Aktualności

 strona główna
rok szkolny 2022/2023

08.11.2022                       W PONIEDZIAŁEK XXIV BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

W najbliższy poniedziałek 14 listopada odbędzie się XXIV Bieg Niepodległości dla uczniów naszej szkoły. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału.
Dla najlepszych dyplomy, puchary, medale. Wśród wszystkich biorących udział w Biegu rozlosowane zostaną liczne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz rodziców zawodników z klubu UKS Patria.
Współorganizatorem XXIV BN jest szkoła Podstawowa w Młynnem i Gmina Limanowa.
Jeśli chcesz się zgłosić to zapraszamy do trenera Witold Sochackiego w szkole lub zadzwoń - 660 444 292.
Info o Biegu pojawiło się także w Państwa wiadomościach w librusie.

UWAGA KONKURS !!!

Podczas XXIV Biegu Niepodległości mamy kolejną atrakcję. Organizatorzy wybiorą najciekawszy strój zawodnika biorącego udział w Biegu, którego strój będzie najbardziej patriotyczny. Tak więc na biało czerwono zawodnicy!!!

Nagrodą w tym konkursie będzie smartband xiaomi - świetny zegarek nie tylko dla sportowców ufundowany przez Przewodniczącego Rady Rodziców P. Roberta Sajdak.
Zapraszamy do zabawy!

UKS Patria Młynne


 

02.11.2022                       DZIEŃ NIETYPOWEGO STROJU - "AKTYWNA KLASA"

W obecnym roku szkolnym Samorząd Uczniowski postanowił kontynuować konkurs „Aktywna Klasa” i w piątek 28 zorganizował Dzień Nietypowego Stroju. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli i zdecydowana większość wykazała się niezwykłą pomysłowością. Pojawili się w szkole ubrani na cebulkę, w szlafrokach i piżamach, w ubraniach założonych tyłem na przód lub na lewą stronę, w strojach sportowych oraz w nietypowych nakryciach głowy. Do zabawy włączyły się również dzieci z zerówek. Dziękujemy za wspólną zabawę!


 

02.11.2022                       POŻEGNANIE PANI BEATY MOLL KOWALSKIEJ


 

     W dniu 28 października cała społeczność szkolna, rodzice i nauczyciele na czele z Panią Dyrektor pożegnali odchodzącą na emeryturę Panią Beatę Moll - Kowalską - wieloletnią bibliotekarkę i nauczycielkę geografii oraz  przyrody w naszej szkole.
Miłe słowa pożegnania przekazała Pani Dyrektor Bożena Golonka,
a kwiatami za trud pracy pedagogiczno - wychowawczej podziękowali uczniowie, Rada Rodziców i klasa V wraz z rodzicami, której to klasą Pani Beata była wychowawczynią w ostatnim roku. pracy. 

26.10.2022                       WYCIECZKI SZKOLNE Z PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ"


W dniach 18 i 19 października uczniowie klas V – VIII wraz z opiekunami: p. Barbarą  Jajeśnicą, p. Marią Pytel, p. Katarzyną Pasionek oraz p. Marcinem Staniszem wyjechali na wycieczkę do Wrocławia dofinansowaną z programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Głównym celem wyjazdu była edukacja dzieci i młodzieży poprzez poznanie tego zakątka Polski, jego zabytków, tradycji i historii.

Zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska rozpoczęliśmy od podziwiania monumentalnego dzieła Jana Styki i Wojciecha Kossaka upamiętniającego 100. rocznicę insurekcji kościuszkowskiej, czyli „Panoramy Racławickiej”. Obraz rozmiarów 15 x 114 metrów zrobił na nas ogromne wrażenie. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się na pieszą wycieczkę po Starym Mieście. Zobaczyliśmy najstarszą część Wrocławia – Ostrów Tumski wraz z Katedrą, Ossolineum, Plac Solny oraz późnogotycki Ratusz. Urządziliśmy również zabawę w poszukiwanie wrocławskich krasnali, jednak nie udało nam się odnaleźć wszystkich, gdyż jest ich ponad 600. Wieczorem udaliśmy się do hotelu, gdzie czekał nas pyszny posiłek oraz zasłużony odpoczynek.

Drugiego dnia po obfitym śniadaniu odwiedziliśmy Hydropolis, czyli jedyne w Polsce multimedialne muzeum wody. Dużym zaskoczeniem była dla nas kurtyna wodna, przez którą weszliśmy do środka (choć nie wszyscy suchą stopą!). Dalej było już tylko bardziej niesamowicie. W pierwszej części dzięki projekcji 360° na 65-metrowym ekranie dowiedzieliśmy się, skąd się wzięła woda na Ziemi. W kolejnych strefach, po których każdy mógł przemieszczać się samodzielnie, mogliśmy zobaczyć m.in.: mieszkańców morskich głębin, symulator zamieci śnieżnej, makiety największych statków czy batyskaf. Słuchaliśmy dźwięków waleni, dotykaliśmy ognia z pary wodnej, bawiliśmy się replikami starożytnych wynalazków i graliśmy w gry interaktywne.

Ostatnią atrakcją była wizyta w najstarszym w Europie ogrodzie zoologicznym dającym schronienie ponad 7000 zwierząt. Rozpoczęliśmy wędrówkę od Afrykarium, czyli największego oceanarium w Polsce. Mieliśmy możliwość poznać przedstawicieli fauny afrykańskiej, zarówno tych żyjących w morzach, oceanach, na lądzie, jak i w powietrzu. Następnie prawie przez trzy godziny spacerowaliśmy alejkami ZOO oglądając zwierzęta z różnych stron świata: od najmniejszych pająków, gadów i płazów, do największych ssaków.

 

Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się ponownie na wrocławską starówkę, gdzie w klimatycznej restauracji spożyliśmy pyszny obiad. Gdy przejeżdżaliśmy autokarem przez miasto, pani pilot zapoznawała nas z jego historią, zabytkami oraz przykładami nowoczesnego budownictwa. Pełni wrażeń późnym wieczorem powróciliśmy do Młynnego.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

            W dniu 25 października w ramach Programu "Poznaj Polskę" na jednodniową wycieczkę do Bochni i Nowego Wiśnicza wybrali się uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami.
 


            Pierwszym punktem programu było zwiedzanie najstarszej kopalni w Polsce - Kopalni Soli w Bochni. Był zjazd windą pełen emocji, przejazd kolejką "Kubusiem", zwiedzanie kopalni i zabawy rekreacyjno - sportowe.


             Następnie znaleźliśmy się w Nowym Wiśniczu, gdzie zwiedzaliśmy piękny Zamek Lubomirskich. Pani przewodnik opowiadała nam o bardzo ciekawym życiu na zamku sprzed 400 lat - mieliśmy też szansę zobaczyć jak pracowano w kuchni, jak urządzano bale, w jakich strojach paradowali mieszkańcy zamku, jakie było uzbrojenie rycerstwa, a na koniec wcieliliśmy się w nietoperze, aby odbyć niesamowitą wirtualną podróż po zamku i po Nowym Wiśniczu.


             Była to naprawdę ciekawa ze względów edukacyjnych wycieczka, nie pozbawiona czasu na relaks i zabawę. Oby takich wycieczek więcej.

 

26.10.2022                       KONTO JUNIOR DLA UCZNIÓW W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W LIMANOWEJ

Niedawno rozpoczęła się akcja promocyjna kont dla uczniów 13 +.
Dedykowane młodzieży junior Konto 13+jest formą kontynuacji i rozszerzenia oszczędzania w SKO.
Teraz dodatkowo uczeń może otrzymać premię w wysokości 50 zł

 

17.10.2022                       DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ - "DZIEŃ NAUCZYCIELA"
 

Uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej odbyły się w naszej szkole w poniedziałek 17 października.

Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z  przedstawicielami poszczególnych klas upamiętnili to święto życzeniami dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz programem artystycznym.
Na początku wystąpili piątoklasiści, którzy zaśpiewali piosenkę pt. „Nauczycielom (Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia…)”.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Sandra Odroniec przedstawiła krótką informację historyczną, w której wyjaśniła pochodzenie święta nauczycieli.
Następnie uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali program artystyczny: recytowali wiersze oraz składali życzenia nauczycielom.

Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała wszystkim pedagogom za sumienną pracę i życzyła im docenienia ich wysiłków przez uczniów oraz rodziców. 

16.10.2022                       ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ 

W dniu 16 października 2022r. klasa pierwsza złożyła ślubowanie. Było uroczyście, poważnie i radośnie. Pięknie przygotowany montaż słowno - muzyczny, ślubowanie i ... prezenty. A na koniec wspólne zdjęcie i słodki poczęstunek.
Mianowanie na uczniów pięknym ołówkiem z rąk Pani Dyrektor Bożena Golonka na pewno zapadnie wszystkim głęboko w pamięci.
Klasę I do ślubowania przygotowała wychowawczyni P. Anna Pytel - . 

13.10.2022                       WYCIECZKA KLASY II - JESIEŃ W PEŁNEJ KRASIE.W dniu 13 października klasa II wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę krajoznawczo - turystyczną połączoną z klasowym ogniskiem. Był to świetny czas na relaks na łonie przyrody. Pogoda i humory dopisały. Dzięki wielkiej pracy Państwa Piszczków mieliśmy świetnie przygotowane ognisko. Dzięki rodzicom obok kiełbaski czekały na nas pyszne sałatki i słodkości.
Była to też okazja na obserwację zmian w przyrodzie jesienią.
Aż żal było wracać do szkoły.

 

 

07.10.2022                       ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

7.10.2022 r. świętowaliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
 

Wychowawcy klas 1-3 przeprowadzili w klasach bardzo ciekawe  zajęcia.
Klasy 1 i 2 wycinały i składały sówki oraz przemierzały labirynty i wykazywały się umiejętnościami obliczeniowymi kolorując obrazki.
Klasa 3 poruszała się po stacjach zadaniowych niczym po mapie.

Uczniowie klas 4-8 mogli wykazać się pomysłowością rozwiązując zagadki związane z tabliczką mnożenia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na „Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia”.
W dwóch kategoriach wiekowych (klasy 3-5 i 6-8) konkurowało aż 35 osób. Rywalizacja była bardzo zacięta.

W młodszej kategorii bezkonkurencyjna była Anna Juszczak. Drugie miejsce dla Julity Mordarskiej, a trzecie po dogrywce wywalczył Michał Sajdak. Brawa należą się również dla Niny Dunikowskiej, która dzielnie walczyła o podium.


 
Mistrzem w starszej kategorii wiekowej został Stanisław Baca. Dogrywka zdecydowała o kolejności na pozostałych miejscach na podium. Drugie miejsca wywalczył Antoni Bałaziński, a trzecie ostatecznie dla Antoniego Juszczaka. Czy w przyszłym roku poznamy nowych mistrzów?
Głównym organizatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole była P. Anna Rosiek. 

06.10.2022                       JESIENNY WYPAD NA PATRIĘ
6 października  klasa VII wraz z wychowawczynią oraz tatą i dziadkiem A. Bałazińskiego wybrała się na piknik na górę Kamionna.       

Najpierw wyjechaliśmy busem na szczyt Widoma, z którego podziwialiśmy panoramę Beskidu Wyspowego, Gorców oraz Tatr od strony południowej, a od północnej Pogórza Wielicko-Wiśnickiego z Bochnią, Wieliczką, Nową Hutą i Krakowem
na  horyzoncie. 
Następnie pieszo udaliśmy się na szczyt Kamionnej. Cała drogę towarzyszyła nam piękna pogoda oraz wspaniałe, jesienne krajobrazy. Po dotarciu na Patrię rozpaliliśmy ognisko. Piekliśmy kiełbaski i ziemniaki, gdyż właśnie wtedy był Dzień Ziemniaka. Czas upłynął nam szybko na wspólnych grach i zabawach. W drodze powrotnej zboczyliśmy trochę z trasy, ponieważ pragnęliśmy odnaleźć w lesie legendarne jezioro. Niestety, po dotarciu na miejsce okazało się, że możemy podziwiać tylko zarośla i ambonę myśliwską, bo zbiornik wysechł.  Podczas powrotu do szkoły nie nudziliśmy się, gdyż zbieraliśmy grzyby
oraz podziwialiśmy piękno Makowicy i Młynnego.

Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Chcemy taki wypad powtórzyć za rok.
Dziękujemy panom Antoniemu Bałazinskiemu i Robertowi Sajdakowi za wcześniejsze przygotowanie drewna i  miejsca na ognisko.12.10.2022                       PROGRAM NAUKI PŁYWANIA "JUŻ PŁYWAM" - KLASA IV NA FINISZU.

 

W okresie od 25 kwietnia do końca września 2022 roku w Gminie Limanowa realizowany był program nauki pływania „Już pływam” współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
W zajęciach tych uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej. Program zajęć obejmował 20 godzin nauki pływania, którą prowadzili wykwalifikowani instruktorzy.
Głównym celem tej akcji była popularyzacja pływania oraz poznanie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą.

W dniu 30 września 2022 r. odbyły się ostatnie zajęcia na basenie, podczas których uczniowie wykazywali się nabytymi umiejętnościami pływackimi. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za bardzo dobre umiejętności pływackie i wytrwałą pracę.
                                                                                          
Anna Pytel

04.10.2022                       KLASA IV ROZPOCZĘŁA SEZON WYCIECZKOWY W NASZEJ SZKOLE

1 października Klasa 4 była na wycieczce w Starym Sączu  ze swoją wychowawczynią. 

Weszliśmy na leśne molo nad miastem ,skąd podziwialiśmy jego  panoramę. Wróciliśmy do Starego Sącza pod ołtarz papieski, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Jana Pawła II. Posłuchaliśmy, co mówił do pielgrzymów w 1999 roku. Wcześniej zaczerpnęliśmy wody ze źródła św. Kingi. Smaczna ,żywa woda.
 

Następnie udaliśmy się do klasztoru św. Kingi przechodząc przez Bramę Węgierską. W kościele akurat miał miejsce ślub, bo pojechaliśmy na wycieczkę w sobotę. Na koniec w rynku wydaliśmy ostatnie pieniądze na pamiątki.

29.09.2022                       EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE

29.09.2022 r. świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Każda klasa prezentowała jedno wylosowane przez siebie państwo.

 

Rozmaite ciekawostki, śpiew oraz taniec przeniosły nas do Anglii, Niemiec, Węgier, Włoch, Czech, Szwecji, Irlandii, Grecji oraz Hiszpanii. Największą furorę zrobiła degustacja  zagranicznych przekąsek. Mogliśmy spróbować m. in. hiszpańskich oliwek, placka czeskiego, brytyjskiej herbaty, włoskiej pizzy oraz węgierskich warzyw.

Podniebienia rozpieszczały też przeróżne greckie specjały, szwedzkie kannelbullar, klopsiki, niemieckie i irlandzkie łakocie oraz wiele innych smakołyków. 

 

Koordynatorem i pomysłodawcą Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole była P. Beata Wiktor

Dzień Języków był okazją do integracji całej szkoły: Uczniów, Nauczycieli i Rodziców, ponieważ każdy miał swój udział w tym wydarzeniu, którego puentą niech będą słowa austriackiego filozofa: "Granice mojego języka są granicami mojego świata".

19.09.2022                       SPOTKANIE Z RODZICAMI

 

 Szanowni Rodzice!

W dniu 22.09.2022r. (czwartek) o godz. 16.15 odbędzie się spotkanie z rodzicami, na które serdecznie zapraszamy!

Dyrektor Szkoły Bożena Golonka
 

30.08.2022                       ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

 

 Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie! 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w dniu 1 września 2022r. według planu:

1.      godz. 8,00 - uroczysta Msza święta w Kaplicy w Młynnem

2.      godz. 9,00 – rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej
               w Młynnem - sala gimnastyczna -kl.I -VIII                                               Spotkanie rodziców i dzieci z wychowawcami kl. 0 odbędzie się
w salach lekcyjnych.

                                                               Dyrektor Bożena Golonka
 

30.08..2022                        ŚWIETLICA

 

W naszej szkole, tak jak w latach poprzednich czynna będzie świetlica dla uczniów, których rodzice pracują. Świetlica czynna będzie codziennie do godz. 16.00                                                                            
 


 

 Nasz adres: Szkoła Podstawowa w Młynnem, 34-651 Limanowa 3, tel.18 33-76-158    email: spmlynne@vp.pl        

M.W. Sochaccy