Aktualności

 strona główna
rok 2018

20.12.2018         WIGILIA W SZKOLE


 


W dniu 20 grudnia 2018r. w naszej szkole było bardzo świątecznie. To dzień szkolnej wigilii. Wszystko rozpoczęło się w poszczególnych klasach. Uczniowie wraz z wychowawcami poszczególnych klas łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i śpiewali kolędy. Następnie nadszedł czas na wigilijny obiad , w który uczestniczyli uczniowie wszystkich klas.
Szkolne jasełka, przedstawione przez uczniów oddziału przedszkolnego to ostatni akcent tego dnia. Pod opieką wychowawców -
P. Lucyny Bogacz - Podchorodzieckiej i P. Anny Florek najmłodsi przedstawili historię narodzin Pana Jezusa. Szkolny chór (z opiekunem - P. Barbarą Jajeśnica) wzbogacił ten montaż pięknymi polskimi kolędami. Ten dzień zapamiętamy na długo.                                                                         

19.12.2018         CIEKAWE LEKCJE  - Z  WIZYTĄ  W   KOMIKSOWYM  MIRMIŁOWIE

Uczniowie klasy IV naszej szkoły w nietypowy sposób podsumowali lekcje języka polskiego dotyczące jednej z lektur. Zainspirowani komiksem pt.”Kajko i Kokosz. Szkoła latania” Janusza Christy, stworzyli makiety Mirmiłowa.

Wykonali grody otoczone murem obronnym z mostem zwodzonym, w środku których znalazły się chaty mieszkańców, kasztelana Mirmiła i klubo-gospoda. Nie zabrakło oczywiście tytułowych bohaterów: Kajka i Kokosza oraz budzika tamtych czasów, czyli koguta. Czwartoklasiści fantastycznie wywiązali się z powierzonego im zadania, a ich dzieła można było podziwiać na szkolnym korytarzu.

Za wkład i zaangażowanie w pracę oraz pomysłowość otrzymali najwyższe oceny. Podziękowania należą się również rodzicom, którzy wspierali dzieci dobrą radą i pomagali w wykonaniu trudniejszych elementów makiet.

                                               

12.12.2018         TENISISTKI ZWYCIĘŻAJĄNasz duet tenisa stołowego Klaudia Giza oraz Julia Domiter po zwycięstwie
w Turnieju Rejonowym w pięknym stylu awansował do finałów wojewódzkich.

Wielkie gratulacje i ... trzymamy kciuki!

                                                                       

09.11.2018         100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Wspomnienie dziadów pieśnią jest dla synów,
Od Racławic do śniegów Tobolska.
I znów przez wnuków grzmi piorunem czynów...,
Pieśń...czyn...wspomnienie – to jedno – To Polska.

A.Oppman Pięciu poległych

 

 Dzisiaj - 9 listopada od samego rana w naszej szkole królowały barwy biało-czerwone. Większość z nas przyszła do szkoły w stroju galowym, który w tym dniu każdemu kojarzył się z naszą ojczyzną.
 

Włączyliśmy się w akcję "Rekord dla Niepodległej" organizowaną przez MEN i dokładnie o godzinie 11.11 uroczystym odśpiewaniem hymnu rozpoczęliśmy radosne świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie klas starszych przedstawili montaż słowno – muzyczny, który przybliżył nam trudną drogę, jaką musieli pokonać nasi przodkowie, abyśmy mogli żyć w wolnej ojczyźnie. Akademia ubogacona została prezentacją, dzięki której poznaliśmy postacie „ojców” naszej niepodległości. Widzowie gromkimi brawami docenili pracę młodzieży i nauczycieli w przygotowaniu uroczystości.

Mamy nadzieję, że święto to zapisało się w pamięci wszystkich wychowanków szkoły.
 
                                                             

08.11.2018         ŚNIADANIE DAJE MOC!


            

W dniu 08.11.2018 r uczniowie klas II i III wzięli udział w programie ,, Śniadanie daje moc ‘’ Jak  wiadomo śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.  Uczniowie mogli wspólnie zjeść najważniejszy posiłek dnia, a dzięki temu miały frajdę  w przygotowaniu  śniadania.

 

                                                                       

07.11.2018         XXI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W MŁYNNEM


 

"Patria Niepodległej" - pod takim hasłem nasz UKS "Patria" wraz ze współorganizatorami (Gmina Limanowa, SP Młynne oraz Rada Rodziców przy SP Młynne) zorganizował już po raz 21 Bieg Niepodległości.
Dzięki pomocy rodziców oraz sponsorów na 100 lecie odzyskania niepodległości przygotowano do losowania aż 100 nagród.

Ponad 500 zawodników wystartowało w naszych zawodach , co jest wspaniałym wynikiem i rekordem frekwencji w 20-letniej historii Biegu.
W programie mieliśmy aż 14 kategorii indywidualnych, a na koniec odbyły się emocjonujące 6-zmianowe  sztafety sprinterskie.
Nasi uczniowie zdobyli 3 medale:
złoty - w kategorii dziewcząt r.2007 - Magdalena Mamala
srebrny - w kategorii chłopców r. 2009 - Antoni Bałaziński
srebrny - sztafeta dziewcząt w składzie: Julita Mordarska, Magdalena Sobczak, Milena Sajdak, Martyna Zelek, Magdalena Fitrzyk oraz Magdalena Mamala. Gratulacje!

Organizatorzy "Patria" Młynne serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom za udział w Biegu Niepodległości. Podziękowania dla Gminy Limanowa, Grona Pedagogicznego SP Młynne, Radzie Rodziców przy SP Młynne oraz sponsorów - "Midrew" Pawłą Michury, "Indeco", Sklep "Tik Tak Limanowa", "Elfach" Młynne za pomoc w organizacji tej imprezy.

Podziękowania także dla P. Rysiów za udostępnienie terenu, rodziców, a także dla członków klubu za sprawne przeprowadzenie Biegu.
 Oficjalne wyniki zawodów na stronie www.patriamlynne.pl

 Zapraszamy za rok!!!
 

05.11.2018         ODBLASKOWA SZKOŁA

Uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w IX edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty

W ramach akcji podjęto szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły.  Zorganizowano: gazetki tematyczne, pogadanki, spotkanie z policjantem w klasie I.  
Przeprowadzono również konkursy takie jak:  plastyczny ,,Bądź bezpieczny na drodze”,  projektowanie kamizelek odblaskowych, układanie haseł promujących bezpieczeństwo na drodze.
Wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe opaski i zostali uświadomieni o potrzebie ich noszenia.
Nad przebiegiem akcji czuwały nauczycielki: Sylwia Gawlik i Anna Kita
                                                                                   

23.10.2018         OGÓLNOPOLSKI TEST ORTOGRAFICZNY

 

Uczniowie naszej szkoły w dniu 23.10.2018r wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Konkurs skierowany był do uczniów szkoły podstawowej (klasy I-VIII). Celem konkursu było wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych,  oraz  zastosowanie ich w praktyce .

23.10.2018         DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy kolejny 18-ty Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Z tej okazji odbył się uroczysty apel.

Pan Bóg powołał Karola Wojtyłę najpierw, by został kapłanem i w ten sposób stał się duchowym ojcem dla swych parafian. Niedługo potem  został wyświęcony na biskupa, czyli pasterza i ojca dla wszystkich wierzących w Diecezji Krakowskiej. W końcu Duch Święty wskazał go całemu Kościołowi, jako następcę Chrystusa na ziemi. A zatem, biskup z Krakowa został Papieżem – Janem Pawłem II, Ojcem Świętym – Ojcem Katolików na całej ziemi.

Dziś zaprosiliśmy społeczność naszej szkoły, aby razem przypomnieć sobie drogę, jaką przeszedł nasz Ukochany Rodak. Obejrzeliśmy film z konferencji prasowej Jana Pawła II z dziećmi z 1991 roku,  a dzieci z klas V, VI i VII  pod kierunkiem P. Katarzyny Sułkowskiej i P. Barbary Jajeśnica zaprezentowały pieśni i wiersze.
                                                                                    j.f.

19.10.2018         NAJLEPSZE W GMINIE - TRZECIE W POWIECIE

Znakomicie spisały się nasze dziewczęta z klas V-VI w Mistrzostwach Gminy Limanowa w piłce nożnej. W rozegranym w Rupniowie Turnieju zajęły 1 miejsce i uzyskały awans na Finały Powiatowe! Zawodniczki przygotował P. Marcin Stanisz.
Nazajutrz w Finałach Powiatowych dziewczęta spisały się bardzo dobrze i stanęły na najniższym stopniu podium. Wielkie brawa!

12.10.2018         DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ - PIERWSZAKI ŚLUBUJĄ!

Piątek - 12 października to przede wszystkim uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klas starszych pod kierunkiem P. Marii Pytel. Na ręce Pani Dyrektor przedstawiciele Rady Rodziców złożyli podziękowanie za pracę nauczycieli i trud włożony
w wychowanie dzieci.

Tego dnia mieli też święto najmłodsi uczniowie naszej szkoły, czyli pierwszaki, którzy złożyli ślubowanie. Program artystyczny klasa I opracowała wraz z wychowawcą klasy P. Witoldem Sochackim. Pierwszaki dziękują za pomoc uczniom klasy czwartej, którzy także brali udział w ich programie.
Były upominki oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców.

02.10.2018         SAMORZĄD UCZNIOWSKI WYBRANY

W dniu dzisiejszym poznaliśmy skład nowej Rady Samorządu Uczniowskiego, która pod kierunkiem P. Marii Pytel pracowała będzie w obecnym roku szkolnym.
Przewodniczącym SU została Marcelina Golonka. Jej zastępcą Magdalena Mamala. Sekretarzem został wybrany Oskar Mordarski. W skład Zarządu SU weszły jeszcze: Wiktoria Matląg oraz Natalia Golonka.

28.09.2018         VIII ŚWIATOWY DZIEŃ Z TABLICZKĄ MNOŻENIA

Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem.  28 września uczniowie naszej szkoły sprawdzali znajomość  „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminu. Dzieci w tym dniu stały się także egzaminatorami znajomości tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych.
W naszej szkoły Akcja ta odbyła się pod kierunkiem nauczycieli: klasy I-III
P. Anna Kita; klasy IV-VIII P. Wiesława Kawula

20.09.2018         SUPER POGODA - CZAS WYCIECZEK!

19 września klasa IV wraz z wychowawcą P. Katarzyną Pasionek zorganizowała klasowy biwak ze wspólnym grillowaniem. To wspaniały czas na integrację uczniów wraz z ich opiekunem.
Nazajutrz klasy edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w wycieczce krajoznawczo - turystycznej na Śnieżnicę. Przy świetnej pogodzie
i we wspaniałych humorach uczniowie dotarli do Schroniska. Był czas na gry
i zabawy rekreacyjno - sportowe , a także wspólne ognisko. Wychowawcy klas :
P. Anna Kita, P. Sylwia Gawlik oraz P. Witold Sochacki dziękują serdecznie rodzicom, którzy uczestniczyli w tej wyprawie za aktywne wspieranie ich poczynań podczas tego wydarzenia.

03.09.2018         STARTUJEMY! CZAS ROZPOCZĄĆ NOWY ROK SZKOLNY!

 

Uroczystą mszą św. oraz akademią w szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. W naszym gronie już pełnej ośmioklasowej szkole pojawiło się sporo nowych nauczycieli.
W okresie wakacji Dyrekcja Szkoły zadbała o poprawę warunków pracy : wyremontowany został korytarz szkolny , a nasze klasy "0" wróciły do swoich "starych" sal, które zostały pięknie odnowione.
Czas zabrać się do systematycznej pracy, aby na koniec roku było jak najwięcej radości z otrzymanych świadectw.

22.06.2018         KOŃCZYMY ROK SZKOLNY 2017/2018 - CZAS NA WAKACJE!

 

Nadszedł czas podsumowania osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2017/2018. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego najlepsi otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Młynnem.
Teraz już czas na wakacje.

Bezpiecznych i spokojnych oraz pełnych pomysłów wakacji życzy Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Młynnem

30.05.2018         DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE.

Rada Rodziców oraz Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Młynnem przygotowali wspaniały dzień dla wszystkich uczniów.

Dmuchane zjeżdżalnie,  fotobudka, zabawy z animatorami, zawody sportowe oraz prezentacja wozu strażackiego i radiowozu policyjnego - te i inne atrakcje czekały na uczniów Szkoły Podstawowej w Młynnem z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 30 maja br.

Nie obyło się też bez grillowania, a na koniec każdy uczeń otrzymał lody.

28.05.2018         ZAPROSZENIE DLA MAM - DZIEŃ MATKI W NASZEJ SZKOLE.

 

Ten dzień należał do naszych mam. Uczniowie całej szkoły zaprezentowali piękny program artystyczny - nie brakowało skeczów, wzruszających wierszy, pięknych piosenek i tańców.

Nasza szkoła przygotowała także dla mam poczęstunek. Na koniec wszystkie dzieci wręczyły swoim mamo samodzielnie wykonane laurki i skromne prezenciki.

23.04.2018         "MALUCH" - SUKCESY NASZYCH ZAWODNIKÓW W TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

Znakomicie w kolejnych Mistrzostwach Gminy Limanowa w tenisie stołowym zaprezentowali się nasi najmłodsi adepci tenisa stołowego.

Wygrywamy wszystkie kategorie wiekowe - Magdalena Sobczak (rocznik 2010), Milena Sajdak (rocznik 2009), Zelek Martyna (rocznik 2008), Nikodem Odroniec (rocznik 2010), Dawid Dygas (rocznik 2009) oraz Jakub Domiter (rocznik 2008).
 


Turniej zorganizował UKS Patria Młynne oraz Szkoła Podstawowa w Młynnem. Honorowy patronat nad turniejem sprawował Wójt Gminy Limanowa
P. Władysław Pazdan.

10.04.2018         SUKCES NATALII GOLONKA NA KONKURSIE HISTORYCZNYM

Uczennica klasy VII naszej szkoły Natalia Golonka uzyskała znakomity wynik w konkursie historycznym "Losy żołnierza polskiego". 
Została finalistką konkursu wojewódzkiego.
Natalię do konkursu przygotowała Pani Marta Machynia.

Serdecznie gratulujemy !

 

 

27.03.2018    ŚWIĘTA WIELKANOCNE

W dniu 1 kwietnia odbędzie się ważne święto zwane" Wielkanoc". W tym dniu
Pan Jezus Zmartwychwstał. Jest to czas, który przypomina nam, że my również
po śmierci będziemy się radować razem z nim w niebie. Z tej okazji chcemy
złożyć wszystkim zdrowych, radosnych i spokojnych świąt, smacznej święconki
i oczywiście mokrego ubrania w dniu wielkiego lania.

 

 

 

20.03.2018    REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

W dniach od  7 do 9 marca odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Cała szkoła
wraz z wychowawcami uczestniczyła w słuchaniu Słowa Bożego.  Mogliśmy bliżej poznać  Pismo.św. Ksiądz rekolekcjonista Artur Ważny bardzo ciekawie opowiadał o Jezusie, jak dużo może zdziałać w naszym życiu i zachęcał do częstego czytania Biblii.
Wszyscy  słuchali z wielkim zainteresowaniem.  Nauczył nas nowych pieśni.
Czas Rekolekcji pomógł nam lepiej przygotować się do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.                                                                                                 

05.03.2018     PROJEKT JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ - KLASA 3A i 3B

Od lutego klasa 3a i 3b uczestniczą w projekcie "Jeżdżę z głową". Wraz z panią Sylwią Gawlik uczniowie dwa razy w tygodniu wyjeżdżają na stok narciarski do Laskowej, gdzie doskonalą swoje umiejętności pod okiem instruktorów.

05.03.2018     NARCIARSKA WYCIECZKA NA MOGIELICĘ

W dniu 5 marca 2018 r. klasy 2, 3a i 3b wybrały się na wycieczkę na Mogielicę. Po wybraniu nart w wypożyczalni wybraliśmy się do lasu na świetnie przygotowane trasy narciarskie. Ciekawe podbiegi, super zjazdy i wiele śmiechu -to nasza wycieczka. To był wspaniały dzień. Każdemu polecamy taką  formę spędzania aktywnego wypoczynku. Opiekunami grupy byli P. Anna Kita, Sylwia Gawlik, Urszula Zelek, Wioletta Juszczak i Witold Sochacki.

05.02.2018     KOPALNIA SOLI W BOCHNI- WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH

W dniu 5 lutego 2018 r. Klasy nauczania zintegrowanego pojechały na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Było bardzo ciekawie. Wysłuchaliśmy (uczniowie) legendy o Świętej Kindze, jechaliśmy podziemną kolejką, spotkaliśmy weneckich kupców a na koniec mogliśmy zagrać w piłkę na boisku sportowym w komorze Ważyn.
Nie zapomnieliśmy o pamiątkach z Kopalni.
Ciekawa wycieczka  z naszymi wychowawcami

 02.03.2018     ZAPISY DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KL. I   NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Młynnem ogłasza zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.
Zgłoszenia przyjmowane będą w dniach 1-16 marca 2018r.  w godzinach od 730 do 1530 w kancelarii szkoły.

Do pierwszej klasy przyjmowane będą dzieci:                                                            
7 letnie (ur.2011r.) – obowiązek szkolny                                                                       
6 letnie (ur.2012r.)  – na prośbę rodziców

Do oddziału przedszkolnego przyjmujemy dzieci urodzone w 2012r, 2013r, 2014r, 2015r.                                                            
Zapraszamy - oferujemy świetlicę, zajęcia logopedyczne oraz  zajęcia rozwijające zainteresowania.
 

17.01.2018     KOLĘDA W NASZEJ SZKOLE  

W dniu 17 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się kolęda, której przewodniczył ksiądz Franciszek Grądalski. Wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Następnie ksiądz odwiedził każdą klasę. Odśpiewaliśmy kolędę i otrzymaliśmy pamiątkowy obrazek. Przed wyjściem ksiądz poczęstował  wszystkich uczniów słodyczami i owocami.

 

 Nasz adres: Szkoła Podstawowa w Młynnem, 34-651 Limanowa 3, tel.18 33-76-158    email: spmlynne@vp.pl        

M.W. Sochaccy