Aktualności

 strona głowna

rok 2010
   

21.12.2010 WIGILIA  W  NASZEJ SZKOLE
  W dniu 21 grudnia odbyła się uroczysta wigilia w naszej szkole połączona ze spotkaniem opłatkowym. Na sali gimnastycznej dzieci z klas młodszych pod kierunkiem P. Ireny Sikora zaprezentowały nam piękne jasełka.
Następnie zaproszeni goście uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym wraz z pracownikami szkoły.

06.12.2010 MIKOŁAJ W SZKOLE
Zawitał do nas długo oczekiwany Mikołaj! Worki prezentów, uśmiechy i od rana dobry humor. Dzieciaki z "zerówki" pod opieką P. Lucyny Bogacz - Podchorodzieckiej przygotowały ciekawy program, a później już tylko emocje związane z rozdawaniem prezentów  przez sympatycznego Mikołaja. 

24.11.2010 ANDRZEJKI W SZKOLE
Długo przygotowywaliśmy się do ostatniej naszej zabawy w roku 2010. Starsze klasy pod opieką P. Dyrektor zadbały o wystrój sali, Pan Janek z dnia zrobił nam noc, a później już tylko tańce, wróżby i pyszny poczęstunek przygotowany jak zwykle przez Radę Rodziców. Było sympatycznie! 

23.11.2010 SPOTKANIE Z JACKIEM ŻUŁAWSKIM
 Zawitał do nas gość - Pan Jacek Żuławski.

16.11.2010 KONKURS RECYTATORSKI "WIERSZE JULIANA TUWIMA"
Najlepsi w konkursie "Wiersze Juliana Tuwima" W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "Wiersze Juliana Tuwima". W konkursie przygotowanym przez P. Beatę Moll-Kowalską brały udział dzieci z klas I - III. Przygotowanie dzieci oraz ich umiejętności recytatorskie oceniała komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Szkoły P. Bożena Golonka, P. Maria Pytel, P. Beata Moll-Kowlaska oraz uczennica klasy VI Jola Janik (lauretka konkursu recytatorskiego w Limanowej).
Spośród 9 uczestników komisja najwyżej oceniła: Marcelego Jędrzejka(kl.I) - I miejsce, Klaudię Zelek(kl.II) i Kasię Jędrzejek(kl.I) - II miejsce oraz Patryka Matrasa (kl.III) - III miejsce 

13.11.2010 O NASZYCH ZAWODACH W PORTALU LIMANOWA.IN I NA STRONIE  GMINY LIMANOWA
Uczestnicy XIII Biegu Niepodległości - Młynne 09.11.2010r. Informacje, zdjęcia i wyniki z naszego XIII Biegu Niepodległości pojawiły się na najpopularniejszym portalu limanowskim http://limanowa.in , a także na oficjalnej stronie Gminy Limanowa http://ug.limanowa.pl 

10.11.2010 AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Akademia z okazji 92 rocznicy odzyskania niepodległości W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie deklamowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne. Akademię uczniowie przygotowali pod kierunkiem P. Wiesławy Kawula i P. Barbary Jajeśnica

09.11.2010 KONKURS POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
Jola Janik (kl.VI) - laureatka konkursu poezji patriotycznej - Limanowa 2010 Miła wiadomość dotarła do nas z Limanowskiego Domu Kultury, który gościł uczestników IX edycji Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Jola Janik - uczennica klasy VI zajęła w konkursie poezji I miejsce wśród uczniów klas IV - VI.  
Jola pięknie zinterpretowała wiersz W. Bełzy "Legenda o garści ziemi polskiej".
Joli i jej opiekunce P. Marii Pytel serdecznie gratulujemy.

Jola - "Kiedy recytowałam wiersz trzęsły mi się ręce, a serce waliło jak młot. Gdy jury zaczęło ogłaszać wyniki, byłam bardzo zdenerwowana. Wszyscy laureaci wychodzili na scenę i odbierali gratulacje oraz nagrody. Moje imię i nazwisko zostało odczytane jako ostatnie, kiedy już myślałam, że nic nie zdobyłam. Okazało się, że to ja zwyciężyłam w tym konkursie. Nie mogłam opanować radości, która mnie ogarnęła. Na mojej twarzy nie było już widać strachu tylko uśmiech. Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w tym konkursie".

09.11.2010 XIII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
Uczestnicy XIII Biegu Niepodległości - Młynne 09.11.2010r. Już po raz trzynasty nasza szkoła była gospodarzem coraz popularniejszego nie tylko w naszej gminie Biegu Niepodległości. Głównym organizatorem był nasz Uczniowski Klub Sportowy "Patria" Młynne W tym roku gościliśmy zawodników z 11 szkół (m.in. Rajbrot, Piekiełko, Męcina, Stara Wieś, Kłodne, Nowe Rybie, Kanina, Wysokie. Ogółem do zawodów zgłoszonych było 354 zawodników. Ostatecznie wystartowało 317. Wśród nich znalazła się  też nasza najlepsza zawodniczka tegorocznej odsłony Biegu Niepodległości Sandra Duplak - uczennica klasy III, która bieg w swojej kategorii wiekowej ukończyła na II miejscu.
Pełna relacja fotograficzna oraz wyniki XIII Biegu Niepodległości znajdują się na oficjalnej stronie naszego klubu - http://patria_mlynne.republika.pl w zakładce "Inne dyscypliny"

13.10.2010 DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE
Dzień Papieski w naszej szkole X Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem "Jan Paweł II - odwaga świętości". Uczniowie kl. IV i VI zaśpiewali pieśni poświęcone Janowi Pawłowi II i jego nauczaniu.
Po muzycznym występie dzieci głos zabrał ksiądz prałat Ryszard Stasik mówiąc o trzech najważniejszych filarach, na których trzeba budować rzeczywistość tu i teraz. Są nimi: święty człowiek, dążący do osobistego uświęcenia, mocna Bogiem rodzina i ojczyzna, wktórej sprawy boże leżą obywatelom na sercu. Miłość do Ojczyzny, praca dla niej powinna być troską każdego Polaka.
Dzień Papieski w naszej szkole młodzież przygotowała pod kierunkiem P. Barbary Jajeśnica. 

13.10.2010 ŚLUBOWANIE KLASY I
Ślubowanie klasy I W tym dniu swoje święto mieli pierwszaki. Pod kierunkiem P. Klary Kowal - wychowawczyni , przygotowali krótki program , a następnie przyjęli ślubowanie. P. Dyrektor Bożena Golonka wspaniałą kredką pasowała pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Później był czas na prezenty i coś słodkiego

13.10.2010 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dzień Edukacji Narodowej w tym roku zdominowali uczniowie klasy IV, którzy z pomocą P. Marii Pytel przygotowali krótki program artystyczny. W programie znalazły się chwile powagi i żartobliwa zabawa. Wszystkim widzom najbardziej przypadł do gustu "Pokaz mody nauczycielskiej". Zachwyciła nas, specjalnie ułożona przez P. Dyrektor Bożenę Golonka piosenka pt. "Nie pytaj mnie".
Na zakończenie programu Nauczyciele wraz z życzeniami otrzymali od Samorządu szkolnego drobne, słodkie upominki. 

31.08.2010 Już jutro rozpoczynamy kolejny rok szkolny. 
   Godz. 8.00 - Msza św.
   Godz. 9.00 - Uroczysta akademia /sala gimnastyczna/
   Godz. 9.30 - Spotkanie z wychowawcami w klasach
 

 Nasz adres: Szkoła Podstawowa w Młynnem, 34-651 Limanowa 3, tel.18 33-76-158    email: spmlynne@vp.pl        

M.W. Sochaccy