południowej, a od północnej Pogórza Wielicko-Wiśnickiego z Bochnią, Wieliczką, Nową Hutą i Krakowem
na  horyzoncie. 
Następnie pieszo udaliśmy się na szczyt Kamionnej. Cała drogę towarzyszyła nam piękna pogoda oraz wspaniałe, jesienne krajobrazy. Po dotarciu na Patrię rozpaliliśmy ognisko. Piekliśmy kiełbaski i ziemniaki, gdyż właśnie wtedy był Dzień Ziemniaka. Czas upłynął nam szybko na wspólnych grach i zabawach. W drodze powrotnej zboczyliśmy trochę z trasy, ponieważ pragnęliśmy odnaleźć w lesie legendarne jezioro. Niestety, po dotarciu na miejsce okazało się, że możemy podziwiać tylko zarośla i ambonę myśliwską, bo zbiornik wysechł.  Podczas powrotu do szkoły nie nudziliśmy się, gdyż zbieraliśmy grzyby
oraz podziwialiśmy piękno Makowicy i Młynnego.

Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Chcemy taki wypad powtórzyć za rok.
Dziękujemy panom Antoniemu Bałazinskiemu i Robertowi Sajdakowi za wcześniejsze przygotowanie drewna i  miejsca na ognisko.12.10.2022                       PROGRAM NAUKI PŁYWANIA "JUŻ PŁYWAM" - KLASA IV NA FINISZU.

 

W okresie od 25 kwietnia do końca września 2022 roku w Gminie Limanowa realizowany był program nauki pływania „Już pływam” współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
W zajęciach tych uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej. Program zajęć obejmował 20 godzin nauki pływania, którą prowadzili wykwalifikowani instruktorzy.
Głównym celem tej akcji była popularyzacja pływania oraz poznanie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą.

W dniu 30 września 2022 r. odbyły się ostatnie zajęcia na basenie, podczas których uczniowie wykazywali się nabytymi umiejętnościami pływackimi. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za bardzo dobre umiejętności pływackie i wytrwałą pracę.
                                                                                          
Anna Pytel

04.10.2022                       KLASA IV ROZPOCZĘŁA SEZON WYCIECZKOWY W NASZEJ SZKOLE

1 października Klasa 4 była na wycieczce w Starym Sączu  ze swoją wychowawczynią. 

Weszliśmy na leśne molo nad miastem ,skąd podziwialiśmy jego  panoramę. Wróciliśmy do Starego Sącza pod ołtarz papieski, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Jana Pawła II. Posłuchaliśmy, co mówił do pielgrzymów w 1999 roku. Wcześniej zaczerpnęliśmy wody ze źródła św. Kingi. Smaczna ,żywa woda.
 

Następnie udaliśmy się do klasztoru św. Kingi przechodząc przez Bramę Węgierską. W kościele akurat miał miejsce ślub, bo pojechaliśmy na wycieczkę w sobotę. Na koniec w rynku wydaliśmy ostatnie pieniądze na pamiątki.

29.09.2022                       EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE

29.09.2022 r. świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Każda klasa prezentowała jedno wylosowane przez siebie państwo.

 

Rozmaite ciekawostki, śpiew oraz taniec przeniosły nas do Anglii, Niemiec, Węgier, Włoch, Czech, Szwecji, Irlandii, Grecji oraz Hiszpanii. Największą furorę zrobiła degustacja  zagranicznych przekąsek. Mogliśmy spróbować m. in. hiszpańskich oliwek, placka czeskiego, brytyjskiej herbaty, włoskiej pizzy oraz węgierskich warzyw.

Podniebienia rozpieszczały też przeróżne greckie specjały, szwedzkie kannelbullar, klopsiki, niemieckie i irlandzkie łakocie oraz wiele innych smakołyków. 

 

Koordynatorem i pomysłodawcą Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole była P. Beata Wiktor

Dzień Języków był okazją do integracji całej szkoły: Uczniów, Nauczycieli i Rodziców, ponieważ każdy miał swój udział w tym wydarzeniu, którego puentą niech będą słowa austriackiego filozofa: "Granice mojego języka są granicami mojego świata".

19.09.2022                       SPOTKANIE Z RODZICAMI

 

 Szanowni Rodzice!

W dniu 22.09.2022r. (czwartek) o godz. 16.15 odbędzie się spotkanie z rodzicami, na które serdecznie zapraszamy!

Dyrektor Szkoły Bożena Golonka
 

30.08.2022                       ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

 

 Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie! 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w dniu 1 września 2022r. według planu:

1.      godz. 8,00 - uroczysta Msza święta w Kaplicy w Młynnem

2.      godz. 9,00 – rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej
               w Młynnem - sala gimnastyczna -kl.I -VIII                                               Spotkanie rodziców i dzieci z wychowawcami kl. 0 odbędzie się
w salach lekcyjnych.

                                                               Dyrektor Bożena Golonka
 

30.08..2022                        ŚWIETLICA

 

W naszej szkole, tak jak w latach poprzednich czynna będzie świetlica dla uczniów, których rodzice pracują. Świetlica czynna będzie codziennie do godz. 16.00                                                                            
 


 

 Nasz adres: Szkoła Podstawowa w Młynnem, 34-651 Limanowa 3, tel.18 33-76-158    email: spmlynne@vp.pl        

M.W. Sochaccy