Aktualności

 strona główna
rok 2014

19.12.2014             WKRÓTCE ŚWIĘTA - CZAS NA JASEŁKA
W dniu dzisiejszym w naszej szkole było bardzo świątecznie.
Najpierw przepiękne jasełka przygotowane przez Kółko Teatralne (op. Anna Pytel) z oprawą muzyczną naszego chóru (op. Barbara Jajeśnica), przy współudziale uczniów grających na instrumentach: Magdalena Golonka, Katarzyna Jędrzejek, Dominik Ociepka.
Po jasełkach nadszedł czas na wspólne życzenia, przełamanie się opłatkiem oraz wigilijny obiad.
Było bardzo miło i sympatycznie.
Czuć już atmosferę świąt.
 
grudzień 2014             PORANEK KOLĘD
Zorganizowany przez P. Annę Kawulę poranek kolęd bardzo przypadł do gustu wszystkim uczestnikom oraz widzom.
Rozśpiewana "zerówka" , klasy młodsze i najstarsi uczniowie naszej szkoły stworzyli miły dla ucha spektakl.
Wyniki tego konkursu nie były najważniejsze, ale cieszy na pewno spora frekwencja, jeśli chodzi o uczestników.
08.12.2014             MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE
5 grudnia 2014r. zawitał do naszej szkoły Święty Mikołaj. Było sporo radości i uśmiechu. No i oczywiście paczki z prezentami!
24.11.2014             REWELACYJNY WYSTĘP NA SZYCH TENISISTEK STOŁOWYCH
W dniu 3 grudnia 2014r. nasze tenisistki stołowe : Magdalena Golonka, Julia odziomek oraz Julia Domiter wzięły udział w Finale Powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Zawody te rozegrane zostały w Szczyrzycu.
Nasze dziewczęta spisały się wybornie i zajęły I miejsce. Brawo, brawo!
(foto: MOS.PL)
24.11.2014             POEZJA PATRIOTYCZNA - KASIA JĘDRZEJEK Z GRAND PRIX!

Dnia 2 grudnia 2014 r. w Limanowskim Domu Kultury odbył się konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej, którego organizatorem był Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej. Uczniowie występujący w kategorii Poezja Patriotyczna mieli przedstawić interpretację wiersza bądź fragmentu prozy związanego z okresem walki Polaków o niepodległość i granice państwa polskiego w latach 1914 – 1921r.
Wystąpiło 34 uczestników ze szkół podstawowych i 22 uczestników z gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów klasy piątej. Byli to: Katarzyna Jędrzejek, Marceli Jędrzejek i Julia Ociepka. Julia zwróciła uwagę jury i zdobyła wyróżnienie dzięki  uczuciowej interpretacji utworu Edwarda Słońskiego Już ją widzieli idącą. Największą niespodzianką tego konkursu okazała się jednak Kasia, która w brawurowym wykonaniu wiersza Karola Łepkowskiego Wśród nocnej ciszy nie miała sobie równych nawet wśród gimnazjalistów i zdobyła Grand Prix. Gratulujemy jej tego sukcesu i cieszymy się  razem z nią.
Występy uczestników w kategorii Poezja Patriotyczna oceniało jury w składzie: pan Jacek Milczanowski – przewodniczący,  panie  Renata Hasior, Bernadeta Polak, Marta Machynia i Aneta Jedynak – członkowie.
Jury wręczyło następujące nagrody w kategorii Poezja Patriotyczna:

Grand Prix

- Katarzyna Jędrzejek ze SP w Młynnem.

I miejsce

- Kinga Nawalaniec ZS Nr 1 w Starej Wsi,

II miejsce

- Adam Kowalczyk ze SP w Kasinie Wielkiej,

- Aleksandra Woźniak ze SP Nr 2 w Męcinie.

III miejsce

- Bartłomiej Oleksiński ze SP Nr 2 w Kasince Małej,
- Małgorzata Surdziel z ZS w Ujanowicach,
- Justyna Giemzik ze Szkoły Podstawowej w Kasinie Wielkiej.

Wyróżnienie 

- Julia Ociepka ze SP w Młynnem,
- Dominika Grys z ZSS Nr 2 w Limanowej.

24.11.2014             MOCNY AKCENT NASZYCH TENISISTÓW STOŁOWYCH
Listopad to jak zwykle Mistrzostwa Gminy i Powiatu Limanowskiego w tenisie stołowym. Mocno zaakcentowali w tych zawodach swoją obecność tenisiści z naszej szkoły. Julia Odziomek i Magdalena Golonka wygrały indywidualnie zawody gminne i powiatowe. W grze deblowej, w której wspierała je także Julia Domiter  zajęły I miejsce w Mistrzostwach Gminy Limanowa. Z kolei nasi debiutanci : Kacper Matląg i Kacper Matras zagrali wyśmienicie w Mistrzostwach Gminy gdzie ten pierwszy zajął II miejsce, a wraz z kolegą , w grze deblowej przegrali dopiero w finale. Trzeba dodać iż obaj chłopcy to uczniowie trzeciej klasy. Brawo!

12.11.2014             ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI / 100 LAT BITWY POD LIMANOWĄ
12 listopada 2014r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości oraz 100 rocznicy Bitwy pod Limanową.

Obok wierszy i pieśni patriotycznych, które wykonała nasza młodzież pod kierownictwem P. Barbary Jajeśnica i P. Marii Pytel moglismy  przybliżyć sobie także informacje o Bitwie pod Limanowej, która rozegrała się w grudniu 1914 roku, w oparciu o prezentację przygotowaną przez P. Witolda Sochackiego
07.11.2014             WYŚPIEWAŁA II MIEJSCE W LIMANOWSKIEJ SŁAZIE

Katarzyna Jędrzejek
, uczennica klasy V, która jako jedyna wzięła udział w Limanowskiej Słazie wyśpiewała w tej imprezie II miejsce w kategorii "śpiew solowy" . Serdeczne gratulacje!
 

07.11.2014              XVII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI ZA NAMI
W dniu 6 listopada w naszej miejscowości UKS "Patria" wraz z naszą szkołą zorganizował juz po raz siedemnasty "Bieg Niepodległości". Ponad 350 zawodników walczyło na 15 trasach.
nasi uczniowie spisali się wspaniale zdobywając kilka medali. Ten najcenniejszy "złoty" zdobyła Katarzyna Jędrzejek , która wygrała bieg w kategorii dziewcząt r. 2004.
Poza nią medale zdobywali: Grzegorz Golonka, Wiktoria Matląg (srebrne medale) Daria Giza,  Julia Odziomek , Zelek Klaudia (brązowe medale)  oraz nasza drużyna sztafetowa, która zdobyła brąz.
Dziękujemy wszystkim tym ,którzy pomogli w organizacji tej imprezy : nauczycielom, rodzicom, członkom klubu UKS "Patria" oraz sponsorom - Piekarni P. Pajor z Laskowej, Gminie Limanowa, Firmie Elfach, Indeco. Bankowi Spółdzielczemu w Limanowej , a także Sklepowi P. Sukienników "Tik - Tak" z Limanowej.
Wyniki oraz sporo zdjęć na oficjalnej stronie klubu "Patria" - www.patriamlynne.pl

22.10.2014              WKRÓTCE XVII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
6 listopada nasz UKS Patria Młynne wraz z naszą szkołą już po raz 17-ty zorganizują Bieg Niepodległości. Zachęcamy do zgłaszania się uczniów do tego wydarzenia. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie klubu www.patriamlynne.pl

16.10.2014              DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE
16 października 2014r.  świętowaliśmy Dzień Papieski w szkle. Ku czci św. Jana Pawła II przygotowany został montaż słowno - muzyczny.
Hasło obecnego Dnia papieskiego "Świętymi Bądźcie" stało się jego inspiracją.
Uczniowie zaśpiewali fragmenty "Pieśni o Bogu ukrytym" św. Jana Pawła II (Karola Wojtyły).
Cieszyliśmy sie darem kanonizacji naszego papieża i Jego obecnością śpiewając "Oto jest dzień, który dał nam Pan" , pod dyrekcją samego ks. proboszcza. Kowalika.
Montaż słowno - muzyczny został przygotowany pod kierunkiem P. Katarzyny Sułkowskiej oraz P. Barbary Jajeśnica.

14.10.2014              ŚLUBOWANIE KLASY I

Podczas Akademii z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej 15 pierwszaków przyjęło ślubowanie. Piękny program artystyczny dzieci z tej klasy przygotowały pod kierunkiem wychowawczyni P. Anny Pytel. Zdjęcia obok.

14.10.2014              DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

 

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klas starszych pod opieką P. Marii Pytel i P. Barbary Jajeśnica. Foto powyżej.

09.10.2014              JESIENNE BIWAKOWANIE

W dniu dzisiejszym klasa III wraz ze swoim wychowawcą - Witoldem Sochackim wybrała się na całodzienną wycieczkę krajoznawczo - turystyczną na trasie: Sarczyn - Łysa Góra - Miejska Góra. Pogoda wspaniała, nastroje uczestników także i smaczna kiełbaska na grillu kończącym wycieczkę. Foto relacja z wycieczki obok.

27.08.2014              ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY

 

1 września 2014r. rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Czekamy na Was drodzy uczniowie. Msza Św. inaugurująca nowy rok rozpocznie się o godz. 8.00 w naszej kaplicy.

03.03.2014              REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLASY PIERWSZEJ

 

Dyrektor Szkoły mgr Bożena Golonka informuje iż od dnia 6 marca w kancelarii szkoły w godz. 8.00-15.00 prowadzone będą zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej.
Dyrekcja uprzejmie prosi zainteresowanych o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

26.01.2014              DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

 

W dniu 21.01.2014r. w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowana przez uczniów kl. 0, I,II oraz III.
Program artystyczny uczniowie przygotowali pod okiem wychowawców klas. Ciekawą część artystyczną oglądało prawie 100 osób.
rok 2013

14.10.2013                ŚLUBOWANIE KLASY I

W dniu dzisiejszym klasa I , w obecności wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców przyjęła ślubowanie.
Ciekawy program artystyczny uczniowie tej klasy przygotowali wraz ze swoją wychowawczynią P. Agatą Dudek.
Na zakończenie Pani Dyrektor Bożena Golonka i P. Agata Dudek wręczyły upominki dla wszystkich pierwszaków.
Witamy Was w naszej społeczności!
14.10.2013                DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole to jak zwykle bardzo ciekawa akademia przygotowana przez uczniów klas starszych oraz P. Marii Pytel , opiekunki Samorządu Szkolnego.
Na zakończenie akademii uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane upominki. Dziękujemy!

 

 Nasz adres: Szkoła Podstawowa w Młynnem, 34-651 Limanowa 3, tel.18 33-76-158    email: spmlynne@vp.pl        

M.W. Sochaccy