Aktualności

 strona głowna
rok 2011
 
22.12.2011 NASZA SZKOLNA WIGILIA

22 grudnia , okres przedświąteczny, a więc u nas w szkole tradycyjne jasełka. W obecności wielu gości zaprezentowany został program przygotowany przez P. Marię Pytel i Barbarę Jajeśnica.

16.12.2011 PGNiG S.A. SPONSOREM PROJEKTU EKOLOGICZNEGO

 W dniach 28.XI – 16.XII. 2011r. w naszej szkole  uczniowie klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyli w  projekcie „Nasz mały ekologiczny świat”, którego sponsorem była firma  PGNiG. S.A. Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie, Gazownia Jasielska.
            
Celem projektu było kształtowanie ekologicznego stylu życia, umiejętność wykorzystania w twórczy sposób surowców wtórnych oraz integracja poprzez wspólną naukę i zabawę.
              Projekt rozpoczęto prelekcją na temat gazu ziemnego, którą prowadzili przedstawiciele PGNiG S.A. z Gazowni Jasielskiej.  Główną atrakcją tego dnia był przyjazd pogotowia gazowego, który dzieci mogły z bliska obejrzeć. Na zakończenie prelekcji przedstawiciele PGNiG S.A. wręczyli dzieciom książeczki.
               W kolejnych dniach projektu uczniowie uczestniczyli w konkursach plastycznym oraz wiedzy o tematyce ekologicznej. Najwięcej radości sprawił konkurs, w którym dzieci z surowców wtórnych wykonywały prace przestrzenne takie jak: model GAZOTKA – kl.1, model ŚMIECIOJADKA – kl.2, model GAZUSIA –kl.3. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały model „EKO - ZIEMI”.
                Dopełnieniem realizacji projektu był wybór hasła proekologicznego „KTO ZIEMIĘ SZANUJE NAD EKOLOGIĄ PANUJE”.

               
Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje Sponsorowi  PGNiG. S.A.  oraz wychowawcom klas 0-3 za pomoc w realizacji zadań  projektu.

01.12.2011 KLASY ZINTEGROWANE W KOPALNI SOLI W BOCHNI I NA ZAMKU W WIŚNICZU
 
Sprawozdanie z wycieczki:

Krzysztof Fitrzyk - kl.III /Kopalnia Soli w Bochni- 01.12.2011/

Krzysztof Fitrzyk - kl.III
Roksana Giemzik -kl. III

1 grudnia 2011r. byliśmy na wycieczce autokarowej w kopalni soli w Bochni. Jej uczestnikami byli uczniowie klas młodszych naszej szkoły.

     Gdy dojechaliśmy na miejsce z niecierpliwością czekaliśmy na naszą kolej zjazdu do kopalni. Najpierw przywitaliśmy dwie panie, które były naszymi przewodniczkami i zjechaliśmy windą 250 metrów w dół.
     W kopalni przywitaliśmy górników, a następnie przejechaliśmy się kolejką zwaną „Kuba”. W trakcie tej podziemnej przejażdżki podziwialiśmy wiszące na ścianach obrazy przedstawiające postaci królów Polski. Potem podzieliliśmy się na dwie grupy. Na początku nasza pani przewodnik zadawała nam ciekawe pytania i opowiadała różne ciekawostki dotyczące kopalni. Pokazała nam dwie figurki ludzkie, które zaczęły rozmawiać, gdy dmuchnęliśmy w ich stronę. Byli to Włosi, którzy dawno temu pracowali w tej kopalni, przy wydobyciu soli. W trakcie zwiedzania oglądaliśmy krótkie filmiki, w których występowało dwóch górników. Mogliśmy dowiedzieć się z nich wielu interesujących rzeczy na temat pracy w kopalni i niebezpieczeństw jakie z niej wynikają. Później przewodniczka opowiedziała nam legendę o św. Kindze i jej pierścieniu. Na koniec zagraliśmy w piłkę na boisku, które znajdowało się pod ziemią i wyjechaliśmy w górę na powierzchnię.
Na pożegnanie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie ze wszystkimi uczestnikami wycieczki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze w Wiśniczu, gdzie oglądaliśmy znajdujący się tam Zamek Lubomirskich.

Około godziny 14.00 zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Wycieczka była niezwykle pouczająca i udana, a zakupione pamiątki przez długi czas będą nam o niej przypominały.
                                                                     Magdalena Golonka kl. III


17.11.2011 MISTRZOSTWA GMINY LIMANOWA W TENISIE STOŁOWYM - RUPNIÓW 2011
Dobry występ zanotowali nasi pingpongiści w rozegranych w dniu wczorajszym Mistrzostwach Gminy Limanowa w tenisie stołowym.
Drugie miejsce w grze deblowej zajęły dziewczęta: Sylwia Rosiek i Jola Mrożek.
Także w grze podwójnej chłopcy (Patryk Matras i Dawid Matras) uplasowali się na podium, zajmując III miejsce.
Indywidualnie - 5m. Jola Mrożek ; 6m. Patryk Matras.
Gratulujemy!

15.11.2011 93 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI   /   NASZ PLAC ZABAW


"Żeby Polska była Polską..."

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowana przez Panie: Barbarę Jajeśnica i Alinę Górszczyk. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, Dyrektor GZOS - P. Edyta Król, Kierownik Wydziału Kultury i Sportu Gminy Limanowa P. Jacenty Musiał, Kierownik Działu Inwestycji Gminy Limanowa P. Stanisław Piegza, Sołtys wsi Młynne P. Leszek Twaróg, Przewodniczący Rady Rodziców P. Fabian Dudek oraz ks. proboszcz Stanisław KowalikPo wysłuchaniu pięknego programu artystycznego młodzież naszej szkoły udała się na nowo oddany plac zabaw , gdzie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi przez Władze Gminy i P. Dyrektor Bożenę Golonka oraz pobłogosławienie naszego placu przez ks. proboszcza.

08.11.2011 XIV BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
8 listopada nasz klub "Patria" Młynne organizował juz po raz czternasty Bieg Niepodległości.
Na starcie stanęło prawie 350 zawodników z 11 szkół.
Z naszych uczniów medale zdobyli:
srebrny - Magdalena Golonka /kl.III/
brązowe - Dawid Matras /kl.I/ oraz Sandra Duplak /kl.IV/.


Wkrótce na stronie klubu pojawią się zdjęcia z tej imprezy.

P.Prezes W.Sochacki dziękuje serdecznie wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej pięknej imprezy.

26.10.2011 KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III
Organizatorem tego konkursu była nasza szkolna biblioteka, kierowana przez P. Beatę Moll - Kowalską. W konkursie tym wzięło udział 13 uczniów. Dzieci z pomocą swoich wychowawców dobrały sobie repertuar, a później już tylko oczekiwały na dzień konkursu.
Jury w składzie: dyr. szkoły P. Bożena Golonka, Beata Moll - Kowalska i Anna Pytel przyznało: trzy pierwsze (Julia Ociepka, Roksana Giemzik, Amelia Wilczek) i trzy drugie nagrody (Małgorzata Sroka, Iza Rozum, Katarzyna Jędrzejek).
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.

24.10.2011 WYCIECZKA DLA UCZESTNIKÓW KONKURSU -  "MARYJA NA DRODZE DO ŚWIĘTOŚCI ..."
Wycieczkę ufundowało Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z Młynnego. Dzieci w trakcie tej wycieczki odwiedziły:
Wadowice - bazylika Ofiarowania N.M.P, msza św. odprawiona przez naszego ks. rektora St. Pietrzaka
Inwałd - replika domu rodzinnego Karola Wojtyły, dolina dinozaurów
Kalwaria Zebrzydowska - Sanktuarium wraz z cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej.
Wkrótce foto z tej wycieczki.

19.10.2011 DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE
Podczas uroczystej akademii dzieci pod kierunkiem P. Barbary Jajeśnica i Katarzyny Sułkowskiej przygotowały montaż słowno - muzyczny, przedstawiający w skrócie biografię naszego papieża.
Ks. proboszcz S. Kowalik podkreślił, że ważne jest, by w szkole nie tylko się uczyć, ale też móc się spotkać, by świętować chwile takie jak ta , z Janem Pawłem II.
Zakończenie akademii to wspólne odśpiewanie przez wszystkich wzruszającej "Barki".

13.10.2011 DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ   /   ŚLUBOWANIE KLASY I
Uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej przygotowana przez panie: Marię Pytel oraz Barbarę Jajeśnica to piękna forma podziękowania wszystkim nauczycielom za ich troskę w edukację i wychowanie uczniów naszej szkoły.

Po tej akademii odbyło się uroczyste przyjęcie w poczet uczniów naszej szkoły małych "pierwszaków". Wychowawczyni - P. Anna Pytel może być dumna ze swych podopiecznych, bo zaprezentowali nam świetny program artystyczny. Oby tak dalej.
 

11.10.2011 KONKURS PLASTYCZNY "MARYJA NA DRODZE DO ŚWIĘTOŚCI św. M.M. KOLBEGO I JANA PAWŁA II
Konkurs ten został zainspirowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z Młynnego jako sposób uczczenia roku kolbiańskiego i beatyfikacji Jana Pawła II.
W konkursie wzięło udział 26 dzieci z klas I - VI prezentując prace plastyczne i literackie. Podsumowanie konkursu miało miejsce w szkole z udziałem księży: ks. rektora Stanisława Pietrzaka i ks. proboszcza Stanisława Kowalika oraz pań ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich: Kazimiery Kasińskiej i Marii Ciepacz.
Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu będzie wycieczka śladami Jana Pawła II.

09.09.2011 ROZPOCZĄŁ SIĘ NOWY ROK SZKOLNY 2011/2012!
Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Św., którą po raz pierwszy odprawił nasz nowy proboszcz ks. S.Kowalik. Później , już w szkole odbyła się uroczysta akademia, którą rozpoczęła Pani Dyrektor Bożena Golonka.
Na wstępie pożegnaliśmy naszego drogiego Katechetę ks. S. Pietrzaka, który odchodzi na emeryturę. Słowa podziękowania za pracę skierowali do niego P.Dyrektor i P. Wójt Władysław Pazdan. Uczniowie zaśpiewali swojemu Katechecie tradycyjne "Życzymy, życzymy..."
Podczas akademii nie tylko powitaliśmy się ze szkołą, ale także  w krótkim montażu przypomnieliśmy ważną datę - 1 września 1939r. -dzień wybuchu II wojny światowej. Nie zapomnieliśmy też o 31 sierpnia - Międzynarodowym Dniu Solidarności. Te wydarzenia również uczciliśmy wierszami i piosenkami. W trakcie akademii P. Dyrektor przedstawiła też wszystkim nowego dyrektora GZOS P. Edytę Król.
P. Dyrektor dokonała również prezentacji wychowawców poszczególnych klas, za którymi podążyliśmy do swoich sal. Tam były powitania, opowiadania i wspomnienia z wakacji... WITAJ SZKOŁO!

24.08.2011 WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2011/2012
W zakładce "Materiały i dokumenty" znajduje się pełny wykaz podręczników do wszystkich klas obowiązujący w roku szkolnym 2011/2012.

15.03.2011 MISTRZOSTWA GMINY "MALUCH" W TENISIE STOŁOWYM I WSPANIAŁE WYNIKI!
Długo oczekiwany marcowy dzień i najlepsi zawodnicy z klas II i III wyruszają na II edycję Mistrzostw Gminy Limanowa w tenisie stołowym "Maluch 2011". W tym roku zawody te odbyły się na Kaninie i trzeba przyznać że nasi zawodnicy dostroili się swymi wynikami do bardzo dobrej organizacji.
Z pięknymi nagrodami, dyplomami i medalami wrócili do Młynnego prawie wszyscy zawodnicy. Oto szczegóły:
dziewczęta kl. II -
złoty medal - Julia Odziomek, srebrny medal - Magda Golonka , brązowy medal - Justyna Ryś;
chłopcy kl. II -
złoty medal - Krzysztof Fitrzyk
dziewczęta kl.III -
złoty medal - Monika Kacik, srebrny medal - Sandra Duplak
chłopcy klasa III -
srebrny medal - Patryk Matras, 4 m. - Sebastian Porębski i 6 m. - Marcin Kacik

Wieeelkie , wielkie gratulacje.
Zawodników przygotował P. Witold Sochacki, który z duma odbierał gratulacje od Dyrektora Szkoły na Kaninie i Dyrektora Wydziału Promocji i Turystyki P. Jacentego Musiała

marzec 2011 BOHATEROWIE "OLIMPUSKA"

Miła wiadomość dotarła do nas od organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu dla klas młodszych "Olimpusek". W gronie laureatów znalazła się uczennica z klasy I - Anna Golonka, która była jedną z najlepszych w kategorii klas pierwszych. Anię do konkursu przygotowała P. Klara Kowal. W czołówce znaleźli się także inni wychowankowie P. Kowal, a także uczniowie klasy III , których do konkursu przygotowywała P. Anna Pytel. Wielkie gratulacje!

23.02.2011. TELETURNIEJE W NASZEJ SZKOLE
Już po raz drugi klasy młodsze miały okazję wziąć udział w turnieju "1 z 10". Tym razem temat główny to Baśnie Perraulta. Walka (oczywiście zabawa) była bardzo zacięta, a najlepszymi okazali się: Roksana Giemzik (kl.II), Klaudia Zelek (kl.II) oraz Patryk Matras (kl.III)
Konkurs opracował i przygotował P. Witold Sochacki

23.01.2011 ZABAWA CHOINKOWA
Przeróżne konkursy i zabawy oraz oczywiście wspaniałe pląsy zdominowały tegoroczną zabawę choinkową.
Dzięki klasom starszym czuliśmy się jak w prawdziwej dyskotece - oj wspaniała była ta dekoracja.
Dziękujemy!

23.01.2011 DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Klasy od "0" do "3" zaprosiły w ten dzień do szkoły swoje babcie i dziadków na specjalnie dla nich przygotowany program artystyczny. Dzieciaki robiły wszystko , aby zainteresować gości swoimi występami i na pewno im się to udało. Oprócz okolicznościowych wierszy, był czas i na rock and rolla, a także na poloneza, którego zaprezentowało Kółko taneczne pod kierownictwem P. Klary Kowal.

 

 Nasz adres: Szkoła Podstawowa w Młynnem, 34-651 Limanowa 3, tel.18 33-76-158    email: spmlynne@vp.pl        

M.W. Sochaccy