Aktualności

 strona główna
rok 2017

22.12.2017        WIGILIA W NASZEJ SZKOLE

W dniu 22 grudnia, w naszej szkole odbyły się Jasełka oraz tradycyjna wigilia wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
Jasełka przygotowali uczniowie klas I-IV pod kierownictwem P. Anny Kita oraz P. S. Gawlik.
O oprawę muzyczną zadbał szkolny chórek P. Barbary Jajeśnica.

Był także czas na składanie sobie życzeń świątecznych i noworocznych. Łamaliśmy się opłatkiem i życzyliśmy sobie wszystkiego co dobre w nowym nadchodzącym roku.

Stary Rok kończymy zmianą składu moderatorów strony internetowej szkoły. Kacprowi Matlagowi, Kubie Janikowi, Kacprowi Matrasowi oraz Tomaszowi Mamali dziękujemy za dotychczasową pracę. Nową ekipę tworzyć będą Oskar Matras, Miłosz Gwiżdż, Antoś Juszczak i Staś Baca - uczniowie klasy III B

05.12.2017        MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

Naszą szkołę w dniu 05.12.2017 odwiedził Św. Mikołaj.

Przez cały dzień po kolei odwiedzał wszystkie klasy. Było gwarno i wesoło. Tradycyjnie nie obeszło się bez ciekawych pytań, które Mikołaj zadawał poszczególnym dzieciakom.

Finałem spotkania z Mikołajem było otrzymanie tak długo oczekiwanego prezentu.

Mikołaju dziękujemy i zapraszamy za rok!

04.12.2017        MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W dniu 4 grudnia 2017r. odbył się Turniej Mikołajkowy dla klas I-III w tenisie stołowym.
W rywalizacji wzięło udział 31 zawodników. 
Pierwsze miejsce w kategorii chłopców wywalczył Jarosław Ubik, drugie Stanisław Baca, a trzecie przypadło w udziale Sebastianowi Bołoz (wszyscy kl. IIIB.
Natomiast w kategorii dziewcząt wygrała Milena Sajdak (kl.II), drugie zdobyła Ania Deska (kl. IIIA), a trzecie wywalczyła Zuzanna Baca (kl.II).
Każdy uczestnik Turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek ufundowany przez tajemniczego sponsora.

Najlepsi otrzymali medale i puchary.

Organizatorem turnieju był
P. Witold Sochacki
, a pomoc sędziowską zapewniła P. Anna Kita.
Za rok po raz trzeci spotkamy się na Turnieju Mikołajkowym.

28.11.2017        TENIS STOŁOWY - CHŁOPCY POSZLI W ŚLADY DZIEWCZĄT

W dniu 23.10 2017r. w Rupniowe odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa klas I-VI.  Nasi zawodnicy poszli w ślady starszych dziewcząt i spisali się znakomicie!

Wyniki indywidualne : Kacper Matląg I miejsce, a Dominik Ociepka III miejsce. W grze podwójnej chłopcy zdobyli I miejsce.

Dziewczęta w grze pojedynczej :Oliwia Michura zdobyła II miejsce, a w grze podwójnej wraz z Sylwią Bołoz - III miejsce.
 

21.11.2017        ZAGŁOSUJ NA NASZ KLUB

W tym roku "Gazeta Krakowska"  organizuje Plebiscyt  na Najlepszego Sportowca  Małopolski w kategoriach klub, trener, zawodnik. Nominowany do tego plebiscytu został między innymi nasz Klub Patria Młynne.
Jeśli chcesz zagłosować na nasz klub wyślij SMSa pod nr. 72355 o treści DD.55
Koszt 1 SMSa wynosi 2,46 zł.

21.11.2017        ŚWIETNE TENISISTKI! AWANS DO ZAWODÓW REJONOWYCH

W dniu 16 listopada 2017 roku odbyły się Powiatowe Zawody w Tenisa Stołowego. Naszymi zawodniczkami , które brały udział w Turnieju były Julka Domiter i Klaudia Giza. Spisały się znakomicie.  Zajęły one 1 miejsce w grze podwójnej. Tym samym zakwalifikowały się na Zawody Rejonowe. O wynikach tych zawodów poinformujemy po ich zakończeniu.

14.11.2017        99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu  13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Montaż słowno-poetycki przygotowali uczniowie klas IIIA i IIIB wraz z wychowawcami :
P. Sylwią Gawlik i P. Witoldem Sochackim. Podczas programu, obecni wysłuchali  także pięknych pieśni patriotycznych wykonanych przez uczniów klas starszych (P.Barbara Jajeśnica)

9.11.2017        XX JUBILEUSZOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Przy mroźnej pogodzie i bardzo licznej obsadzie (ponad 370 zawodników) zakończył się
XX Bieg Niepodległości, którego organizatorami byli : UKS Patria Młynne, Szkoła Podstawowa w Młynnem , Rada Rodziców przy SP Młynne oraz Gmina Limanowa

Emocji było sporo , bowiem uczestnicy wystartowali aż w 18 kategoriach indywidualnych.
W dodatkowych, bardzo emocjonujących sztafetach sprinterskich uczestniczyło 11 teamów.
Podczas dekoracji najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, a zwycięzcy poszczególnych kategorii jeszcze puchary. W biegu towarzyszącym, w którym wystartowały dzieci  z oddziału "0" z Młynnego wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.
Najmłodsi uczestnicy XX Biegu Niepodległości otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez Dyrektora SP Młynne - P. Bożenę Golonka.
Jak to jest w zwyczaju klubu Patria Młynne ostatnim akcentem było losowanie nagród. Nagrody główne - biurka (fundator Firma "Limazes" z Młynnego) -  znalazły się w rękach zawodników z Nowego Rybia.

21.10.2017        Z MEDALAMI Z MISTRZOSTW MAŁOPOLSKI

W Nawojowej Górze odbyły się ostatnie zawody w tegorocznym sezonie BnO. Były to sztafety sprinterskie. Znakomicie spisały się nasze teamy.

Martyna Zelek i Magdalena Fitrzyk wywalczyły tytuł mistrzowski w kategorii KM10.
W tej samej kategorii Oskar Mordarski i Magdalena Mamala wywalczyli brąz.

W kat. MM Karol Bałaziński wspólnie z Bartkiem Jarząbskim (Orlik) stanęli na najniższym szczeblu podium.

20.10.2017        DZIEŃ PAPIESKI - WSPOMINAMY JANA PAWŁA II

 25 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego. W tym roku jego hasło to: ,,Idźmy naprzód z nadzieją''.

Uczniowie w krótkich tekstach przypomnieli postać i nauczanie Jana Pawła II. Zaśpiewali pieśni sławiące naszego największego Polaka-Ojca Świętego.
Akademię przygotowały p. Katarzyna Sułkowska i p. Barbara Jajeśnica.

17.10.2017        ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

W piątek 13 października w naszej szkole było uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Wychowawczynią klasy pierwszej jest P. Anna Pytel. Klasa liczy 16 uczniów. Pani dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów szkoły, a oni sami zaprezentowali piękne wiersze i piosenki.

W trakcie tej uroczystości uczniowie otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły i wychowawczyni prezenty, a później udali się na klasowy poczęstunek.

 

13.10.2017        DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

 
Dnia 13 października 2017r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela (Dzień Edukacji Narodowej). Została ona przygotowana przez uczniów klasy VI i VII pod przewodnictwem P. Marii Pytel. Na początku przewodniczący szkoły   uroczyście powitał wszystkich zebranych czyli Panią Dyrektor, grono pedagogiczne, rodziców i uczniów naszej szkoły. Następnie dziewczęta  przedstawiły humorystyczną scenkę z pokoju nauczycielskiego.  Uczestnicy akademii recytowali także wiersze o tematyce związanej ze  świętem naszych nauczycieli.

17.10.2017        PATRIA NA MISTRZOSTWACH MAŁOPOLSKI W BNO

 
W okolicach Zabierzowa rozegrane zostały Mistrzostwa Małopolski w BnO w biegu sprinterskim i klasycznym.

W sprincie znakomity występ zaliczył  Karol Bałaziński w kategorii M12, który zdobył brązowy medal. Nasz trener pan Sochacki Witold zdobył srebro.

W klasyku  Oskar Mordarski zdobywa brąz.. Tuż za podium, na czwartym miejscu w K10 rywalizację kończy Magdalena Fitrzyk (K10).
 

10.10.2017        MISTRZOSTWA GMINY LIMANOWA W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

W dniu dzisiejszym dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Gminy Limanowa w piłce nożnej. Mimo najmłodszego składu wśród wszystkich  drużyn grały bardzo odważnie i z wielkim poświęceniem.
Wyniki naszej drużyny:
SP Młynne - SP Kłodne    0:2
SP Młynne - SP Wysokie  0:3

Skład naszej drużyny: Magdalena Mamala, Magdalena Fitrzyk, Sylwia Bołoz, Monika Rozum, Marcelina Golonka, Oliwia Michura, Wiktoria Matląg, Amelka Wilczek. Opiekun drużyny: P. Marcin Stanisz

 

26.09.2017        WYBRALIŚMY NOWY SAMORZĄD SZKOLNY - KAMIL BOŁOZ PRZEWODNICZĄCYM!

Tydzień temu odbyło się przedstawienie kandydatów do Samorządu Szkolnego. Dzisiaj po podliczeniu głosów dowiedzieliśmy się jaki jest skład Samorządu Szkolnego na obecny rok szkolny:
 
przewodniczący Kamil Bołoz kl. VII,
zastępca Magdalena Mamala kl. V,
skarbnik Daniel Giza kl. VII,
sekretarz Natalia Golonka kl VII

Opiekunem Samorządu Szkolnego jest nadal P. Maria Pytel.

Przy okazji. Do naszej załogi tworzącej stronę internetową szkoły dołączył w dniu dzisiejszym Tomek Mamala z klasy V.

16.09.2017        Z MEDALAMI Z MISTRZOSTW SŁOWACJI

W dniach 15-17 września 2017 r w Koszycach ( Słowacja) odbyły się Mistrzostwa  Słowacji  w Bn0 . Na te  zawody udało się 13 zawodników z naszego klubu sportowego UKS Patria Młynne wraz z trenerem Witoldem Sochackim .

W trakcie tych zawodów wystartowaliśmy  w sprincie, klasyku  oraz w biegu średniodystansowym. Pogoda dopisywała przez dwa dni. Niestety w niedziele od rana padał deszcz i nie obyło się bez błotnych kąpieli . Mimo to zawodnicy naszego klubu spisali się znakomicie. Na podium stawali: Oskar Mordarski /dwa razy trzecie i raz drugie miejsce/, Magda Fitrzyk /drugie miejsce/ oraz Martyna Zelek /drugie miejsce/.

Najlepiej spisał się Klaudia Zelek (nasza była uczennica), która wygrała dwa biegi, a w sprincie uplasowała się na drugim miejscu. 

 Po powrocie z biegów mieliśmy czas wolny, który wykorzystaliśmy na zabawę . Było bardzo fajnie, a zawody można zaliczyć do udanych.


/zawodnicy UKS "Patria" Młynne/
 

12.09.2017        WYCIECZKA DO BAZYLIKI M. B. BOLESNEJ W LIMANOWEJ

12 września 2017r.  wybraliśmy się wraz z wychowawczynią P. Barbarą Jajeśnica do Bazyliki M.B.Bolesnej w Limanowej, aby zobaczyć ołtarz Mariusza Drapikowskiego. Był przepiękny. Wyróżniał się wizerunkiem Matki Bożej. Było na nim złoto i szlachetne kamienie. Adorowaliśmy Pana Jezusa przez około 10 minut.  Bardzo podobała nam się ta wycieczka.
/uczniowie klasy IV/
 

05.09.2017        ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Dnia 4 września 2017r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Najpierw odbyła się Msza Św za nauczycieli, uczniów , pracowników szkoły w Kościele Parafialnym w Młynnem.
Po Mszy wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się akademia, którą przygotowali uczniowie klas starszych wraz z nauczycielami: P. Barbarą Jajeśnica i P. Marią Pytel.
Na zakończenie pierwszego dnia wszystkie klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami.
 

05.09.2017        RUSZAMY Z NOWYM ROKIEM SZKOLNYM W SZERSZYM SKŁADZIE

W szerszym składzie rozpoczynamy pracę na naszej stronie. Od tego roku stronę szkoły moderować będą: Jakub Janik, Kacper Matras, Kacper Matląg oraz Dominik Ociepka  pod kierunkiem P. Witolda Sochackiego
 
01.06.2017        ATRAKCJE NA DZIEŃ DZIECKA
  W dniu 29 maja 2017r.  w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji - zjeżdżalnia, przejażdżki konne, spotkanie ze strażakami i policjantami, mnóstwo konkursów sportowych, grill, napoje i słodycze. Dla najlepszych w poszczególnych konkursach przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Rada Rodziców pragnie serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się  do imprezy z okazji Dnia Dziecka !!!

W szczególności dziękujemy:
Panu Sołtysowi – Leszkowi Tworogowi za zaangażowanie i serce, które włożył w to, aby ta impreza wyglądała tak imponująco.
Urzędowi Gminy Limanowa – zjeżdżalnia, wata cukrowa, malowanie twarzy i nagrody
Państwu Teresie i Zbigniewowi Hojda z Laskowej – konie
Ochotniczej Straży Pożarnej  z  Łososiny  Górnej – wóz strażacki i druhowie, baloniki, stroje dla dzieci, upominki
Komendzie Powiatowej Policji z Limanowej – oznakowany pojazd policji wraz z funkcjonariuszami
Supermarketowi Spar, ul Krakowska - Słodycze
Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły za wsparcie, pomoc organizacyjną i opiekę nad dziećmi podczas imprezy.
Nasze podziękowania kierujemy  również w stronę  Rodziców, którzy poprzez wsparcie finansowe, rzeczowe (napoje na całą imprezę i słodycze) i poświęcony w tym dniu swój czas sprawili, że  święto naszych dzieci wypadło tak wspaniale.

Serdecznie dziękujemy - Rada Rodziców
 

17.04.2017        REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018
  Zasady prowadzenia postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w szkołach podstawowych na rok szkolny 2017/2018 zostały przygotowane   w oparciu o zapisy ustawy z dnia 14 grudnia    2016 r.  Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59).
 • Wychowanie przedszkolne jest realizowane w oddziale przedszkolnym naszej szkoły
 • Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2011 roku) mają obowiązek odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.
 • Dziecko sześcioletnie, na wniosek rodziców, może również rozpocząć naukę                     
  w klasie I szkoły podstawowej.
 • Dzieci pięcioletnie (urodzone w 2012 r.), dzieci czteroletnie (urodzone w 2013 r.) oraz dzieci trzyletnie (urodzone w 2014 r.) mają ustawowe prawo do korzystania     z wychowania przedszkolnego.   W sytuacji nieprzyjęcia dziecka                 w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału przedszkolnego wskazanym we wniosku, wójt gminy, wskaże rodzicom inne przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej, który przyjmie dziecko.
 • Dzieci siedmioletnie (urodzone w 2010 roku) podlegają obowiązkowi szkolnemu               
   i w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczynają naukę w klasie I szkoły podstawowej.
 • Do klasy pierwszej szkoły podstawowej  przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe               
  w obwodzie danej szkoły na podstawie karty zgłoszenia rodziców (prawnych opiekunów).
 • Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej  mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.
08.03.2017          NIEZŁOMNI ZWYCIĘŻAJĄ
 

08.03. 2017 roku miała miejsce akademia ku czci żołnierzy wyklętych. Została poświęcona szczególnie dwojgu spośród nich: Danucie Siedzikównie (Ince) i Feliksowi Selmanowiczowi (Zagończykowi).
Celowo wybraliśmy te postacie ze względu na ich państwowy pogrzeb, który miał miejsce 28.08.2016r. w Gdańsku, gdzie prezydent Andrzej Duda nadał im pośmiertnie stopnie oficerskie, a zgromadzeni parlamentarzyści, najważniejsze osoby w państwie i społeczeństwo oddało im hołd jako niezłomnym bohaterom walczącym o wolność Polski w powstaniu antykomunistycznym 1944 – 1956.

W czasie naszej akademii wybrzmiały biografie bohaterów, wiersze i pieśni patriotyczne, a szczególnie „Hymn Inki” autorstwa Alicji Węgorzewskiej. Po akademii uczniowie złożyli kwiaty i znicze pod Dębem Pamięci na cześć pułkownika Wacława Iwaszkiewicza, jednego z oficerów zamordowanych w Katyniu. Akademię przygotowała P. Barbara Jajeśnica.

      
 

 


 

 Nasz adres: Szkoła Podstawowa w Młynnem, 34-651 Limanowa 3, tel.18 33-76-158    email: spmlynne@vp.pl        

M.W. Sochaccy