Aktualności

 strona główna
rok szkolny 2021/2022

24.06.2022                        KOŃCZY SIĘ ROK SZKOLNY

 

W dniu 24 czerwca 2022r. po raz ostatni spotkaliśmy się w szkole w tegoroczny  roku szkolnym, aby podsumować naszą pracę w ciągu roku.
Wielu z nas wyszło dzisiaj ze szkoły ze świadectwem z paskiem i wieloma nagrodami książkowymi.

Nadszedł więc czas odpoczynku. Do zobaczenia po wakacjach!

14.06.2022                        KLASA I BAWIŁA SIĘ W KRYNICY

W dniu 13 czerwca 2022r. klasa I wraz z wychowawcą i rodzicami była na wycieczce w Krynicy. Najpierw kolejką linową udaliśmy się na piękną Górę Parkową , gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji.
najbardziej do gustu przypadły nam zjazdy pontonami, a także mega szybki zjazd "kamikadze". Nie pękaliśmy i zabawa była przednia.
Był także czas na zakupy ciekawych pamiątek, a następnie udaliśmy się na spacer do pięknego stawu gdzie mogliśmy podziwiać piękne łabędzie, kaczki i czaple. To był fajny relaks , po wielkich emocjach i adrenalinie na zjeżdżalniach.
Na koniec zaliczyliśmy spacer po Krynicy, zakończony lodami. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy busem do szkoły.
Już jesteśmy ciekawi, gdzie pojedziemy w klasie drugiej.
(wkrótce foto relacja z wycieczki).

10.06.2022                        JESTEŚMY W ZAKOPANEM - WYCIECZKA KLAS IV - VI

9 czerwca 2022r. klasy IV, V i VI razem ze swoimi wychowawczyniami były na wycieczce w Zakopanem.

Po dotarciu do stolicy  Tatr pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Figur Woskowych. Podziwialiśmy w nim postacie ze świata nauki, sportu, polityki, seriali, bajek. Nie wiedzieliśmy, na co najpierw patrzeć. Robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z naszymi idolami, którzy wyglądali jak żywi.
            Następnie razem z przewodnikiem udaliśmy się pod Wielką Krokiew, a stamtąd Drogą pod Reglami poszliśmy na spacer do Doliny Strążyskiej.
To urocza reglowa dolinka, słynąca ze spektakularnego widoku na północną ścianę Giewontu, który w pełnej okazałości ukazał się nam podczas odpoczynku na Polanie Strążyskiej.
          
W drodze powrotnej zwiedziliśmy Czerwony Dwór, gdzie zapoznaliśmy się z tradycyjnym malarstwem na szkle zakopiańskich twórców.
          
Ostatnim punktem naszej wycieczki była Gubałówka. Na szczyt wjechaliśmy kolejką linowo – terenową. Roztaczał się z niego piękny widok na panoramę Tatr, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Największą atrakcją była dla nas zjeżdżalnia grawitacyjna. Jej serpentynową trasę pokonywaliśmy na wózkach rozwijających prędkość do 23 km/h!
          
Zmęczeni, ale w bardzo radosnych nastrojach, wróciliśmy do Młynnego o godzinie 20.00.

     

07.06.2022                        DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

7 czerwca w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.
Od samego rana młodsi i starsi uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji i konkursów zorganizowanych przez Radę Rodziców oraz nauczycieli.
Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy przy muzyce z animatorami, loteria fantowa, robienie tatuaży i warkoczyków oraz występy iluzjonisty. Nie zabrakło też spotkania z policjantem i strażakami.
Uczniowie chętnie brali udział w konkurencjach sportowych, np. przeciąganiu liny, rzutach do celu, wyścigi na torze przeszkód. Wykonywali także różne zadania oraz robili wielkie bańki mydlane.
Rodzice zadbali również, aby nikt nie był głodny i dlatego też uczniowie mogli zjeść frytki, popcorn oraz watę cukrową.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego radosnego dziecięcego święta.

01.06.2022                        AKTYWNA KLASA  - "NA SPORTOWO"


1 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował ostatni w tym roku szkolnym dzień tematyczny związany z konkursem „Aktywna Klasa”, czyli Dzień Sportowca. Nasze boiska i plac zabaw zapełniły się uczniami w sportowych strojach, którzy reprezentowali różne dziedziny, np.: sporty zespołowe, pływanie, judo, tenis stołowy. Nie zabrakło też sprzętu sportowego oraz trofeów z zawodów. Do dnia tematycznego ponownie dołączyły się przedszkolaki wraz z wychowawczyniami. Było kolorowo, sportowo i radośnie!

31.05.2022                        SZKOLNE WYCIECZKI - OŚWIĘCIM I WADOWICE

31 maja klasy VII i VIII z wychowawcami: P. Katarzyną Pasionek i P. Barbarą Jajeśnicą odbyły wycieczkę do Oświęcimia zatrzymując się w Wadowicach - rodzinnym mieście Jana Pawła II na tradycyjnej kremówce i wstępując do bazyliki – rodzinnej parafii Papieża.
W Oświęcimiu zwiedziliśmy niemiecki obóz koncentracyjny KL Auschwitz i obóz zagłady Auschwitz Birkenau. Młodzieży należy się pochwała za godne zachowanie w miejscu cierpienia i kaźni ok. półtoramilionowej rzeszy więźniów, w ogromnej większości Żydów. Polaków zginęło od 70 – 75 tysięcy.

13.05.2022                        "AKTYWNA KLASA" - DZIEŃ MUSZKI I KRAWATA


 
Piątek 13 maja to wyjątkowa data. Samorząd Uczniowski postanowił wyróżnić ten dzień i wprowadzić do ubioru coś wyjątkowego.

Kontynuując całoroczny konkurs „Aktywna Klasa” zaproponował, aby uczniowie uzupełnili swoją codzienną garderobę o muszkę lub krawat. Jak zawsze do zabawy włączyła się większość naszej szkolnej społeczności, zarówno starsze klasy wraz z wychowawcami, jak i najmłodsi, czyli dzieci z zerówki. Wszyscy prezentowali się wyjątkowo wytwornie i elegancko!

 

05.05.2022                        UWAGA! KONKURS FOTOGRAFICZNY - "MŁYNNE I MAKOWICA WCZORAJ I DZIŚ"

Uwaga! W dniu dzisiejszym P. Piotr Pietroń z Młynnego zaprasza uczniów i mieszkańców Młynnego i Makowicy do udziału w konkursie fotograficznym pn. "Młynne i Makowica wczoraj i dziś"

Na pewno w waszych domach znajdują się skarby o których nawet nie wiecie. Przywróćmy drugie życie pamiątkom rodzinnym.

Stare, bądź też i te nowsze fotografie należy przekazać w kopercie w Szkole Podstawowej w Młynnem (P. Witold Sochacki) lub też w kaplicy w Młynnem. Na pewno po wykonaniu skanów zdjęcia wrócą z powrotem w Wasze ręce.

Można także zeskanowane zdjęcia wysłać na adres mailowy organizatora e-mail:konkurs@młynne.pl
Konkurs trwa do 31 maja 2022r.

Regulamin Konkursu na stronie www.mlynne.pl/konkurs

Na każdego uczestnika czekają nagrody.

 

01.04.2022                        KOLOROWY PRIMA APRILIS

Pierwszego kwietnia w wielu krajach na całym świecie obchodzony jest dzień żartów, nabierania kogoś lub robieniu niepoważnych rzeczy czy przeróżnych dowcipów. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego z okazji tego święta zorganizowany został Dzień Kolorów. Zabawa polegała na tym, aby uczniowie z każdej klasy założyli ubrania w odcieniu wylosowanym wcześniej przez siebie. Wykonanie tego zadania gwarantowało zdobycie kolejnych punktów w całorocznym konkursie „Aktywna Klasa”. Jednak uczniowie postanowili dodatkowo zrobić psikusa na Prima Aprilis i pierwszego kwietnia przyszli do szkoły…  bez plecaków! Tego dnia książki i zeszyty przynieśli w walizkach, workach, koszykach, garnkach, wózkach dla lalek, a nawet pojawiły się: klatka dla chomika, podświetlane akwarium, bęben od pralki czy własnoręcznie wykonany plecak z plastikowych butelek!

Wszyscy poradzili sobie świetnie z tym zadaniem i udowodnili, że kreatywność i wyobraźnia naszych uczniów nie zna granic!
 

16.03.2022                        SKO - PODSUMOWANIE KONKURSÓW

W dniu 16 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się apel, na którym  zostały ogłoszone wyniki zakończonych konkursów  szkolnych zorganizowanych i przeprowadzonych przez opiekuna SKO .

Były to konkursy:
- Konkurs plastyczny „Bank Spółdzielczy w scenerii świątecznej”;
- Konkurs plastyczno – techniczny „Skarbonka”;
- Konkurs poetycki – „SKO - to jest to” – wiersze;
- Konkurs poetycki – Rymowanki;
- Konkurs „Rebusy”.

Wykonawcy najlepszych, najładniejszych i najbardziej pomysłowych prac otrzymali nagrody zakupione przez Bank Spółdzielczy w Limanowej oraz opiekuna SKO.

                                            Opiekun SKO  Anna Pytel

 

15.03.2022                        SKO - NAGRODY ZA SYSTEMATYCZNE OSZCZĘDZANIE

 

Uczniowie w naszej szkole wiedzą, że warto oszczędzać, dlatego też systematycznie oszczędzają, a za każde wpłacone 5 złotych otrzymują pieczątkę „świnkę”. Po zapełnieniu całej książeczki otrzymują wybraną nagrodę.

W miesiącu marcu, do systematycznie oszczędzających uczniów trafiły aż 24 nagrody. Jest to już czwarta grupa nagród w tym roku szkolnym. Największą popularnością cieszą się kubki oraz puzzle. Cieszy fakt, że do grona osób systematycznie oszczędzających dołączyły przedszkolaki. Nagrodzone osoby to przede wszystkim uczniowie z klas I – III.

Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Limanowej za ufundowanie nagród.

 

22.02.2022                       STARTUJE NOWA EDYCJA PROJEKTU "Rozwijanie Kompetencji Kluczowych uczniów ze szkół z terenu
                                             Gminy Limanowa"

 

Od dnia 23.02.2022r. rozpoczynamy rekrutację na zajęcia dla klas IV-VIII w ramach projektu "Rozwijanie Kompetencji Kluczowych uczniów z terenu Gminy Limanowa". Rekrutacja potrwa do końca lutego.
1. Zajęcia oparte o zainteresowania literackie, teatralne.
2. Matematyczne tropiciele.
3. Języki obce nie są mi obce.
4. Język angielski - zajęcia wyrównawcze.

07.02.2022                        KONKURS PLASTYCZNY SKO - "Bank Spółdzielczy w świątecznej scenerii"

Zadaniem uczniów było przedstawienie za pomocą środków plastycznych budynku Banku Spółdzielczego znajdującego się w Rynku w Limanowej lub przy ul. Reymonta w scenerii świątecznej.

W tym konkursie zostały przyznane następujące miejsca:
I miejsce – praca wykonana przez Kingę Bołoz z kl. 3
Nagrodę za II miejsce otrzymała Zuzia Adamczyk z kl. 3, a za III miejsce – Wandzia Piszczek z kl. 1

Wyróżnienia otrzymali:
Filip Woźniak, Dominika Giza i Bartek Łącki.

Dziękuję Bankowi Spółdzielczemu za ufundowanie nagród.

                          Opiekun SKO Anna Pytel

 

07.02.2022                       82 ROCZNICA DEPORTACJI NA SYBIR - UROCZYSTOŚCI W MŁYNNEMSzanowni Rodzice!

W związku z obchodami 82 Rocznicy Deportacji na Sybir zapraszamy do wzięcia udziału w tak ważnym dla nas wydarzeniu, które odbędzie się w dniu 10 lutego 2022r. w  naszej miejscowości. 

Uroczystość odbędzie się według programu:

  • 15.00 uroczysta Msza Święta w kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Młynnem,

  • po mszy wystąpienie dr Przemysława Stanko z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz innych zaproszonych gości.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu, które będzie żywą lekcją historii jaka zapisała się w dziejach naszej miejscowości. Pokażmy naszą liczną obecnością, że los jaki spotkał naszych przodków nie jest nam obojętny i pamiętamy o ich wielkim poświęceniu dla naszej wolności. Państwa obecność będzie dla naszych uczniów również dobrym przykładem patriotyzmu i szacunku do historii.

 

Serdecznie zapraszamy
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Młynnem

04.02.2022                       NAGRODY DLA UCZNIÓW - KONKURS SKO

W ramach konkursów SKO, opiekun tego koła P. Anna Pytel wręczyła nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Limanowej uczniom za systematyczne oszczędzanie.
Zachęcamy do oszczędzania i do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Bank Spółdzielczy.

04.02.2022                       NAGRODY DLA UCZNIÓW - KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

W dniu 4 lutego podczas uroczystego apelu Dyrektor Szkoły P. Bożena Golonka wręczyła piękne nagrody uczniom biorącym udział w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Gratulujemy!

01.02.2022                       NAUCZANIE STACJONARNE DLA KLAS I-IV NAUCZANIE ZDALNE DLA KLAS V-VIII. PODZIAŁ GODZIN

 

 

Po feriach zimowych rozpoczął się II semestr roku szkolnego 2021/2022.
nauczanie stacjonarne dla klas I-IV, a klasy V-VIII uczą się zdalnie. Taka forma pracy uczniów ma obowiązywać do 27 lutego.
Pojawił się także nowy podział godzin, który obowiązuje od 31 stycznia 2022r.

07.01.2022                         WRACAMY DO SZKOŁY!

 

 

Od dnia 10 stycznia 2022r. (poniedziałek) wracamy do nauczania stacjonarnego w szkole. Uczymy się do  14 stycznia, a później rozpoczną się ferie zimowe.

 

17.12.2021    - 11.01.2022                      SZKOLNA WIGILIA


 

W dniu 17 grudnia 2021r. w naszej szkole, tradycyjnie jak co roku odbyła się szkolna Wigilia, która w tym roku przebiegała w formie wigilii klasowych.  Uczniowie poszczególnych klas, w przystrojonych świątecznie salach  miło spędzili ze sobą czas śpiewając kolędy i składając sobie życzenia. Ważnym akcentem tego dnia był wigilijny obiad z tradycyjnym barszczykiem i rybą. Nie zabrakło również słodkości przygotowanych przez rodziców. Klasowe wigilie były okazją do spotkania się  w miłym gronie oraz integracji całej grupy a przede wszystkim do kultywowania tradycji bożonarodzeniowych, które pielęgnowane są w naszej szkole od lat. 

Tego dnia odbył się także szkolny konkurs na „Szopkę Bożonarodzeniową”. Dzieci biorące udział w konkursie przygotowały piękne prace wykonane z przeróżnych materiałów. Tworzenie szopki jest  ważnym elementem pielęgnowania tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. 

Wyniki konkursu "Szopka Bożonarodzeniowa"

Komisja konkursowa w składzie -
Barbara Jajeśnica, Katarzyna Pasionek oraz Wiesław Mamak dokonała oceny szopek  w następujący sposób:
W kategorii klas 1-3:       
1 miejsce Dominika Giza
2 miejsce Hanna Wiktor                                                                                                                        
W kategorii klas 4-8: 
1 miejsce Anna Juszczak
2 miejsce Bołoz Kinga, Bołoz Sebastian, Bołoz Sylwia (praca zespołowa)

Poniżej wszystkie szopki , które brały udział w konkursie.

 

13.12.2021                          SZLACHETNA PACZKA

Kolejny raz Społeczność naszej Szkoły wspólnie z Rodzicami wzięła udział w akcji  Szlachetna Paczka.                                                  
W tym roku spełniliśmy marzenia Pana Józefa - podopiecznego, do którego skierowana była nasza pomoc.  

W wyniku przeprowadzonej akcji zebraliśmy kwotę 3159 zł 55gr.                                                                                              
Dzięki tej sumie zostały zakupione: pralka automatyczna, gazowy podgrzewacz wody i środki czystości.
                         
Jesteśmy wdzięczni Rodzicom, którzy ofiarowali: krzesełko toaletowe, radio, środki czystości oraz produkty spożywcze. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali naszą akcję – Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom obsługi i Uczniom.

Prezenty dla Pana Józefa zostały zawiezione przez Pracowników GOPR i sprawiły mu ogromną radość.                                   

W jego imieniu bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i serce.

Jan Paweł II powiedział:
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się  z innymi”.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie
w przeprowadzeniu akcji charytatywnej.           
Dyrektor Szkoły Bożena Golonka oraz wolontariusze Anna Florek, Anna  Kita, Anna Kwit, Edyta Mróz.

10.12.2021                          KONKURS PLASTYCZNY - PRZYPOMINAMY

 

 

Przypominamy o Konkursie plastycznym ogłoszony przez Rzecznika Praw Dziecka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw DzieckaNa prace czekamy do 16.12.2021 r.

Organizatorzy ustalili trzy kategorie wiekowe.

 
Dwie dotyczą szkół podstawowych: kl. I-IV, kl. V-VIII, jedna przeznaczona jest dla szkół ponadpodstawowych.

 Prace będą oceniane osobno dla każdej kategorii wiekowej. Prace mogą być wykonane dowolną techniką

i w dowolnym formacie.

Szczegółowe informacje w poniższym linku :

https://kuratorium.krakow.pl/konkurs-plastyczny-ogloszony-przez-rzecznika-praw-dziecka-z-okazji-ogolnopolskiego-dnia-praw-dziecka/

 

 

07.12.2021                          MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

We wtorek 7 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej  Tenisa Stołowego dla klas I-III. W turnieju wzięło udział 17 zawodniczek i zawodników.  Byliśmy świadkami wielu wspaniałych pojedynków. Emocji nie zabrakło. Cieszy liczny udział uczniów klasy I, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tenisem.
W kategorii dziewcząt zwyciężyła uczennica klasy III Sara Duplak, a w kategorii chłopców jej klasowy kolega Krystian Król. Jak to bywa przy okazji tego turnieju każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i oczywiście słodkiego Mikołaja, a dla zwycięzców przygotowano piękne puchary. Organizatorem tego wydarzenia był nasz klub UKS Patria, a turniej sędziował P. Witold Sochacki

06.12.2021                          MIKOŁAJ W SZKOLE

 

W poniedziałek 6 grudnia 2021r. tradycyjnie, jak co roku gościł w naszej szkole Św. Mikołaj. Dzieci z utęsknieniem czekały na tego gościa i sami zadbali także o "mikołajkowy" wygląd.
 Uczniowie wszystkich klas otrzymali piękne prezenty. To był miły i radosny dzień

30.11.2021                          DZIEŃ NIETYPOWEGO NAKRYCIA GŁOWY

We wtorek 30 listopada uczniowie wraz z wychowawcami wzięli udział w kolejnym wyzwaniu związanym ze szkolnym konkursem „Aktywna Klasa”.


Tego dnia królowały nietypowe nakrycia głowy: oryginalne czapki, kapelusze i chusty. Jednak uczniowie niejednokrotnie wykazali się ogromną kreatywnością, zatem  pojawiły się głowy zwierząt i postaci bajkowych, kolorowe peruki, hełm wikinga, a nawet lalka w sukni balowej.

Cykliczna zabawa związana z Dniami Tematycznymi organizowanymi przez Samorząd Uczniowski przypadła wszystkim do gustu.

 

25.11.2021                          ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

25 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki w formule znanej z poprzedniego roku, czyli - Każda klasa bawiła się w swoim gronie. Był czas na muzykę i tańce, gry planszowe, zabawy ruchowe, a także smaczny poczęstunek, w którym wychowawców klas wsparli rodzice uczniów, którym dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego dnia.
 

24.11.2021                          ZWYCIĘSTWO W MISTRZOSTWACH GMINY W TENISIE STOŁOWYM

 

Sukcesem zakończył się udział naszych tenisistów stołowych podczas rozgrywanych w naszej szkole Mistrzostw Gminy Limanowa w tenisie stołowym dla klas VII-VIII.
Indywidualnie najlepiej spisali się: Jarosław Ubik - 1 miejsce oraz Magda Fitrzyk - 2 miejsce.
3 miejsce wywalczył Paweł Łącki. Za podium uplasowała się Sylwia Bołoz.
W grze deblowej debel chłopców Łącki/Ubik wywalczyli 2 miejsce, podobny wynik osiągnęła drużyna dziewcząt Fitrzyk/Bołoz.
Na zawody powiatowe zakwalifikował się Jarosław Ubik.
Naszych zawodników przygotowywał do turnieju P. Janusz Zelek.
 

16.11.2021                          KLASY 4-6 W KOPALNI SOLI W WIELICZCE

W dniu 16. 11. 2021 uczniowie klas IV, V i VI wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli ,,Wieliczka” i  Nowego Wiśnicza, gdzie zwiedzili okazały zamek Kmitów i Lubomirskich oraz poznali tajemnice alchemii.

Kopalnia uchodzi za jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Podczas zwiedzania z przewodnikiem uczniowie podziwiali wspaniałą monumentalną kaplicę, urokliwe podziemne jeziora solankowe, oglądali oryginalne urządzenia i sprzęt oraz ślady prac górniczych. Najbardziej zachwycili się Kaplicą św. Kingi. Czas upłynął im bardzo wesoło i pomimo pokonania ponad 3 km krętych korytarzy, 800 schodów i zejścia na głębokość 135 m pod powierzchnię ziemi nie odczuwali zmęczenia.


Głód  i pragnienie uczniowie zaspokoili w McDonaldzie.


Następnym miejscem, które zwiedzili, był zamek Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu.
Pani przewodnik oprowadziła uczniów po pałacu, opowiadając interesującą historię tego miejsca.

 Przemierzali oni wraz z nią kolejne sale, zachwycając się starymi obrazami, freskami, gobelinami i meblami. Stopniowo wzbogacali swoją wiedzę o nowe wyrazy i pojęcia, takie jak: krużganki, okna iluzoryczne, locus secretus. Zwiedzanie zamku zakończyli na galerii widokowej, skąd podziwiali panoramę miasta.
Kolejnym punktem programu wycieczki były warsztaty alchemiczne, podczas których został zaprezentowany alchemiczny sprzęt. Uczniowie pasjonująco spędzili czas na wykonywaniu „wybuchowych” doświadczeń, odczytywaniu tajnej wiadomości i odkrywaniu zawiłej receptury alchemika, co zaowocowało samodzielnym skomponowaniem przez nich perfum.
Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń i miłych wspomnień wrócili do domu.

10.11.2021                          103 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada odbyła się akademia  z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy VII P. Katarzyny Pasionek. Montaż poetycko - historyczny zakończony został odśpiewaniem hymnu narodowego przez wszystkie klasy w szkole.

W HOŁDZIE DLA NIEPODLEGŁEJ

10 listopada przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego: Sandra Odroniec, Martyna Zelek i Maciej Duplak wraz z opiekunem p. Katarzyną Pasionek reprezentowali naszą społeczność szkolną na obchodach Święta Niepodległości w Łososinie Górnej, które poprzedzały główne uroczystości miejskie. Uczestniczyli w Apelu Poległych i wysłuchali programu patriotycznego oraz złożyli kwiaty pod Pomnikiem Legionistów.

09.11.2021                          XXIII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W MŁYNNEM
W dniu dzisiejszym w Młynnem odbyły się XXIII Biegi Niepodległości, w których udział wzięło prawie 100 uczniów Szkoły Podstawowej w Młynnem. Organizatorami tego wydarzenia byli: UKS "Patria" Młynne, Szkoła Podstawowe w Młynnem oraz Rada Rodziców przy SP w Młynnem.
 

Rywalizacja odbyła się w 10 kategoriach wiekowych od przedszkolaków do chłopców z klasy VIII.
Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz dyplomy. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe (dziękujemy fundatorom).
Jak to już jest w zwyczaju naszych zawodów Dyrektor Szkoły Bożena Golonka wręczyła puchary dla najmłodszej zawodniczki i zawodnika Biegów: najmłodsza - Milena Duplak, najmłodszy - Szymon Stypuła.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:

przedszkole 1. Puchal Szymon
"zerówka" 1. Zaborowski Robert
Dziewczęta 2013-2015 1. Wiktor Hanna
Chłopcy 2013-2015 1. Matras Jakub
Dziewczęta 2011-2012 1. Dunikowska Nina
Chłopcy 2011-2012 1. Sułkowski Dominik
dziewczęta 2009-2010 1. Sajdak Milena
Chłopcy 2009-2010 1. Bałaziński Antoni
Dziewczęta 2007-2008 1.Fitrzyk Magdalena
Chłopcy 2007-2008 1. Łącki Paweł

Organizatorzy dziękują jak zwykle P. Janowi Rysiowi za udostępnienie łąki na przeprowadzenie zawodów.
 

09.11.2021                          SUKCES TENISISTÓW STOŁOWYCH PODCZAS MISTRZOSTW POWIATU LIMANOWSKIEGO

 

Kolejny sukces naszych chłopców w Mistrzostwach Powiatu Limanowskiego.
Tym razem o wielki wynik postarali się chłopcy z kl. IV-VI, którzy podczas Mistrzostw Powiatu zajęli
1 miejsce.
Drużyna wystąpiła w składzie: Dawid Dygas, Nikodem Odroniec, Marcin Wiktorek.
Gratulacje!

 

29.10.2021                          DZIEŃ POSTACI LITERACKICH

Samorząd Uczniowski działający w Szkole Podstawowej w Młynnem w bieżącym roku szkolnym zainicjował całoroczny konkurs „Aktywna Klasa” przeznaczony dla uczniów klas I – VIII. Co miesiąc Rada SU organizuje dzień tematyczny oraz ocenia klasę w różnych dziedzinach np. czytelnictwie, dekoracji klas czy wykonania gazetek tematycznych. Konkurs jest formą współzawodnictwa mającego na celu reintegrację oraz zachęcenie społeczności uczniowskiej do działań na rzecz klasy i szkoły.

 

W piątek 29 października już od rana korytarze naszej szkoły wypełniły się rozlicznymi bohaterami bajkowymi i  literackimi, ponieważ uczniowie przebrali się za postacie występujące w lekturach. Nie zabrakło wśród nich: krasnoludów i Gandalfa z „Hobbita”, Balladyny, Zosi z „Dziadów cz.II”, kataryniarza, Pinokia i Gepetto, żołnierzy i Wojtka z książki „Dziadek i niedźwiadek”, Pana Kleksa i jego uczniów z „Akademii Pana Kleksa” oraz bohaterów zwierzęcych występujących w wierszach Jana Brzechwy. Do zabawy włączyli się również wychowawcy klas, którzy upodobnili się do różnych postaci literackich występujących na kartach książek: smoka wawelskiego, szpaka Mateusza, babci Czerwonego Kapturka, Błękitnej Wróżki czy wychowawczyni z „Mikołajka”.

Wszyscy uczestniczący w zabawie spisali się na medal. Było barwnie i wesoło, a przy okazji dzień ten skłonił uczniów do większego zgłębienia treści lektur obowiązkowych.

29.10.2021                          KOSZYKÓWKA 3X3 - NASI CHŁOPCY MISTRZAMI POWIATU!

 

Wielki sukces naszych chłopców w Mistrzostwach Powiatu Limanowskiego w "Koszykówce 3x3".
Drużyna w składzie:Antoni Bałaziński, Filip Fiejtek i Filip Zelek wywalczyła 1 miejsce i awansowała do zawodów rejonowych. Gratulacje dla zawodników i trenera - Marcina Stanisza.
 

28.10.2021                          PRZEDSZKOLAKI UCZĄ SIĘ I BAWIĄ

 

W zakładce oddział przedszkolny najnowsze informacje z wydarzeń w oddziale przedszkolnym. Zapraszamy do oglądania i poczytania.

26.10.2021                          MISTRZOSTWA GMINY - KOSZYKÓWKA 3X3

 

Z sukcesami powrócili nasi uczniowie  (klasy IV-VI) z eliminacji gminnych zawodów sportowych w dyscyplinie "Koszykówka 3x3".
Uczniowie przygotowywani przez P. Marcina Stanisza uzyskali następujące wyniki:
Chłopcy - 1 miejsce (wystąpili w składzie: Antoni Bałaziński, Filip Fiejtek i Filip Zelek)
Dziewczęta - 3 miejsce (wystąpiły w składzie: Milena Sajdak, Nadia Zelek, Kamila Matras i Magdalena Sobczak).
Gratulujemy, a chłopcom życzymy powodzenia na etapie powiatowym.
 

25.10.2021                          ROZWIJANIE KOMPETENCJI KLUCZOWYCH UCZNIÓW  ZE SZKÓŁ Z TERENU GMINY LIMANOWA

 

Drodzy rodzice od dnia 2.11.2021r. rozpoczyna się rekrutacja do zajęć w ramach projektu ,,Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów ze szkół z terenu Gminy Limanowa" .

Rekrutacja dotyczy klas I-III - (klasy IV- VIII) kontynuacja zajęć.
 
Zajęcia:
 
1.Terapia korekcyjna
 
2.Interdyscyplinarne laboratoria przyrodnicze
 
3.Ogród twórczości
 
4.Laboratorium językowe
 
Chętne dzieci prosimy, aby zgłosiły chęć udziału w zajęciach u swoich wychowawców.
 

24.10.2021                          PODKARPACIE ZDOBYTE! WYRÓŻNIENIE DLA TRENERA SOCHACKIEGO.

 „Podkarpacie zdobyte – rewelacyjne zakończenie sezonu w wykonaniu Patrii Młynne!!!”

W ostatnią sobotę 23 października ponad 20-osobowa reprezentacja klubu Patria Młynne udała się na ostatnią odsłonę tegorocznego sezonu w biegu na orientację. Były to Mistrzostwa Podkarpacia w biegu klasycznym, które odbyły się w Sieniawie (woj. podkarpackie).

Krótką mówiąc zawodnicy Patrii (uczniowie Szkoły Podstawowej w Młynnem)dostosowali się swoim poziomem do przepięknych jesiennych klimatów i w blasku słońca zdobyli aż 8 medali.

Zwycięstwa w swoich kategoriach odnieśli: Antoni Bałaziński, Julita Mordarska, Magdalena Fitrzyk i Oskar Mordarski – cała czwórka znajduje się w kadrze wojewódzkiej młodzików.
Srebrny medale wywalczył:  Dominik Sułkowski
Brązowe medale przypadły dla: Michała Sajdaka, Martyny Zelek i Witolda Sochackiego.

Mówiąc krótko wspaniały akcent na zakończenie sezonu. Wyniki przerosły nasze oczekiwania. Medale Mistrzostw Polski, Klubowych Mistrzostw Polski, podczas międzynarodowych zawodów, Mistrzostw Młodzików, a skończywszy na zawodach wojewódzkich. Cieszy bardzo także spora grupa młodych zawodników, wśród których już widać kilku, którzy za rok, a może dwa sięgać będą po najwyższe laury.

Podsumowując dziękujemy także naszym sponsorom dzięki którym jesteśmy bardzo, ale to bardzo zadowoleni z zakończonego sezonu: Gmina Limanowa, Indeco-Piotr Wilczek, Midrew – Paweł Michura, Elfach – Marek Golonka, Muniak – P. Ślazyk. 

Zarząd Polskiego Związku Orientacji Sportowej przyznał na posiedzeniu 12 października 2021r. złote, srebrne i brązowe odznaki PZOS. Uhonorowane zostały osoby, które w ostatnim trudnym czasie pandemii propagowały orientację sportową w lokalnych środowiskach.
W uznaniu zasług trener klubu Patria Młynne – Witold Sochacki  otrzymał  srebrną odznakę Polskiego Związku Orientacji Sportowej.

14.10.2021                          "JUŻ ŚLUBOWANIA NADSZEDŁ CZAS"

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie na uczniów dzieci z klasy pierwszej.

Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i prezent ufundowany przez Dyrektora Szkoły i wychowawcę klasy pierwszej. Następnie był czas na
słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.
 

Dzieci wraz z wychowawcą P. Witoldem Sochackim przygotowały
piękny montaż słowno - poetycki, a następnie Pani Dyrektor pasowała wszystkich na uczniów naszej szkolnej społeczności.
Dyrektor Szkoły i wychowawca podziękowali rodzicom za przygotowanie dzieci do tej ważnej dla nich uroczystości. To był piękny dzień.

03.10.2021                          Z  MEDALAMI Z MISTRZOSTW MŁODZIKÓW W BIEGU NA ORIENTACJĘ

W dniach 02-03.10.2021r. uczniowie naszej szkoły zrzeszeni w UKS "Patria" Młynne brali udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na orientację, które odbyły się w Zabierzowie i w Muzeum Lotnictwa w Krakowie.
Spisali się znakomicie zdobywając wiele czołowych miejsc.
W kat. M14 Antoni Bałaziński zdobywa srebrny medal w sprincie, a wraz z Magdaleną Fitrzyk i Oskarem Mordarskim wywalcza także srebro w emocjonującym biegu sztafetowym.W biegu klasycznym w Zabierzowie Krystian Król - 2 miejsce, a w sprincie w Krakowie zdobywa "złoto"!Tuż za podium uplasowała się Hania Wiktor, która wywalczyła 4 miejsce (do "brązu zabrakło jej 1 sekundy). Brawa dla debiutantów, którymi był kwartet z I klasy. Wojciech Sowa i Wanda Piszczek zdobywają 6 miejsca. Świetnie na zawodach spisywał się także Dominik Sułkowski, który zajął 4 i 5 miejsce. Sztafeta w składzie Martyna Zelek, Dawid Kurnyta i Maksymilian Król wywalcza wysokie 6 miejsce.
W Mistrzostwach Młodzików brało udział 23 zawodników z "Patrii".

Podziękowania za pomoc podczas wyjazdu P. Edycie Mordarskiej i
P. Miłoszowi Królowi.  Ukłony dla
P. Juszczak i P. Wiktor za przyjazd na zawody własnymi samochodami.

Dziękujemy też sponsorom naszego klubu - Gminie Limanowa, Firmom : "Midrew", "Elfach" , "Indeco"
i "Muniak".
 
Zawodników do zawodów przygotowywał trener Witold Sochacki.                                                                    

04.10.2021                          SZKOLNE GRILLOWANIE

W słoneczny poniedziałek nauczyciele naszej szkoły zorganizowali "szkolne grillowanie".

Była to mile spędzona godzina, która przede wszystkim jeszcze bardziej zintegrowała naszą szkolną społeczność.

Podziękowania za pomoc w organizacji tego wydarzenia dla Pani Dyrektor oraz pracowników obsługi.

22.09.2021                          KLASY I-IV W STAREJ BAŚNI.


Na zamku rycerskim

W dniu wczorajszym klasy I-IV wraz ze swoimi wychowawcami udały się na całodniową wycieczkę  do Zamku "Stara Baśń" w Grybowie oraz do Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach.

 


Ciekawostki z życia pszczół


Cofnęliśmy się trochę w czasie.

Stara Baśń to przede wszystkim ciekawe opowieści przewodników, walki konne, pieczenie podpłomyków, stroje średniowieczne i oczywiście sklep z pamiątkami.
Orszak na zamek


Czarodziejska fontanna


Na dworze króla


Pieczenie podpłomyków


Turniej rycerski


W Muzeum Pszczelarstwa

W Muzeum Pszczelarstwa wysłuchaliśmy ciekawych opowieści , oglądaliśmy ule, nawet te sprzed 400 lat, a na koniec czekała nas atrakcja - przejazd wozem konnym wokół muzeum.
Wycieczka była bardzo udana i liczymy na kolejne.
 

18.09.2021                          SPACEREM NAD MORSKIE OKO

Morskie Oko to jeden z turystycznych symboli polskich Tatr. Jest to największe i bez wątpienia najpiękniejsze jezioro tatrzańskie,
o czym mogli przekonać się uczniowie z klasy VII
i VIII naszej szkoły, którzy w środę 15 września wraz z wychowawczyniami: p. Katarzyną Pasionek oraz p. Barbarą Jajeśnicą wyruszyli na pieszą wycieczkę. Na Palenicy Białczańskiej czekała na nas pani Bogusia – przewodnik po Tatrzańskim Parku Narodowym.  Dzięki jej opowieściom dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy
o Tatrach, ich roślinności, zamieszkujących tam zwierzętach oraz formach ochrony przyrody.

Czas szybko nam mijał i nawet nie zauważyliśmy, kiedy pokonaliśmy szlakiem prawie 8 kilometrów. Widok Morskiego Oka wynagrodził wszystkie trudy i na dłuższą chwilę zapomnieliśmy o bolących nogach. W drodze powrotnej już planowaliśmy kolejną wspólną wyprawę.

11.09.2021                          ZMIANA PODZIAŁU GODZIN

 

Od poniedziałku 13.09.2021r. nastąpi zmiana podziału godzin.

Nowy podział godzin dostępny jest już na stronie głównej w odpowiedniej zakładce.

Prosimy o zapoznanie się.

 

01.09.2021                          ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022

 

 W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły rozpoczęli Nowy Rok Szkolny 2020/2021. Po Mszy Świętej dzieci klas starszych spotkały się ze swoimi wychowawcami w klasach i zapoznały się z podziałem godzin, a najmłodsi pożegnali odchodzącą na emeryturę długoletnią nauczycielkę Klasy 0 Panią Lucynę Bogacz Podchorodziecką.
Podział godzin dostępny na stronie głównej.

 

27.08..2021                          ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

 

 Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie! 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w dniu 1 września 2021r. według planu:

1.      godz. 8,00 - uroczysta Msza święta w Kaplicy w Młynnem

2.      godz. 9,00 – rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej
                      w Młynnem .                                                  

W tym roku nie odbędzie się uroczyste rozpoczęcie wspólne dla wszystkich uczniów  z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Uczniowie spotkają się z wychowawcami  w swoich salach lekcyjnych.

Spotkanie rodziców i dzieci z wychowawcami kl. 0 odbędzie się
w salach lekcyjnych.

Uczniowie klas II-VIII proszeni są o wchodzenie do szkoły bez Rodziców, natomiast z Rodzicem mogą wejść uczniowie klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego.

Na terenie szkoły obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką oraz dezynfekcja rąk przy wejściu. W trosce o wspólne bezpieczeństwo  do szkoły mogą wejść tylko osoby – zdrowe, bez objawów chorobowych, nie przebywające na kwarantannie.

                                                               Dyrektor Bożena Golonka
 

27.08..2021                          ŚWIETLICA

 

W naszej szkole, tak jak w latach poprzednich czynna będzie świetlica dla uczniów, których rodzice pracują. Świetlica czynna będzie codziennie do godz. 16.00                                                                            
 

27.08.2021                                  SZCZEPIENIA UCZNIÓW W WIEKU 12-18 LAT

  

Rodzice, nauczyciele, uczniowie szkół podstawowych
i ponadpodstawowych

Szanowni Państwo,

możliwość szczepienia przeciwko wirusowi Covid-19 dzieci
i młodzieżypowyżej 12 roku życia stwarza szansę na całkowite zwalczenie pandemii. Pozwoli na szybki powrót do normalnego funkcjonowania życia publicznego, w tym systemu oświaty
i działających w jego ramach szkół oraz placówek oświatowych.
(więcej)

27.08.2021                          SZCZEPIENIA


 

Szanowni Państwo!

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. (więcej)

ZAŁĄCZNIK NR 1 ZAŁĄCZNIK NR 2 ZAŁĄCZNIK NR 3 ZAŁĄCZNIK NR 4
 

 

 Nasz adres: Szkoła Podstawowa w Młynnem, 34-651 Limanowa 3, tel.18 33-76-158    email: spmlynne@vp.pl        

M.W. Sochaccy