Aktualności

 strona główna
rok 2016

10.11.2016           98 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada 2016r. w naszej szkole obyła się uroczysta akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Naszą ojczyznę. Bardzo ciekawy program przygotowali uczniowie klas II-III. Program opracowali P. Sylwia Gawlik oraz P. Witold Sochacki. O oprawę muzyczną tradycyjnie zadbał nasz szkolny chór i jego opiekun - P. Barbara Jajeśnica.
 
09.11.2016           ODBLASKOWA SZKOŁA
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła” organizowanym przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski.

W ramach tego konkursu realizowane były zadania, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów. W każdej klasie zostały przeprowadzone pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, zorganizowane zostały wystawki i gazetki tematyczne dotyczące poruszanej problematyki podczas zajęć.

 Uczniowie mieli możliwość wykazania się znajomością przepisów w ruchu drogowym poprzez udział w konkursach:

- plastycznym „Noszę odblaski – jestem widoczny”,

- w indywidualnym, pisemnym konkursie wiedzy o ruchu drogowym oraz

- turnieju międzyklasowym o bezpieczeństwie ruchu drogowego, gdzie bardzo dobrą znajomością przepisów drogowych wykazała się klasa pierwsza zajmując I miejsce. Miejsce drugie przypadło klasie trzeciej, zaś III miejsce  – klasie II „b”.

W ramach realizacji postanowień konkursowych dyrektor szkoły Pani Bożena Golonka zakupiła dla dzieci kamizelki odblaskowe. Wszyscy uczniowie otrzymali także elementy odblaskowe w postaci zawieszek do plecaków.

Podjęte w naszej szkole działania zakończone zostały wspólnym zdjęciem oraz zachęceniem uczniów do propagowania w swoich rodzinach działań i nawyków nabytych w trakcie realizacji projektu.
/P.Anna Pytel/
 
08.11.2016           ZDROWO JEM , WIĘCEJ WIEM

Dzień Śniadanie Daje Moc już za nami!  W tym dniu  obchodziliśmy  śniadaniowe święto. Było bardzo smacznie i zdrowo. Nie zabrakło kolorowych, pysznych kanapek i pysznych owoców. Poprzez takie akcje uczymy dzieci zasad zdrowego odżywiania.
 
07.11.2016           NASZ XIX BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
Już po raz dziewiętnasty uczniowski klub sportowy "Patria" Młynne, który działa przy naszej Szkole Podstawowej wraz z dyrektorem, nauczycielami , pracownikami szkoły oraz rodzicami zorganizował XIX Bieg Niepodległości. Ogółem w zawodach wzięło udział 260 uczniów. Za rok odbędzie się Wielki Jubileusz tego Biegu - XX edycja.

UKS "Patria" dziękuje także Gminie Limanowa za pomoc w organizacji tych zawodów.
24.10.2016           TENISIŚCI NA 102!!!


W rozegranych w Rupniowie Mistrzostwach Gminy Limanowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym znakomicie zaprezentowała się szóstka naszych tenisistów.

W turnieju indywidualnym zwycięstwa odnieśli: Julia Domiter i Kacper Matląg, a w grze deblowej także wygrane naszych zawodników, tak w kategorii chłopców , jak i dziewcząt. Uczniów do turnieju przygotowała P. Dyrektor Bożena Golonka.

Skład naszej reprezentacji: dziewczęta: Klaudia Giemzik, Julia Domiter, Wiktoria Matląg ; chłopcy: Kacper Matląg, Dominik Ociepka oraz Jakub Janik.
 
13.10.2016           DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny przygotowała młodzież klas starszych pod kierownictwem P. Marii Pytel.
W tym samym dniu grupa pierwszoklasistów złożyła ślubowanie. Wszyscy uczniowie na koniec otrzymali piękne prezenty przygotowane przez P. Dyrektor Bożenę Golonka oraz wychowawczynię klasy P. Annę Kawulę.
07.10.2016           DZIEŃ PAPIESKI
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Papieskiego. Świetny program artystyczny oprawiony świetną muzyką przygotowali uczniowie klas starszych  pod kierownictwem P. Barbary Jajeśnica i Katarzyny Sułkowskiej
01.09.2016           NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Wszystkim uczniom, od tych najmłodszych do najstarszych życzymy powodzenia i samych świetnych ocen.
16.08.2016           ZESTAW PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Na stronie głównej pojawił się zestaw podręczników obowiązujący w Szkole Podstawowej w Młynnem w roku szkolnym 2016/2017
25.02.2016           KONKURS RECYTATORSKI - "JĘZYKOWE WYGIBASY"
W dniu dzisiejszym uczniowie klas młodszych wzieli udział w konkursie recytatorskim pn. "Językowe wygibasy". dzieci prezentowały utwory z książki P. Anny Paszkiewicz pod takim samym tytułem.
W gronie 28 uczestników najlepiej spisali się:
Klasa 1 A -
1m - Sandra Odroniec; 2m - Magdalena Chaniecka ; 3m - Kamila Jędrzejek
Klasa 1 B -
1m - Karol Świerczyński ; 2m. - Jarosław Ubik; 3m - Antoś Juszczak
Klasa 2 -
1m - Milena Dudek ; 2m - Oliwia Kurnyta ; 3m - Martyna Zelek
Klasa 3 -
1m - Łucja Łącka ; 2m - Angelika Matras ; 3m - Tomasz Mamala

Wszyscy uczniowie biorący udział w Konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi recytatorzy nagrody w postaci książek z wierszami.

Konkurs przygotowała P. Sylwia Gawlik (wychowawczyni klasy 1 A) we współpracy z pozostałymi nauczycielami klas młodszych : P. Anną Pytel, P. Anną Kawula oraz
P. Witoldem Sochackim
      
 

 


 

 Nasz adres: Szkoła Podstawowa w Młynnem, 34-651 Limanowa 3, tel.18 33-76-158    email: spmlynne@vp.pl        

M.W. Sochaccy