Aktualności

 strona główna
rok 2019

13.11.2019                                        CIEKAWE LEKCJE - SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

13 listopada naszą szkołę odwiedziła pani podróżnik, która w oparciu o liczne rekwizyty, filmy i zdjęcia w ciekawy sposób opowiedziała nam o swojej wyprawie do Afryki, a konkretniej do Kenii.
 
 
Poznaliśmy dzięki temu spotkaniu życie rdzennych mieszkańców tego kraju, oglądaliśmy zwierzęta, a nawet mogliśmy zapoznać się z ubiorami w których chodzą Afrykańczycy.


Było miło, ciekawie i do tego wesoło.

12.11.2019                                        AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku akademię z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotowali uczniowie klas II i III.
Było bardzo patriotycznie. Montaż słowno - muzyczny opracowany przez wychowawców w/w klas
P. Sylwię Gawlik i P. Witold Sochackiego zakończyła pięknie zaśpiewana przez uczniów pieśń "Szara piechota".
W trakcie akademii całą szkoła odśpiewała 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

08.11.2019                                        ŚNIADANIE DAJE MOC

W dniu  8.11.2019 r. w naszej szkole odbyło się po raz kolejny wspólne przygotowanie zdrowego śniadania. Jest to ogólnopolska akcja pod hasłem „ŚNIADANIE DAJE MOC”.

Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali wspólne śniadanie. Następnie mogli spożywać posiłek ciesząc się chwilą wytchnienia od zajęć lekcyjnych dostarczając kalorie i wartości odżywcze.

Celem akcji jest nie tylko promowanie zdrowego odżywiania czy wartości samego spożywania śniadania, ale również zaspokojenie potrzeby przynależności i poczucia akceptacji do grupy.

07.11.2019                                        XXII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI PRZESZEDŁ DO HISTORII

7 listopada nasz UKS "Patria" już po raz 23 zorganizował Bieg Niepodległości. Na pięknie przygotowanych trasach rywalizowało ponad 350 zawodników z kilkunastu szkół i klubów sportowych.
Zawodnicy z Młynnego spisali się bardzo dobrze, a najwięcej radości sprawili: Antoni Bałaziński - zwycięzca w kategorii chłopców r. 2009, Krystian Król - II miejsce oraz dziewczęta
z klasy II - Julita Mordarska (II miejsce) i Nina Dunikowska (III miejsce).
Współorganizatorami zawodów byli  : Gmina Limanowa, Szkoła Podstawowa w Młynnem, Rada Rodziców przy SP Młynne.
Serdeczne podziękowania należą się także wszystkim rodzicom i nauczycielom pracującym podczas zawodów,
a także wszystkim fundatorom nagród - radnym gminnym
P. Sajdakowi i P. Łąckiemu, naszemu sołtysowi L. Twarogowi
i rodzicom - fundatorom nagród rzeczowych,

06.11.2019                                                                SKO W NASZEJ SZKOLE

Szkolna Kasa Oszczędności w naszej szkole działa pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej, który m. in. prowadzi rachunek oszczędnościowy, organizuje konkursy dla dzieci, sponsoruje nagrody dla uczniów za konkursy organizowane przez opiekuna SKO.

W dniu 03.10.2019 r. rozpoczęły się konkursy SKO organizowane przez Bank Spółdzielczy w roku szkolnym 2019/2020. Jest to:

  • Konkurs dla Szkół – „Warto oszczędzać w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej”

Konkurs dla Szkół prowadzony będzie w dwóch kategoriach; dla Szkoły i dla Uczniów. Przedmiotem konkursu w kategorii dla szkół są:

  •   wyniki działalności SKO
  •   udział członków SKO w popularyzacji oszczędzania:
  •  zebranie przez Szkołę jak największej ilości książeczek SKO z pieczątkami.

Zwycięskie Szkoły otrzymają nagrody pieniężne.

Przedmiotem kategorii dla Uczniów jest wykonanie w formie komiksu krótkiej historii dotyczącej oszczędzania w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej: oraz kolekcjonowanie książeczek SKO z pieczątkami. Za każde 5 zł oszczędności zgromadzonych w okresie od 01.09.2019r. do 15.05.2020r. – uczeń otrzymuje pieczątkę z wizerunkiem świnki skarbonki. Za uzupełnioną w ten sposób książeczkę uczeń otrzyma nagrodę gwarantowaną:

a. za pierwszą książeczkę – oszczędności w wysokości 220 zł – kubek z grafiką SKO, 

b.      za drugą książeczkę – oszczędności w wysokości 440 zł – zestaw paletek,

c.      za trzecią książeczkę – oszczędności w wysokości 660 zł – torebkę sportową typu „nerka”,

d.      za dziesiątą książeczkę – oszczędności o wartości 2 200 zł – power bank.

Nagrody przekazywane będą do szkół w ciągu całego roku szkolnego na podstawie Załącznika Nr 4 do Regulaminu. Uczeń może uzyskać w roku szkolnym nagrody za max. 4 ww. książeczki.

Nagrodą przewidzianą za najlepszy komiks są smartwatche Xiaomi, które trafią do autorów 10 najlepiej wykonanych prac.

Finał tegorocznej akcji SKO i konkursów odbędzie się 29.05.2020r.

Zachęcam do uczestnictwa w Konkursach SKO.

                                     

                      Opiekun SKO w Szkole Podstawowej w Młynnem Anna Pytel                                                                     

05.11.2019                                           ŚWIATOWY DZIEŃ "POSTACI Z BAJEK"


 

5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole -Dzień Postaci z Bajek.   Przypomnieliśmy sobie bajki,które towarzyszyły nam w dzieciństwie. Chętne dzieci przebrały się w tym dniu za ulubioną postać z dowolnej bajki. Nie zabrakło, więc: księżniczek, Myszki Miki, Smoka Wawelskiego, a nawet Diaboliny i wielu innych bajkowych postaci.

Dzieci zaprezentowały swoje stroje w oddziale przedszkolnym. Wykonały również rysunki  na których pojawiły się ulubione postaci z bajek. 

25.10.2019                                          ODBLASKOWA SZKOŁA - FINAŁ - PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

Dnia 25 października 2019 r. w ramach projektu,, Odblaskowa szkoła” odbyło się przedstawienie teatralne pt. „ Ile przygód na was zerka z tornistra dzielnego Kacperka”, które zaprezentowali uczniowie klasy 3 pod opieką wychowawczyni Sylwii Gawlik.  Tematem przedstawienia teatralnego było  przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze -poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Kolejne sceny przeplatane były piosenkami o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze.

18.10.2019                                           ODBLASKOWA SZKOŁA - KONKURS WIEDZY DLA KLAS I - III

W dniu 18.10  został przeprowadzony  konkurs o bezpieczeństwie dla klas I-III.
W rozgrywkach wzięło udział po 3 reprezentantów z klas I, II i III. Pytania nawiązywały do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, ale także bezpieczeństwa w szkole i w domu.

W dniu 18.10  został przeprowadzony  konkurs o bezpieczeństwie dla klas I-III.
W rozgrywkach wzięło udział po 3 reprezentantów z klas I, II i III. Pytania nawiązywały do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, ale także bezpieczeństwa w szkole i w domu..

 
 

17.10.2019                                           ODBLASKOWA SZKOŁA - "ODBLASKOWY DZIEŃ"

23 października nasza szkoła  obchodziła ,, Odblaskowy Dzień”.
W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli ubrani w kolorach zieleni i czerwieni, mając na sobie kamizelkę odblaskową wraz z odblaskami. Mieliśmy zaszczyt gościć także Policjanta.
Uczniowie poznali  zasady bezpiecznego zachowania na drodze i podczas jazdy rowerem, przyswoili sobie treści związane z nawykiem noszenia kamizelek i elementów odblaskowych. Pan Policjant ponadto podkreślał, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.
Kolejnym punktem dnia była wycieczka po najbliższej okolicy. Wszyscy uczniowie wraz z Panią Dyrektor
i wychowawcami ubrani byli w odblaskowe kamizelki. Maszerowali prezentując transparent z hasłem, NOŚ ODBLASKI ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” zachęcającym do noszenia elementów odblaskowych. Poprzez zorganizowanie przemarszu  przyczynili się choć w małym stopniu do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze w naszej okolicy.

Wszystkie lekcje tego dnia odbywały się w kamizelkach odblaskowych w celu promowania noszenia odblasków.

17.10.2019       CIEKAWE LEKCJE - WYCIECZKA NA SZPILÓWKĘ

We czwartek, 17.10.2019r. klasa II wraz z rodzicami i wychowawcą klasy P. W. Sochackim wybrała się na wycieczkę autokarową do Iwkowej. Celem wycieczki było dotarcie na piękną, nowo wybudowaną wieżę widokową na Szpilówce.

Piękna jesienna aura, wspaniałe kolory i super atmosfera dominowała podczas spaceru na szczyt góry. Po dotarciu na Szpilówkę setką schodów udaliśmy się na 30 metrową wieżę widokową, z której mogliśmy zaobserwować piękne widoki.


Był także czas na wspólne zabawy, ognisko , a w drodze powrotnej zasmakowaliśmy pysznych lodów. To był super dzień!
 

16.10.2019       DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

XIX Dzień Papieski w naszej szkole.

16 października miał miejsce uroczysty apel z okazji XIX Dnia Papieskiego, który obchodzony był w tym roku pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Uczniowie klas V, VI i VIII wygłosili okolicznościowe teksty. Klasa VI zaśpiewała 5 pieśni o papieżu Janie Pawle II i jego działalności apostolskiej.

Program artystyczny przygotowały panie Katarzyna Sułkowska
i Barbara Jajeśnica.

15.10.2019       KONKURS PLASTYCZNY - BĄDŻ BEZPIECZNY NA DRODZE.

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie „ODBLASKOWA SZKOŁA  Miesiąc  październik jest ogłoszony ,Miesiącem bezpieczeństwa w naszej szkole” Głównym celem realizacji programu jest  wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród dzieci i ich rodziców, ochrona przed zagrożeniami.. Zgodnie z zaplanowanymi działaniami został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem: „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”.
 

Zadaniem dzieci biorących udział w konkursie było wykonanie pracy prezentującej tematykę „JESTEM WIDOCZNY NA DRODZE” w dowolnej technice i formacie.  Celem tego konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę przestrzegania zasad obowiązujących w ruchu drogowym oraz dbania o swoje bezpieczeństwo na drodze. W konkursie wzięli udział najmłodsi nasi uczniowie z klas I-III.

14.10.2019       DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - ŚLUBOWANIE KLASY I

14 października to jak co roku Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas starszych przygotowali krótki program, w którym przedstawili w wesołej formie pracę naszych nauczycieli. Ten montaż uczniowie przygotowali pod egidą opiekuna Samorządu Uczniowskiego P. Marii Pytel.

Uczniowie klasy pierwszej złożyli także ślubowanie. Było bardzo miło i sympatycznie. Program artystyczny najmłodszych zawierał zbiór pięknych wierszy. "Pierwszaki" zaśpiewały też bardzo ładne piosenki. Wychowawcą klasy I w tym roku szkolnym jest p.  Anna Pytel. Na koniec uroczystości podopieczni pani Ani otrzymali prezenty ufundowane przez Dyrektor Szkoły    P. Bożenę Golonka i wychowawczynię. Wspólnie  z rodzicami spotkali się później w klasie na poczęstunku.

09.10.2019       CIEKAWE LEKCJE - WYCIECZKA DO SKANSENU - LASKOWA

W dniu 07.10.2019r. klasa 3 wraz z wychowawcą Sylwią Gawlik odwiedzili Skansen na Jędrzejówce w Laskowej.  Głównym celem wycieczki było przybliżenie  wyglądu dawnej wsi, zapoznanie z jej kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie. 

Pani Barbara- kustosz skansenu, wprowadziła uczniów w klimat dawnych czasów. Zapoznała ich z  elementami wyposażenia chałupy np. łóżko z wysuwaną szufladą, ławy, stoły, krzesła, garnki i misy. Największy entuzjazm wzbudziły zwierzęta hodowlane – kozy. W ramach wycieczki uczestnicy wzięli udział w warsztatach edukacyjnych ,,Jak zrobić kromkę z masłem?”.  Była to część praktyczna wycieczki: samodzielne przygotowanie ciasta na podpłomyki, które wspólnie zostały upieczone. Dzieci miały okazje ubić własnoręcznie masło. Na zakończenie zwiedzania dzieci posiliły się kiełbasą z grilla oraz degustowały swoje podpłomykiem z masłem.

09.10.2019       MISTRZOSTWA GMINY LIMANOWA W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT KL. IV-VI

 

Dziewczęta z klas IV-VI  wzięły udział w Mistrzostwach Gminy Limanowa w piłce nożnej. Nasze zawodniczki spisały się doskonale zajmując trzecie miejsce! Gratulacje!.

04.10.2019       IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek nasza szkoła wzięła udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Klasy od II do VIII rozwiązywały różnorodne działania obliczając w jak najszybszym czasie iloczyny.
Koordynatorami akcji były Panie : Wiesława Kawula i Anna Rosiek.

03.10.2019       MISTRZOSTWA GMINY LIMANOWA W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

 

Nasze dziewczęta z klasy VII wzięły udział w Mistrzostwach Gminy Limanowa w piłce nożnej. Młode piłkarki uplasowały się na 5 miejscu. Naszą drużynę przygotował P. Marcin Stanisz.

03.10.2019       MISTRZOSTWA GMINY LIMANOWA W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

 

Nasze dziewczęta z klasy VII wzięły udział w Mistrzostwach Gminy Limanowa w piłce nożnej. Młode piłkarki uplasowały się na 5 miejscu. Naszą drużynę przygotował P. Marcin Stanisz.

01.10.2019       CIEKAWE LEKCJE - WYCIECZKA DO LASU

W dniu 01.10 2019 r.  klasa I i klasa III wraz z wychowawcami Panią Anną Pytel
i Sylwią Gawlik wybrały się na wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie była obserwacja przyrody i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Podczas spaceru po lesie dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew, poznać warstwową budowę lasu. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając
i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Uczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Dzieci mogły spędzić miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

30.09.2019       SZKOŁA TAŃCA W  NASZEJ SZKOLE

 

W dniu 30 września pierwszymi zajęciami rozpoczęła działalność Szkoła Tańca. na te zajęcia uczęszczać będą uczniowie z klas I-VIII oraz nasza "zerówka".

07.09.2019       CIEKAWE LEKCJE - BESKID WYSPOWY - KORAB

07 września 2019 roku klasa VI wraz z wychowawcą odbyła pieszą wycieczkę na Korab, szczyt nad Jaworzną. Wyprawa miała cel integracyjny i relaksacyjny na początku nowego roku szkolnego.  Po przybyciu na miejsce, uczciliśmy poległych żołnierzy z I wojny światowej, spoczywających na tamtejszym cmentarzu. Spędziliśmy czas przy ognisku z kiełbaskami i dobrze się bawiąc w chowanego w lesie. Wycieczka trwała 8 godzin.

30.09.2019       NASZ UKS PATRIA Z SUKCESAMI NA ARENIE  WOJEWÓDZKIEJ I OGÓLNOPOLSKIEJ

Bardzo pracowicie spędzili początek roku czas zawodnicy sekcji biegu na orientację Klubu „Patria Młynne”, działającego przy SP Młynne
14-15.09. – III runda Grand Prix Małopolski  (Chrzanów/Nawojowa Góra)
Sporo medalowych pozycji zawodników z Młynnego w kończącym się w tym roku cyklu „Grand Prix Małopolski”. III runda to bieg sprinterski w Młoszowej k/Chrzanowa oraz bieg klasyczny w Nawojowej Górze.
Na podium stanął jeszcze Bartłomiej Zelek (M10N)
Tuż za podium :
4. Fitrzyk Magdalena (K12), Juszczak Anna (K10N)
5. Julita Mordarska (K10N)

Tydzień później Patria wyruszyła do Kielc na Klubowe Mistrzostwa Polski.
W nocnym biegu sprinterskim w centrum Kielc znakomity występ Antka Bałazińskiego (M10), który po pasjonującej walce zdobył „srebro”. 
Nazajutrz było jeszcze lepiej. W biegu średniodystansowym  Antek Bałaziński zdecydowanie wygrywa w M10.

Ostatnim akordem sezonu 2019 w biegu na orientację był wyjazd na Podkarpacie do miejscowości Kolbuszowa. Dwa dni i trzy biegi w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (woj. podkarpackie, małopolskie i śląskie).
Nadal w rewelacyjnej formie Antoni Bałaziński (M10) – złoto w klasyku i srebro w sztafecie wraz z Dawidem Kurnytą i Filipem Zelkiem.  Bartłomiej Zelek wygrywa w KM10N w sprincie , a w klasyku zajmuje 2 miejsce. Anna Juszczak w KM10N pierwsze i drugie miejsce.
W biegu sztafetowym młodziczek KM12 bezapelacyjne zwycięstwo naszej sztafety w składzie Oskar Mordarski, Martyna Zelek i Magdalena Fitrzyk.
Ostatni akcent – long i zwycięstwo w K12 Magdaleny Fitrzyk oraz Oskara Mordarskiego w M10.
To był naprawdę udany wrześniowy „maraton” naszych zawodników. Cieszą sukcesy „młodych wilczków” z naszego klubu. To dobry prognostyk na kolejne sezony.

Patria Młynne i Szkoła Podstawowa w Młynnem zaprasza 7 listopada 2019r. na XXII Bieg Niepodległości do Młynnego. Wkrótce Regulamin Biegu na stronie www.patriamlynne.pl

23.09.2019       CIEKAWE LEKCJE - WYCIECZKA DO PIEKARNI

Dnia 23 września uczniowie klasy III wraz z
wychowawcą P. Sylwią Gawlik mieli okazję zapoznać się z pracą piekarza i podglądnąć jak piecze się chleb. Stało się to dzięki uprzejmości właścicieli piekarni Szarlotka. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się
z etapami wypieku chleba Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi ciasteczkami oraz świeżo upieczonymi bułeczkami. Dzieci poznały różne rodzaje pieczywa oraz maszyny, które pomagają
w pracy piekarzowi. Największą radość sprawiła im możliwość wykazania się zdolnościami artystycznymi w trakcie samodzielnego  wykonania chleba. Na koniec dzieci zostały obdarowane małą słodkością,  
a także mieli okazje zakupić sobie kolorowe ciasteczka. Dzieci wróciły uśmiechnięte, zadowolone i pełne wrażeń.

07.09.2019       CIEKAWE LEKCJE - BESKID WYSPOWY - KORAB

07 września 2019 roku klasa VI wraz z wychowawcą odbyła pieszą wycieczkę na Korab, szczyt nad Jaworzną. Wyprawa miała cel integracyjny i relaksacyjny na początku nowego roku szkolnego.  Po przybyciu na miejsce, uczciliśmy poległych żołnierzy z I wojny światowej, spoczywających na tamtejszym cmentarzu. Spędziliśmy czas przy ognisku z kiełbaskami i dobrze się bawiąc w chowanego w lesie. Wycieczka trwała 8 godzin.

02.09.2019       UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Po mszy świętej w naszej kaplicy dotarliśmy do naszej szkoły.
Na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, a następnie Pani Dyrektor przedstawiła wszystkim dzieciom wychowawców poszczególnych klas.
Szczególnie miło przywitała najmłodszych uczniów, czyli Pierwszaków.

 

16.05.2019       OJCOWSKI PARK NARODOWY - WYCIECZKA
 

10 maja klasy IV i V wraz ze swoimi wychowawcami P. Katarzyną Pasionek i P. Barbarą Jajeśnicą były na wycieczce w Ojcowskim Parku Narodowym.
Uczniowie z zachwytem wspominają Jaskinię Łokietka, Maczugę Herkulesa, czy zamek w Pieskowej Skale. Byli zafascynowani przyrodą odmienną niż nasza, tempem i różnorodnością zwiedzania: spacer, bieg, wspinaczka, zadania do rozwiązania. Oczywiście możliwość zakupu pamiątek (miecze i pukawki) okazała się nieodzowna, a restauracja Mac Donald wręcz konieczna.
Całości dopełniła pogoda, chyba na specjalne zamówienie. Dziękujemy wspaniałym: Pilotowi i Przewodnikowi, a także Panu Kierowcy, który nas wszędzie bezpiecznie zawiózł
 

08.05.2019       AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA 


W dniu 8 maja 2019 r. klasa IV przygotowała uroczystą Akademię
z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Piękny montaż z muzycznym podkładem przypadł bardzo do gustu wszystkim słuchaczom.
Nad sprawnym przebiegiem Akademii czuwała P. Katarzyna Pasionek.
 

Pani Maria Pytel ogłosiła konkurs "Polskie symbole narodowe", który odbędzie się we czwartek 16 maja 2019r.  
 

10 maja klasy IV i V wraz ze swoimi wychowawcami P. Katarzyną Pasionek i P. Barbarą Jajeśnicą były na wycieczce w Ojcowskim Parku Narodowym. Uczniowie z zachwytem wspominają Jaskinię Łokietka, Maczugę Herkulesa, czy zamek w Pieskowej Skale. Byli zafascynowani przyrodą odmienną niż nasza, tempem i różnorodnością zwiedzania: spacer, bieg, wspinaczka, zadania do rozwiązania. Oczywiście możliwość zakupu pamiątek (miecze i pukawki) okazała się nieodzowna, a restauracja Mac Donald wręcz konieczna. Całości dopełniła pogoda, chyba na specjalne zamówienie. Dziękujemy wspaniałym: Pilotowi i Przewodnikowi, a także Panu Kierowcy, który nas wszędzie bezpiecznie zawiózł.


Link do materiałów na konkurs >>> pobierz tutaj

 

30.04.2019       DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy obchody tego Dnia, które odbyły się 30.04. Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody ojczystej, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego.

Na apelu z okazji  Święta Ziemi, uczniowie mieli okazję obejrzeć piękną inscenizację w wykonaniu klasy II i IV przygotowaną przez
P. Sylwię Gawlik i P. Beatę Moll -Kowalską  na temat ochrony przyrody, segregacji odpadów
i potrzebie czystości środowiska.

Miłym akcentem zakończenia apelu był międzyklasowy konkurs ekologiczny,  w którym nie było przegranych.

12.04.2019      KONKURS WIELKANOCNYW naszej szkole w związku ze zbliżającymi się Święta

mi Wielkanocnymi odbył się konkurs dla klas 0-III, na które dzieci przygotowały przepiękne pisanki, kurczątka, baranki i inne ozdoby wielkanocnego stołu.
   
                       

 

08.04.2019       TENIS STOŁOWY - "X MALUCH" 


W dniu 8 kwietnia już po raz dziesiąty organizowaliśmy w naszej szkole Turniej Tenisa Stołowego dla klas I-III pn. "Maluch". Obok naszych uczniów zagrali w nim też zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu. Zawodnicy z Młynnego byli bezkonkrencyjni i zwyciężyli we wszsytkich kategoriach wiekowych.
Oto lista zwycięzców:
Julita Mordarska i Michał Matras (rocznik 2011)
Nadia Zelek i Nikodem Odroniec (rocznik 2010)
Milena Sajdak i Antoni Bałaziński (rocznik 2009).

                    


Piękne puchary, medale i dyplomy dla wszystkich uczestników wręczała Dyrektor SP Młynne
P. Bożena Golonka. Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa w Młynnem oraz UKS "Patria" Młynne.
               

31.03.2019       "PATRIA" NA MISTRZOSTWACH POLSKI
W dniu 31 marca 2019r. nasz szkolny Klub UKS "Patria" brał udział w Mistrzostwach Polski i w biegu "Tropem Łosia". Z zawodów przywozimy dwa medale - złoty Antka Bałazińskiego i srebrny Magdaleny Mamala. Zawody te odbyły się w okolicach Bochni, a organizatorem był nasz klub.                                        

 

26.03.2019       APEL - KWIECIEŃ MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ

Klasa piąta przygotowała apel upamiętniający Polaków – ofiary wielu wywózek na sybir, a zwłaszcza ostatnich 4 deportacji w latach 1940 – 1941, gdzie mówi się o milionie do półtora miliona wywiezionych.

Obejrzeliśmy wspomnienia pani Haliny Kardynał, która jako dziecko została z mamą i bratem zesłana do Kazachstanu. Zakończyliśmy apel „Marszem Sybiraków”. Uczniowie złożyli zapalony znicz przy dębie katyńskim, który posadzony jest  obok  naszej szkoły. Apel przygotowała pani Barbara Jajeśnica.

           

 

07.03.2019       SPOTKANIE Z "PINOKIEM"


W dniu 7 marca uczniowie klas młodszych I-III udali się do przepięknego Centrum Kultury w Łososinie Dolnej, gdzie mieli okazję obejrzeć przygotowany przez Warszawski Teatr Edukacyjny spektakl pt. "Pinokio". Podziwialiśmy znakomite stroje, scenografią i świetną muzykę.
Było sporo zabawy, uśmiechu, a także refleksji.
                                          

27.02.2019       PROJEKT "JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ" ZA NAMI


W lutym uczniowie klasy drugiej brali udział w projekcie dofinansowywanym przez Gminę Limanowa pn. "Jeżdżę z głową". Wraz z opiekunem - P. Sylwią Gawlik uczestniczyli w kilkunastogodzinnym szkoleniu w zakresie narciarstwa zjazdowego. Wrażenie na uczniach wywarły także świetnie przygotowane trasy na stoku Laskowa - Kamianna.                                               

07-14.02.2019       BIEGAMY POD MOGIELICĄ


 

W dniach 7 oraz 12 lutego uczniowie naszej szkoły zawitali na trasy narciarskie pod Mogielicą. Był to znakomity czas na poznawanie tajników pięknej zimowej dyscypliny sportowej jaką są biegi narciarskie, na podziwianie przepięknych krajobrazów (widok Tatr ze stadionu na Zalesie zapierał dech w piersiach).
W tym aktywnym wypoczynku brali udział
uczniowie klas I,II,III oraz V wraz z wychowawcami : Witold Sochacki, Sylwia Gawlik, Anna Kita oraz Barbara Jajeśnica. Podziękowania za pomoc także rodzicom, którzy uczestniczyli w wyjeździe.            

30.01.2019       KOLĘDA W SZKOLE

 


W dniu 30 stycznia w naszej szkole mieliśmy kolędę. Każdą klasę odwiedził ks. Franciszek Grądalski. Był to czas wspólnej modlitwy. Na pożegnanie każdy uczeń otrzymał od księdza słodycze.                                                      

09.01.2019       WKRÓTCE FERIE ZIMOWE


Od 14 stycznia rozpoczną się ferie zimowe. Potrwają dwa tygodnie. Do szkoły wracamy 28 stycznia.
Wszystkim uczniom życzymy miłego wypoczynku. Zwracajcie uwagę na bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych.

Przypominamy iż wszystkie informacje z roku 2018 i poprzednich znajdują się w zakładce "
archiwum"                                                                       


 

 Nasz adres: Szkoła Podstawowa w Młynnem, 34-651 Limanowa 3, tel.18 33-76-158    email: spmlynne@vp.pl        

M.W. Sochaccy