Aktualności

 strona główna
rok 2015

12.12.2015           INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

DYREKTOR SZKOŁY
INFORMUJE:

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Młynnem informuje, że zakończona została ewaluacja zewnętrzna.

Raport z ewaluacji znajduje się na stronie internetowej pod następującym adresem:
www.npseo.pl 
04.12.2015           BARBÓRKA - ŚWIETO GÓRNIKÓW - GOŚĆ W NASZEJ SZKOLE

 

 

4 grudnia w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie. Z okazji Górniczego Święta "Barbórki" odwiedził nas górnik - P. Henryk Palka, który trzydzieści lat przepracował w  KWK Chwałowice.
      Zaproszony gość opowiadał dzieciom o ciężkiej pracy górników oraz o górniczych tradycjach związanych z obchodami Barbórki. Wszyscy z zainteresowaniem słuchaliśmy legendy o świętej Barbarze, patronce górników.
      Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za swoją wieloletnią pracę w kopalni.
      Następnie dzieci zadawały panu górnikowi pytania dotyczące warunków panujących podczas pracy pod ziemią i czyhających na górników niebezpieczeństw. Mieliśmy okazję na żywo usłyszeć niektóre słowa gwary śląskiej.
       Uczniowie zaprezentowali program słowno - muzyczny przygotowany przez Panie : Annę Kawulę i Annę Pytel. Na zakończenie Dyrektor Szkoły - Bożena Golonka złożyła górnikowi życzenia, a dzieci wręczyły wykonane przez siebie laurki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów.                                               
/Anna Kawula/
17.11.2015           KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ - LIMANOWA
 

Dnia 17 listopada 2015r. odbył się w LDK Konkurs Poezji Patriotycznej, którego organizatorem był Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej.

Uczniowie mieli przedstawić interpretację wiersza bądź fragmentu prozy z okresu literatury staropolskiej. Wystąpiło 26 uczniów ze szkół podstawowych i 17 z gimnazjów.
Występy uczestników w kategorii Poezja Patriotyczna oceniało jury w składzie:
przewodniczący: pan Jacek Milczanowski
członkowie: panie Bernadeta Polak, Renata Hasior, Aneta Jedynak.
Nasza szkołę reprezentowały uczennice z klasy VI: Katarzyna Jędrzejek i Julia Ociepka. Obydwie interpretowały poezję Jana Kochanowskiego.  Kasia recytowała fragment Odprawy posłów greckich, natomiast Julia Pieśń V. Julia zajęła III miejsce, a Kasia zdobyła wyróżnienie. GRATULUJEMY!      
/Maria Pytel/

10.11.2015           PATRIOTYCZNE UROCZYSTOŚCI W ŁOSOSINIE GÓRNEJ
 

10 listopada delegacja naszych uczniów naszej szkoły w składzie Julia Ociepka, Anna Golonka i Daniel Dudek wzięła udział w uroczystym apelu poległych, który odbył się pod Pomnikiem Legionistów w Łososinie Górnej.        
            O godz. 13:00 w tamtejszym kościele parafialnym   pw. Wszystkich Świętych odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny. Następnie uczestnicy wydarzenia zgromadzili się w pobliskim parku, w którym znajduje się Pomnik Legionistów. Tam limanowscy „Strzelcy” przeprowadzili Apel Poległych. Na koniec pod pomnikiem złożono wiązanki kwiatów.
            W uroczystościach wzięli udział m.in. kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Łososiny Górnej.
                                                                                                                  /Maria Pytel/

10.11.2015           97 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród..."

W dniu 10 listopada 2015r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę - Niepodległości.
Akademię zaprezentowali uczniowie klas młodszych przygotowani przez P. Sylwię Gawlik oraz P. Witolda Sochackiego. O oprawę muzyczną, na którą składały się pieśni patriotyczne postarał się nasz szkolny chór, którego opiekunem jest P. Barbara Jajeśnica.
05.11.2015           XVIII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu 5 listopada 2015r. Uczniowski Klub Sportowy "Patria" Młynne działający przy naszej szkole wraz ze Szkoła Podstawową i Radą Rodziców, a także z Gminą Limanową zorganizował już po raz 18-ty Bieg Niepodległości, który na starcie zgromadził ponad 450 zawodników z 16 szkół.
Z zawodników naszej szkoły najlepiej wypadły zdobywczynie złotych medali : Magdalena Mamala oraz Katarzyna Jędrzejek.
Więcej o tej imprezie na stronie klubu www.patriamlynne.pl

Na stronie Patrii Młynne oraz Gminy Limanowa prawie 1000 zdjęć z naszej sztandarowej imprezy.

21.10.2015           SKO W NASZEJ SZKOLE
W  październiku 2015 r. SKO działające pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej wznowiło swoją działalność. Szkolna Kasa Oszczędności w naszej szkole działa prężnie, dlatego cieszy fakt, że liczba członków zwiększyła się o 27 uczniów klas pierwszych.

Pierwszoklasiści otrzymali swoje pierwsze książeczki oszczędnościowe, odblaski a także drobne gadżety ufundowane przez Bank Spółdzielczy
w Limanowej.

 

 SKO w naszej szkole uczy nie tylko odpowiedzialnego i mądrego dysponowania pieniędzmi, ale też pozytywnego spojrzenia na oszczędzanie. Uczniowie będący członkami SKO mogą brać udział w konkursach, warsztatach i wielu innych akcjach propagowanych w ramach działalności SKO. Swoje oszczędności uczniowie mogą wpłacać podczas przerw u opiekuna SKO p. Anny Pytel

14.10.2015           DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
W dniu 14 października 2015r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, podczas której uczniowie klas I-III należący do Kółka Teatralnego prowadzonego przez P. Annę Kawulę przygotowali krótką scenkę przedstawiającą na wesoło życie szkolne.
Nastepnie odbyła się "Gala Oscarowa" przygotowana przez Samorząd Szkolny (P. Maria Pytel). Każdy pracownik szkoły otrzymał pamiątkową statuetkę.
12.10.2015           KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY!   -   ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
W dniu 12 października 2015r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Młynnem przyjęto 27 pierwszaków.
Akademię przygotowali uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami - P. Sylwia Gawlik (I A) oraz Witold Sochacki (I B).
Akademię rozpoczęło, krótkie słowo wstępne Przewodniczącej Samorządu Szkolnego - Julii Ociepki. Katechizm polskiego dziecka wraz z uczniami klas pierwszych przypomniał Kacper Piaskowy (kl.IV). W programie artystycznym usłyszeliśmy montaże poetyckie oraz piosenki.
Po programie artystycznym Pani Dyrektor Bożena Golonka pasowała na uczniów wszystkich zgromadzonych pierwszaków. Każde dziecko z rąk Dyrektora Szkoły i wychowawcy otrzymało pamiątkowy dyplom i prezenty.
Po akademii rodzice uczniów zaprosili dzieci na słodki poczęstunek do klas. To był dzień pełen wrażeń!
01.09.2015           ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY
W dniu 1 września 2015r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016.
Cała szkoła zgromadziła się o godz. 8.00 w Kościele Parafialnym w Młynnem na Mszy św.
Po przejściu do szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Po akademii wychowawcy klas spotkali się w klasach ze swoimi wychowankami.
08.06.2015           FINAŁ AKCJI SKO
W dniu 8 czerwca w ZSS nr 4 w Limanowej odbył się finał akcji "Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym w Limanowej". Nasza szkoła pod kierownictwem
P. Anny Pytel także brała w niej udział.
W tym roku z Bankiem oszczędzało 4400 dzieci z 46 szkół, a odznaka "Najdynamiczniejsza Szkoła SKO" przyznana została Szkole Podstawowej w Młynnem. Gratulacje!
30.05.2015           DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE
  W poniedziałek  w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. W programie były m.in. rozgrywki sportowe, gry i zabawy dla najmłodszych, "Bitwa na Głosy" - nauczyciele kontra uczniowie, wspólne grillowanie z dziećmi i rodzicami.
O godz. 10.00 rozpoczęły się wielkie emocje. Na nasze szkolne boisko wybiegły reprezentacje Uczniów i Nauczycieli. To były niesamowite emocje. ostatecznie uczniowie wygrali 4:3. Gratulacje!
27.05.2015            PAMIĘTALI O MAMACH
W dn. 27 maja uczniowie naszej szkoły zaprosili na piękną akademię swoje Mamy , z racji ich Święta. Od 4 - latków do szóstoklasistów - wszyscy chcieli zaprezentować się jak najlepiej.
Rewelacyjne występy uczniów kl. 0 - "Taniec irlandzki", świetne występy wokalne - m.in. Klaudii Zelek, Klaudii Giemzik, Agnieszki Semerdy i Agnieszki Wójcik.
Trio gitarowe z klasy V (Mamala, Golonka, Ociepka), nasz szkolny klawiszowiec Dominik Ociepka oraz duet z "koralami" - Magdalena Golonka(flet) oraz Katarzyna Jędrzejek (skrzypce).
Na koniec gromkie 100 Lat i wręczenie upominków swoim mamom przez wszystkich uczniów.
29.04.2015            PAMIĘCI BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI
W dn. 29.04 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki z okazji 30 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
Uczniowie przybliżyli postać księdza Jerzego jako małego chłopca, ucznia, kleryka, kapłana - kapelana Solidarności i wreszcie męczennika za wiarę i wolność.
Pięknie zabrzmiał wiersz "List Jerzego Popiełuszki do Matki" Jerzego Frycowskiego. W programie znalazły się: ballada Przemysława Gintrowskiego "Powrót", pieśń "Ojczyzno ma" i wspaniały utwór Marcina Stycznia "Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko".
Na zakończenie akademii uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Dębem Pamięci, jako że uroczystość wpisywała się w obchody Mięsiąca Pamięci Narodowej.
Akademię przygotowała P. Barbara Jajeśnica.
25.01.2015             TENISISTKI NA 100%
Nasze dziewczęta znakomicie spisały się w finałach rejonowych w tenisie stołowym, które odbyły się w Gródku nad Dunajcem.
W turnieju zwyciężyła Julia Domiter, tuż za nią uplasowała się Julia Odziomek (obie trenują w klubie Płomień Limanowa), a 4 lokatę zajęła Magdalena Golonka. Znakomity wynik! Gratulacje!

W związku z tym iż najlepsza szóstka kwalifikuje się do Finału Wojewódzkiego, nasze trio zagra tam w komplecie!

Opiekunem naszych zawodniczek była P. Bożena Golonka.
25.01.2015             DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
21 stycznia 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Przygotowali ja uczniowie klas 0-III wraz ze swoimi wychowawcami oraz szkolny chór prowadzony przez P. Barbarę Jajeśnica.
Wśród zaproszonych gości byli: Sekretarz Gminy Limanowa P. Marek Ziaja, sołtys i radny P. Leszek Twaróg oraz ks. proboszcz Stanisław Kowalik.
Dzieci przedstawiły swoim babciom i dziadkom jasełka, które przygotowały z pomocą P. Anny Pytel oraz P. Barbary Jajeśnica.
Następnie swój program artystyczny przedstawiły przedszkolaki przygotowane przez P. Lucynę Bogacz - Podchorodziecką i P. Annę Śmierciak.
Swój program zaprezentowali także uczniowie klas: I (P.Anna Pytel), II (P. Anna Kawula) oraz klasy III (P. Witold Sochacki).
Akademia zakończyła się gromkim "sto lat" , a później babcie i dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt małe prezenty.
15.01.2015             HEJ KOLĘDA, KOLĘDA
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się kolęda, której przewodniczył nasz ks. Stanisław Kowalik.
Ksiądz proboszcz odwiedził uczniów w klasach i pobłogosławił wszystkich uczących się oraz pracowników szkoły.
Dzieci przyjęły księdza tradycyjnym białym obrusem, krzyżem i świecami oraz śpiewaniem kolęd, a także grą na instrumentach.
Po modlitwie i ucałowaniu krzyża ksiądz złożył wszystkim życzenia na nowy rok pracy.
Na koniec kolędy uczniowie otrzymali obrazki kolędowe.
 
07.01.2015               WRACAMY DO SZKOŁY
  Po długiej , świąteczno - noworocznej przerwie wracamy do szkoły.

 

 Nasz adres: Szkoła Podstawowa w Młynnem, 34-651 Limanowa 3, tel.18 33-76-158    email: spmlynne@vp.pl        

M.W. Sochaccy